1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Ubuntu yüklü netbook: Mobee S


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Ubuntu yüklü netbook: Mobee S


  Netbook dediğimiz ufak ve hafif dizüstü bilgisayar kategorisinin ilk örnekleri piyasaya çıktığında, tüm modellerde işletim sistemi olarak Linux türevleri kullanılıyordu. Zamanla sistemler biraz daha güçlendi, lisans sorunları aşıldı ve önce Windows XP yüklü, şimdilerdeyse Windows 7 yüklü netbook modelleri piyasayı ele geçirdi.

  Windows ailesinin tek standart olduğu günümüz netbook pazarında Mobee S farklı bir duruş sergiliyor, çünkü sistem Windows ile değil, Linux ailesinden Ubuntu ile donatılmış halde sunuluyor. Sistem Ubuntu Netbook Edition işletim sistemine sahip. Ufak ekranlara ve düşük sistem kaynaklarına göre özelleştirilmiş bu Ubuntu sürümü, günümüz kullanıcısının gerek duyacağı iletişim olanaklarını ve uygulamaları daha basit ve hızlı bir arayüzle sunuyor.

  Intel'in Atom N270 işlemcisini kullanan Mobee S, 10.1" büyüklüğünde ekrana ve 2 GB belleğe sahip. Depolama için 250 GB kapasiteli sabit diskle gelen Mobee S'nin 6 hücreli piliyle birlikte 1.3 kg ağırlığında olduğu belirtilmiş. Mobee S için belirtilen satış fiyatı 269$ düzeyinde.


  [​IMG]