1. Reklam


  1. kyra
   viki
   Tenda
   lastworld
   silkroadcilar
   3

Twitter'ın kurucusu yöneticilikten ayrıldı


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Twitter'ın kurucusu yöneticilikten ayrıldı

  Artık görevine Operasyonlardan Sorumlu Üst Yönetici olarak devam edecek...

  [​IMG]

  Blog sitesi Twitter'ın kurucularından Evan Williams, Üst Yöneticilikten (CEO) ayrıldı. Williams, şirketteki görevine Operasyonlardan Sorumlu Üst Yönetici (COO) olarak devam edecek.

  Williams, Üst Yöneticilik görevini son iki yıldır yürütüyordu.

  Williams, Twitter'daki blogunda yaptığı açıklamada, şirketin başarısını devam ettirmesi için şimdi büyümeyi karlılığa çevirmesi gerektiğini belirterek, çok büyük olmanın başlıbaşına bir başarı olmadığını ifade etti.

  Başarının, kendi kültürünü ve müşteri odağını devam ettirerek potansiyeli karlı bir şirkete dönüştürmek olduğuna işaret eden Willams, ''Bundan dolayı Operasyonlardan Sorumlu Üst Yöneticimiz (COO) Dick Costolo'dan, (Twitter'in CEO'su) olmasını istemeye karar verdim. Bugünden itibaren ben tamamen ürün stratejesine odaklanacağım'' dedi.

  Twitter, son yıllarda çok hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. İki yıl önce sadece 3 milyon olan kullanıcı sayısı 160 milyonu buldu.

  Williams'dan önce Twitter'ın üst yöneticiliğini şirketin diğer kurucusu olan Jack Dorsey yürütüyordu, Dorsey daha sonra şirketin başkanlığına geçti.