1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Twitter sitesinde yeni teknoloji


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  İnternette sosyal paylaşım hizmeti Twitter, internet ağı içerisinde daha fazla varlık göstermesini sağlayacak yeni bir teknolojiyi uygulamaya sokuyor.

  Heryerde anlamına gelen @anywhere, Amazon ya da New York Times gibi internet siteleri üzerinden yeni kullanıcıları takip etme ya da medya paylaşımı imkanı sunacak.

  Başka deyişle, Facebook Connect'te olduğu gibi, Twitter kullanıcıları da aynı kullanıcı ismiyle diğer sitelere bağlanabilecek ve arkadaşlarıyla bağlantıya geçebilecek.

  Twitter sitesinde yeni teknolojiyi "düşünün ki New York Times'ta bir muhabiri, ismine tıklayarak takip edebilecek, YouTube'dan çıkmadan tweet gönderebilecek ve Yahoo'nun ana sayfası üzerinden yeni Twitter hesapları keşfedebileceksiniz" diyerek tanıttı.

  Proje, ABD'nin Teksas eyaletindeki teknoloji festivali South by Southwest'te ilan edildi.

  'Farklı yaklaşım'

  Twitter yetkilileri, bu hizmete ne zaman başlayacaklarını açıklamazken, şimdiden YouTube, Microsoft Bing ve eBay ile ortaklığa gittiklerini belirtti.

  Kullanıcılar, halihazırda "API" yani "uygulama programlama arayüzü" denen ve bir yazılımın başka bir yazılımın fonksiyonlarını kullanmasına imkan veren sistem sayesinde Twitter'i sitelerine ekleyebiliyorlar.

  API'lar internet sitelerini daha geniş alanlara yaymak isteyen kullanıcılar arasında yaygın şekilde kullanılıyor.