1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Twitter Nedir Ne Değildir ?


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Twitter Nedir Ne Değildir ?


  [​IMG]


  Tweet’lerinizi sadece Twitter.com üzerinden girmek zorunda değilsiniz. Eğer takip ettiğiniz kişilerin tweet’lerine dikkatlice bakarsanız, altlarında hangi yollardan yazıldığını görebilirsiniz. Twhirl, TweetDeck, Twittelator, Twitterific, PowerTwitter, TwitterFon gibi adları buralarda görebilirsiniz. Bu uygulamaların arasında sizin için en iyisi hangisi?

  Farklılıklar Neler?

  Web: Büyük bir ihtimalle en çok tweet girişi Twitter.com üzerinden yapılıyordur. Ana sitenin arayüzü sade, temiz ve kullanışlı. Ancak bağlantı paylaşmak istediğinizde uzun adresler yüzünden karakter sınırı aşılıyor, bu yüzden bağlantı adresini yapıştırmadan önce URL kısaltma servisi aracılığıyla kısaltmanız gerekiyor. Bu arada @ işareti ile size yapılan atıfları görememeniz de büyük bir eksiklik. Tekrar tweet’leyememek, çok fazla sayıda kişiyi takip ediyorsanız birçok tweet’i kaçırmak da Web servisinin eksileri arasında yer alıyor.

  PowerTwitter: Bir Firefox eklentisi olan PowerTwitter ile web arayüzünü kullanmaya devam ediyorsunuz. Ancak Facebook durum güncellemeleri, @ işareti ile size yapılan atıfları görme, kolay arama imkanı tanıma, fotoğraf desteği ve kolay bağlantı kısaltmaları gibi artıları var. PowerTwitter web arayüzünün birçok eksiğini kapatan bir eklenti. Kötü tarafı ise tweet’lemek için Twitter.com adresini ziyarete devam etmeniz gerekiyor.

  Twhirl: Twhirl en popüler masaüstü istemci yazılımlarından bir tanesi. Tweet’lerin anlık takibinin yapılabildiği bu uygulama sayesinde hiçbir şeyi kaçırmıyorsunuz. Ayrıca @ cevapları da gözden kaçmıyor. Grup seçeneğinin ya da diğer gelişmiş özelliklerinin yokluğu ise Twhirl’ün eksi hanesine yazılıyor.

  TweetDeck: TweetDeck de en popüler masaüstü istemcileri arasında yer alıyor. TweetDeck’i diğerlerinden ayıran ise size gruplar oluşturma ve favori Twitter kullanıcılarını bu gruplara ekleme olanağı sunması. Hantal, büyük boyutlu ve tüm ekranı kaplıyor olması eksileri arasında yer alıyor. Ayrıca güncelleme yaparken biraz beklemek gerektiriyor. Olumlu yanları ise grupları kolaylıkla düzenleme imkanı sunması, Facebook güncellemelerini göstermesi ve tüm @ cevaplarını yakalaması.
   
 2. eLempTRa

  eLempTRa rank8

  Kayıt:
  8 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.880
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  way hep meraketmiştim bir kaç kez girmiştim ama iyi oldu sağol okan abi.
  Ps:Abi ptde ken script yokmuş ya snn bot işinlandı kaldı :D susungda