Jacob Black

Jacob Black, Stephenie Meyer tarafından yaratılan Alacakaranlık'ta yer alan hayali bir karakterdir. Amerikan yerlilerinin oluşturduğu La Push'taki Quileute kabilesinin bir üyesidir, yani Forks, Washington'da yaşamaktadır. Serinin ikinci kitabında atalarından gelen bir kurt adam olma yeteneğine sahip olduğunu fark eder. Alacakaranlık ve Yeniay'da Taylor Lautner tarafından canlandırılmıştır.

Ortaya Çıkışı

Stephenie Meyer'a göre, Jacob ilk başta Alacakaranlık'ta Bella'nın Edward'ın sırrını öğrenmek için kullandığı bir aracıydı. Fakat daha sonra bu karakter Meyer, yayınevi ve editörü tarafından o kadar sevildi ki, serinin ikinci kitabı Yeniay'da daha fazla yer vermeye karar verdiler. Meyer, karakteri "Yeniay'ın bana verdiği en iyi armağan." şeklinde nitelendirmiştir.
"Jacob, benim bir yan karakteri ön plana çıkarmaya başladığım ilk deneyimimdir. İlk başlarda Jacob sadece ilk kitabın altıncı bölümünde ortaya çıktığında bile canlı bir karakterdi. Onu sevdim, bu yüzden ona az yer veremezdim."
Meyer, Yeniay 'da Jacob'ı daha çok ön plana çıkardıktan sonra, o zamanlar düzeltmekle uğraştığı ilk kitaba geri dönüp Jacob ve babası Billy'ye daha çok yer verdiğini söyledi.

Resimler

Alacakaranlık sinemalarda gösterime girdikten sonra Facebook olsun ,Dershane ortamı olsun, Sınıf ortamında hayali bir kahraman olan Edward'a karşı kızlar tarafından abazalık sınırlarını aşacak bir ilgi koptu ne iştir anlamadım.Aslında kıskandımda denebilir :lol:
Daha sonra Edwardın önceki filmlerinde gay rollerinde oynadığı ortaya çıkınca bunu etraftaki kızların suratına vurarak 'Al işte senin gay kahramanın' gibisinden tüm kızlarda sinirimi bi nebze çıkarmış oldum :twisted:

Senseless demiş ki:
Alacakaranlık sinemalarda gösterime girdikten sonra Facebook olsun ,Dershane ortamı olsun, Sınıf ortamında hayali bir kahraman olan Edward'a karşı kızlar tarafından abazalık sınırlarını aşacak bir ilgi koptu ne iştir anlamadım.Aslında kıskandımda denebilir :lol:
Daha sonra Edwardın önceki filmlerinde gay rollerinde oynadığı ortaya çıkınca bunu etraftaki kızların suratına vurarak 'Al işte senin gay kahramanın' gibisinden tüm kızlarda sinirimi bi nebze çıkarmış oldum :twisted:
hehe :beer:

Yukarı Alt