- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Arkadaşlar aradakaki mb farkı 100 mb yazıkyha bu ne kazıka bakın yha lütfen bişe söleyin bu benden mi kaynaklanıyo yoksa Eskiden oldugu gibi TTnetin kazıkımı yardım Edin lütfen

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Titus Pullo demiş ki:
Vallahi aynı sorun ile ben karşılaşıcam. TT neti arar 2 adam çağırtırım eve sonrada gösteririm bu istatistikleri hesap sorardım (:
yine bahane üretirler kesin virüsdür die :evil: :twisted:

arkadaşlar tamam kotayı şişiiriyorlar ama bu airties adsl programı yanlıs gösteriyor bildiğm kadarıyla hatta sitesindede yazıyor

indirdiğin bir şeyler olması gerekmiyorki

1-)silkroad oynuyorsan ki muhtemelen oynuyorsunzdur 1 saatte ort 132 mb kota gidiyor
2-)knıght oynuyorsan aynı şekilde
3-)cs oynuyorsan yarım saatte 75 mb
4-)yani kısacası online oyun oynuyorsan kardeşim sınırsız alacaksın int çok pahalı çokkkkkkkkkk

bunu bir forumdan
Kod:
 TTNet kotaları bence şişiriyor, çünkü 100MB indirdiğimde 300-350MB farkediyor. Ayrıca bilinçli bir kullanıcıyım ve nerede ne zaman ne yaptığımı bilirim. Modemim wireless olmasına karşın ben Mac adressten allowed list oluşturduğumdan adsl modemime benim laptoptan başkası bağlanamıyor. Ve youtube, online oyunların ve webcam görüşmelerinin kotadan yediğini de biliyorum. Sadece deneme amacıyla 100MB rapidshare part indirdim ve kota güncellendiğinde 300-350MB yansımış olduğunu gördüm. (Bu arada hiç farklı sitelere girmemiştim.) 
Sizce de böyle bir saçmalık olabilir m? Birçok kişi bundan şikayetçi...
Kod:
KafamGirsin Ekibi Compex Bilişim Fuarın’da :) Bu Nasıl Faturadır? 
Ara 03Telekom Kotaları Şişiriyor!- ADSL Kota Oyunu!
GeneL Add comments

Merhabalar.

Evde 1024 Kbps internet kullanmaktayım.ve Telekomla yaşadığım sorunumu söyliyeceğim;

Eminim sizde fark etmişsinizdir. Bunu websiteye konu açarak teşir etmeyi daha önce düşünmemiştim ancak bir forumda kişinin şikayetini görünce benle aynı kaderi paylaştığını farkettim.

Olayı Açıklıyayım 4 gb kota ile 1024 kbps internet kullanıyorum download yapmadığım halde adsl kotamın çok uçuk rakamlara ulaştığını fark ettim. aslında hiçbirşey download etmiyorum en azından evde çok fazla değil zaten girdiğim saat çok kısa bir süre.Genelde şirketteyim.

kotamın uçmasına karşın Bu konu hakkında 444 0 375 Adsl müşteri hizmetlerini aradım ve sorunumu düzgün bir dille dile getirdim.
Bana dedikleri siz download ediyorsunuz v.s. düşündüm belkide kullanıcı adı şifremi başkası kullanıyordur neden olmasın ? bu aralar mümkün değil ancak yeni yöntemler hep çıkmakta.

Herneyse bu düşüncemide müşteri temsilcisine söylediğimde olamaz saadece siz kullanıyorsunuzdur dedi. tabi elden ne gelir birşey diyemedim.

Fazla uzatmıyorum ve Bir arkadaşımızın başka forumdaki yazdığını aktarıyorum:

ben 4 gb limitli kullanıcıyım. ttnet özelleşmeden 256 3 gb kullanıcılık dönemimde oldu. 3 gb limitli zamanlar ayda bir film ve arasıra müzik indirme işlemlerini kesin yapardım. emuleyi en çok kullandığım dönemdi. fakat şimdi baktığımda sanki kotam ben kullanmasam da ya da şöyle diyim 10 mb indiriyorsam ttnet onu 50mb olarak geçiyor gibi. neden derseniz salı günü anlamadığım şekilde 3.2 gb olan indirmem bu gün 4.2 gb olmuş durumda(kota aşılmış). ve salıdan bu güne kadar yaptığım günlük işler(mail vs), bir kaç youtube videosu(temporar internet files den baktım videoların toplam boyutu 40 mb) ve oks ve öss sonuçlarına bakmak. baktım ve ne kadar artacağını ölçtüğüm. bu zamanda akıl almaz bir şekilde kotamın arttığını gördüm.

acaba diyorum bir ara telsimin kullanıcılar çakmaz diye gizliden kontör düşürmesi, aveanında aynı şekilde bir süre sistemde arıza var nedenini bilmiyoruz diyip böyle yapması(en azında ben ve bir kaç telsimci arkadaşımın hattından arada sırada kendi kendine 3-5 kontör düşerdi ve avea kullanan arkadaşlardan da dediğim şikayetler gelmişti zamanında) gibi bu günde ttnet aynı şeyi kullanıcı ne kadar indirdiğini tam bilemediği için bilerek kota aşımı mı yaptırıyor.

böylece kullanıcı şu seçeneklerle karşı karşıya geliyor.

1-beklemediği derecede yüksek faturaları ödemek
2-üst kotaya geçmek
3-sınırsıza geçmek

bunlardan en mantıklısı 256 sınırsıza geçmek. aslında şu anda bırakmak istiyorum ama zamanında 24 ay kampanyasından almıştım o yüzden istemesemde 24 ayı ödeyeceğim….

evet benimkiyle bir e bir aynı problem.

Şimdi burda gerçekten bence bir oyun var.
Eskiler bilir bir ara telekoma kafam girsin kampanyası vardı.
Şimdi Yeniden Yaşatıyoruz!

634 Responses to “Telekom Kotaları Şişiriyor!- ADSL Kota Oyunu!”
heLL Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 12:46 
destekleyenler  ?

SuskuN Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 14:07 
walla site süper olmuş.
inşallah turktelekom görürde bişiler yapar 

eXeLLanC Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 14:10 
valla inşallah görürde telekom bi yardım yapar yapmazsa kafam girsin o zaman telekomaaaaaaaaaa…

SuskuN Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 14:19 
baksanıza şu adalete 
Japonya 47 Mbit kulanıyor 38$ weriyor.
biz 2 Mbit kulanıyoruz 202$ weriyoruz peeehhhh 

erdemm Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 14:19 
bu kadar yüksek fiyat ödediğimiz yetmiyormuş gibi birde yabancılara para vermiş oluyoruz.

Root Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 14:41 
Kafa Ve Başka Organlarımda Girebilir Hiç Farketmez.
TT Sömürüyor Ve Türk Halkı Sözde Uyumuyor Gibi Görünüp Uyuyor.
Sen Ben O Hepimiz Uyuyoruz.Uyumayan Bir Halk Bu Olaya Çoktan Tepkisini Sağlam Bir Şekilde Koyar Fiyatıda Paşalar Gibi Aşağı Çektirirdi.Ama Ne Yazık ki Sadece Bunlar Yazılarda Kalıyor.
Birlikten Kuvvet Doğmuyor Herkes Karnından Konuşuyor.
Neyse Çok Yazmayayım.Yazacaklarım Bitmez.
Destekliyorum Sonuna Kadar.

eFe. Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 16:48 
benimde aynı sorun var deli olacm son iki aydır kotam aşıyor gecen ay 6.970 gb oldu bu ayda 5gb oldu o kdr indirme yapmıyorum sadece msn’Deim

MyThicaLBoY Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 16:56 
Hellal Oslun abime süper konuya değinmişin ya

By.quak3 Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 17:03 
benimde kafam girsin eer fiyatları düsürmezse  aL kafamı telekom 

SerefsizLik Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 17:04 
ewt inşallah görür türk telekom
hatta telefonla arayıp
alo
buyrun nasıl yardımcı olsun
www.kafamgirsin.net
saol hell…

heLL Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 18:10 
teşkkürler arkadaşlar 
birkaç gün içerisinde siteyi herkez tanıyacak.
bakalım telekom ne zaman görecek =)

nebula.tr Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 18:14 
site güzel olmus umarım yakında telekomda görür bunları

FataLErroR Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 18:16 
Ne Diyelim 

Hep Birlikte (everybody say (evribadi sey) ) Telekoma Kafam Girsiiiiiin

PRotype Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 19:48 
heLL yakışır  

Telekom burayı görür mü ? Bilinmez ama görürde birşey yapmazsa 2 yolun bitişindeki yerde Türk Telekoma Kafam Girsin demek zorunda kalacağımı söylemiyilim..

Öyleyse Türk Telekoma Kafam Girsin!

erostur Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 19:54 
Arkadaşlar hep beraber destek verelim su işe belki sesimizi duyuyuruz duyurmamız lazım ne bu bböyle dünyada bi bizmi keriziz…hell tekrardan ellerine sağlık

BassinG Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 20:06 
bende aynı sorunla karşılaşıorum ve hızımın çalındıığnı bilşe söyliyebilirim

emrah538 Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 21:07 
Bu site tutar…=) 

Sonuna kadar destek 

heLL Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 21:30 
Msn Nicklerinize ve arkadaşlarınıza bizi tavsiye ettiğiniz sürece tabi tutacaktır Emrah538 =)

DaLqa Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 22:24 
Hırsız Telekom Türk Adını Bile Hak Etmiyo Ayda 60′tan Aşağı Geldiğini Hatırlamıyom..

motomania Says: 

Temmuz 18th, 2007 at 22:44 
eline sağlık hell ama üyelik sistemi istiyoruz 

Tragedy Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 00:03 
bi yorum yapaLım dedik yine baqLantı qitti AQ..
qeLde katıLma.. qeLde kafanı sokma AQ..

[ sinirLendim pardon AQ ]

cenhar Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 00:11 
Beyler ve Bayanlar benımde turtelekomla cok tartısmam oldu bu adamlar kotayı fazla werıyorlar benım faturam 29 ytl gelıyor normalde ! Ben bu yaz tatıle gıttım 20 gun geldiğimde faturamda 2.5 gb kota asımı yazıyordu aradım ! telekomu hee bide arayınca 10 dakıka beklıosun telefondanda para gırıyor soledım. Bana sunu soledıler : bişiler indirmişsinizdir ben bunların warya ……….. bide kafam girsin tamamı ama ! bu siteyi yapandan allah razı olsun bu gormuyen turk telekomunda allah belasını wersın !

Murat Ulucan Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 01:12 
Ya bırakın ben normal chat yapıyorum 500mb gidiyor günde yaptıkları şerefsizlik resmen ya şuan hiç birşey indirmedigim halde 6 gb ay sonu bi gelsin fatura itiraz etmeyinn …

Ahmet SARI Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 09:29 
Arkadaşlar herkesin emeğine sağlık. Bende şu günlerde (19,07,07) adsl bağlatmayı düşününce böyle bir isyanla karşılaşmam tabiri caizse cuk oturdu. Aynı dertten bu kadar insanın muzdarip olması hayli düşündürücü?? Ben neredeyse bütün yorumları sabırla okudum!! Ve biliyorumki burada 530 ytl aylıkla geçinen, yababilecekleri tek sosyal işin net olduğu kişiler var. Yazık valla haram zıkkım olsun!!!

heLL Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 09:52 
@ Ahmet Sarı

Gerçekten Çok Doğru söylüyorsun 530 ytl ye geçinen insanlar bu kadar ücreti nasıl ödesinler.

Ahmet SARI Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 10:21 
Mehmet Ekinalan istifa etsin kampanyası!!!

Her ne kadar resmen özelleştirilmiş bir kurumun genel müdürü olsa da, bildiğim kadarıyla fiilen özelleştirme prosedürü hala devam ettiği için kamu görevlisi sayılan, hadi özelleştirilmiş olsa bile piyasada hakim konumda bir özel şirket olarak nitelendirilse bile abonelerinin hizmet aldıkları kurumun yönetimini beğenmemeleri neticesinde haklı olarak talep edebilecekleri bir istifa isteğini dillendirme kampanyasıdır.

türkiye ‘de internet varolalı beri yanlış strateji izleyen, yıllarca internet servis sağlayıcılara hizmet satarken dünya veri sağlama piyasasına oranla fahiş fiyat politikası izleyip üstelik kalitesiz hizmet sunan ana dağıtıcı olan türk telekom, yıllar sonra kafasına esince bir anda piyasaya fırlayıp binlerce kişinin ekmek yediği özel servis sağlayıcı firmalara rakip olmuş, ana tedarikçi konumunu hem koruyup hem de hakim durumu kötüye kullanıp bu servis sağlayıcılarla rekabet etmiştir.

rekabet ortamı oluştuktan sonra internete erişim konusunda dünyanın kalan kesimine göre yine fahiş, ancak türkiye içi servis sağlayıcıların fiyatlarına göre “ucuz” fiyatlarla korkunç bir abone sayısına kısa sürede erişmiştir. alternatifsizlik yüzünden çaresizce yüksek fiyatlı düşük kalite ve hızda internet bağlantısı kullanan halk bir nevi kendisine mahkum hale geldiğinde de türk telekom ‘un mevcut yöneticisi abonelerin hatları istismar ettiği kanısını dillendirerek yine başarısız yönetimlerine toz kondurmamıştır.

buradan soralım:
1. türkiye sathında türk telekom ‘un hizmet sunduğu bireysel ve kurumsal internet abonelerinin toplam bant genişliği anlaşmasının miktarı nedir?
2. türkiye sathında türk telekom ‘un hizmet sunduğu bireysel ve kurumsal internet abonelerinin toplam trafik anlaşmasının miktarı nedir? (limitsiz abonelerin ortalama trafik kullanım istatistiklerinden yola çıkarak limitsiz aboneler de hesaba dahil edilebilir)
3. son 5 senede türk telekom ‘un hizmet sunduğu bireysel ve kurumsal abonelerin sözleşmelerine göre bant genişliği ve data trafiği kapasite artışı yüzde kaçtır?
4. ilk üç soru gözönüne alınarak düşünüldüğünde, türkiye ‘nin yurtdışı internet bağlantısına dair bant genişliği artışı yüzde kaçtır?
5. türkiye-italya arasında uluslararası fiziksel data hattı oluşturulması konusunda telecom italy tarafından kazanılan ihale neticesinde kendilerince tamamlanan hat neden hayata geçirilmemiştir?
6. telecom italy ile yapılan hat anlaşmasında işin tamamlanmasını müteakiben bu hattan data aktarımı konusunda iş sözleşmesinde türk telekom u telekom italy ‘e bağlayıcı şartlar bulunmakta mıdır?
7. söz konusu hattın iş bitiminden sonra ilgili hattan data sağlanması konusunda ihaleyi kazanan tiscali firması neden bu hattan data sağlayamamaktadır? (ipucu: hattan data sağlama hakkı telekom italy ‘e yanlışlıkla ilk sözleşmede verilmiş olmasın sakın?)
8. yapılan onca hataya rağmen hala kaliteli ve uygun fiyatla hizmet sunan bir şirketi yönettiğinizi düşünüyor musunuz? eğer iyi iş yapan bir yönetici iseniz avrupa ülkelerinin data tarifeleriyle kendi tarifelerinizi hiç karşılaştırdınız mı?
9. ülkenin teknolojik gelişimi için çok önemli olan bir konuda kritik bir şirketin başındayken yapılan bu hataların istifanızı gerektirmeyecek bir durum olduğunu mu düşünüyorsunuz?

TÜRKTELEKOMA KAFAM GİRSİN !!! Says: 

Temmuz 19th, 2007 at 14:53 
TÜRKTELEFOMA KAFAM GİRSİN YETMEZ İSTE GİRECEK ŞEYLER BULURUZ !!!!!!!!!!!!

husonLine Says: 

Temmuz 20th, 2007 at 08:57 
Türk Telekomun ta a.q

YaRaMaZ_BoY Says: 

Temmuz 20th, 2007 at 14:08 
Bendede Çok acayip bir fiyat gösteriyodu fatura geldi ama kota aşılmamıştı :S

Waky Says: 

Temmuz 21st, 2007 at 12:39 
Bende internetten dosya indrimeden önce kotam 1 gb 10m ydi tam olarak 20m lik dosya indridim ve pc yi kapattım ertesi gün kotama baktığımda 1 gb 70 mb diyordu aradım ve kayıtlara bakmalarını hata olduğunu söyledim onlar hata olmaz dedi o zaman kayıtları bana yollayın dedim bir dakika inceliyoruz dediler. ve kotamı 1 gb 30mb ye düşürdüler ve özür dilediler her birşey yüklediğimde arıyorum artık tanıyorlar beni  

Sıkıntı çekenlerin bu yönteme başvurmalarını öneririm

Teşekkürler

kazim2tr Says: 

Temmuz 21st, 2007 at 13:57 
Arkadaşlar şuan ttnet bize kafa sokuyor. Ne bekliyorsunuz onlara kafamızı sokmamız için :=)

Destekleyenler bölümünden bir websitenin Admini

driver Says: 

Temmuz 24th, 2007 at 02:21 
Bende de kota aşımı problemi var. Netlimiter kullanıyorum. Netlimiter 2,6 gb gösteriyor ve kota sayfası 4,5 gb. Diyelim ki netlimiter’in %10-15 lik tolerans’ı var. 2,6 nın %15′i 4,5 mu yapar. Eğer öyleyse herkesin bildiği matematiği Türk Telekom yeniden yazıyor. Zaten bütün profesörler TT çalışanı ya. Alayının a.q.

Bi de 4440375 diye lanet bi numara var. O numaradaki beyinsizlerle iletişim kurmak ta büyük dert hepiniz bilirsiniz. En son kota problemi için aradım. Sadece film izlemek veya müzik indirmek değil internet te yaptığınız herşey kotanızı etkiler cevabını aldım. Sanki salağa anlatıyor yaa. Sinir oldum. Ulan aptal onu bilmeyen adam zaten seni aramaz ve benim işim bilgisayar ne satıyon sen. Bunların alayı beyinsiz arkadaşlar. Değil ne yaptıklarını, neden yaşadıklarını bile bilmediklerinden eminim. Ben hiç bir zaman bu lanet numarayı arayıpta problemimin çözüldüğünü hatırlamıyorum. Eminim ki sizlerde de durum aynıdır. Böylece o numarayı bir daha arayacak hal kalmadı. Eğer ararsam çok kötü sıralamaya başlıcam eminim artık iyice sinir oldum.

Bide şu müdürleri varya kotalı kullanın diyen …………..cuğu. Kendi evinde en az 2 Mbit kullanıyor sınırsız ve 30 ytl ödüyor. Belki onu da ödemiyor. Telekom çalışanları evlerinde 2 Mbit sınırsız kullanıyorlar ve 30 ytl ödüyorlar. Telekom un ortalama 500.000 çalışanı var. Ne kadar hoş bir tablo değil mi.

Bence bizim buralardan tepkimizi duyurmamız çok zor. Çünkü milletçe koyunuz biz ve zaten yıllar önce suratımıza söylüyorlardı …………..cukları. Hatırlayan hatırlar. Aktif bir millet olsaydık eğer çooookktaaannn alayına girmişti kafamız. Ey Türk Milleti futbol maçın da gösterdiğin hassasiyeti vatan peşkeş çekilirken ve içinde bunca olaylar olurken göstermemenin sebebi nedir?

Ellerinize sağlık güzel site olmuş ama şu anda ortalama 4500 üncü kişinin tepkisini duyurduğu www.internetimedokunma.com dan farkı olmayacaktır(yani bişi değişmeyecek), ama en azından elimizden bu geliyor. Kampanya yı destekliyorum. Alayına 80.000.000 vatandaşın ki girsin.

driver Says: 

Temmuz 24th, 2007 at 02:43 
Ayrıca Telekom her türlü önlemini almış bulunmaktadır. Yasal yollar dahil. İnternet’in tekeli olarak bizleri sömürmeye devam edecektir. Zaten tepkileri pek sallamıyor. Allah belalarını versin.

driver Says: 

Temmuz 24th, 2007 at 02:49 
Kurt Telekom’u hala izlemeyen varsa buyursun.

http://www.youtube.com/watch?v=6q3mWQCcP6o

Ahmet SARI Says: 

Temmuz 24th, 2007 at 16:32 
Arkadaşlar, peki 256 limitsizde hız durumu nasıl? 1024 limtliye göre??

husonLine Says: 

Temmuz 25th, 2007 at 10:01 
bi zik yapmadım ama kotayı aşmışım.. Telekoma önce kafam sonra da cinsel organım (ne kadar naziğim..) girsin.. Dibine kadar aslanım..

Ozgun Says: 

Temmuz 26th, 2007 at 11:31 
Eve yeni adsl bağlattıydım. 11.07.2007. Eğer ttnet böyle bir sömürü düzeni kurmuşsa yazıklar olsun. Bende eyDSL kota takip programını kurduğumda şahit oldum kotam sanki yavaş yavaş ve ani hareketlerle kendiliğinden tükeniyordu.Ama kendi kendime dedimki herhalde problem yoktur bende bir yanlışlık var. Muhtemelen indirdiğim dosyaların boyutu büyüktü yada youtube dan video seyrederken arabelleğe aldığı için artıyordur diye düşünüyordum. Ama bu siteyle karşılaşınca aynı dertten muzdarip olduğumuzu gördüm. Bugün itibarı ile kotanın %88 ini doldurmuşum ve herhangi bişey download yapmayıda düşünmüyorum bakalım yarın ne olacak. Yinede umarım bizim hatamız vardır demek istiyorum. Çünkü bize hizmet veren bir Türk şirketi kullanıcılarıda Türk.
Demek istediğimi anladınız sanırım. En azından bunu yapmasının geçerli bir nedeni varsa bize söylemeli. Doğruları duyunca aramızda fedakarlık yapacaklarda vardır. Koyun yerine konmak kimsenin hoşuna gitmez. Milletin ulusal ağa ihtiyacı olduğu açık bir gerçek. İnsanların zaaflarından para kazanmak sinsi ve güçsüz kişilerin işidir sadece zeki ve kurnaz olduklarını sanırlar. Umarım bu site gereken ilgiyi toplar.

Murat Dotkom Says: 

Temmuz 26th, 2007 at 23:55 
ya a.q memleketinde kazık yemedigimiz yer yok tabiki ben 0,5 GB lık indirme yaptıysam o ay sonuna 5 gb olarak yansıor
bunun ıspatları bende 10 Kat daha fazla giriyor

FAKİRLER GİRSİN TELEKOMA

resul Says: 

Temmuz 27th, 2007 at 21:17 
hazıran 2007 dee yaz kampanyasına 15 ytl lık kampanyaya uye oldum.ne 15 miş.50 YTL GELLLLLLLLLLDİİİİİ.ustelık kotoma bakıyorum 2 aylık 3 gb.oysa benım aylık 4 gb aylık hakkım var.aklıma bı soru gelıyo ya fatura yanlış yada kota falan derken telekom dolandırılıcığa başladı….

Alper Says: 

Temmuz 28th, 2007 at 00:55 
20 ytllik yaz tarifesine girdim.27 ytl fatura geldi.o söyledikleri 20 ytl’ye vergi dahil değilmiş!3 gün önce şehir dışına gittim.kotam 4.1 gb de idi.Geldiğimde 5.6 gb gösteriyor!Buna nasıl itiraz edebilirim?!

Error Says: 

Temmuz 28th, 2007 at 01:21 
ilk önce site çok güzel olmuş,emeği geçen herkesin ellerine sağlık!!!

GELELİM ZURNANIN ZORT DEDİĞİ YERE!!FAZLA BİŞEY YAZMAYACAM SİZE İKİ TANE RESİM LİNKİ ATACAM,İLKİ 22 TEMMUZA AİT KOTA BİLGİLERİ
DİĞERİ İSE 23 TEMMUZA AİT KOTA BİLGİLERİ,ZATEN NE OLDUĞUNU ANLAYACAKSINIZ,NASIL BİR OYUNUN İÇİNDE OLDUĞUMUZU!!

22TEMMUZ KOTA BİLGİLERİ:

http://www.resimupload.com/ds801546916_adsız_22.html

23 TEMMUZ KOTA BİLGİLERİ:

http://www.resimupload.com/ds484392892_adsız.html

(resimler üzerinde hiçbir hile hurda yoktur,onu anca türk telekomdaki şerefsizler yapar)

Error Says: 

Temmuz 28th, 2007 at 01:28 
YİNE OLMADI AMA BU SEFER OLCAK SAĞLAM LİNKLER BURDA ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN BENİM KUSURUM YOK!!!

22TEMMUZ KOTA BİLGİLERİ:

www.resimupload.com/ds898118042_1.html

www.resimupload.com/ds243257140_2.html

UMARIM OLMUŞTUR!!!

By_ReosTa Says: 

Temmuz 28th, 2007 at 16:03 
arkada$lar onu bunu bırakın adamlar açıkca dolandırıyorlar.dünyanın en yawa$ ve en pahalı interneti bizim kullandıgımız yetmiyomuş gibi birde dolandırılıyoruz..

TÜRK TELEKOM KAFAM GİRSİN !!! 

X-PLANET Says: 

Temmuz 28th, 2007 at 16:28 
TÜRK TELEKOMUN BİZ TÜRK KULLANICILARDAN ALDIKLARI BAĞLANTI VE VERDİKLERİ HİZMET ÜCRETLERİNİ PROTESTO ETMENİN BAŞKA YOLLARI OLMASI LAZIM ARKAFAŞLAR! YANİ ÖYLE BİR PROTESTO ETMELİYİZKİ ADAMLAR DUMURA UĞRASINLAR, DÜŞÜNELİM VE BULALIM BUNUN ÇÖZÜMÜNÜ!

BULGARİSTAN KADAR ÖNEMLİ BİR ÜLKE DEĞİLİZ DEMEKKİ ONLARIN GÖZÜNDE. APTALMIYIZ BİZ, YADA ÖYLEMİ SANIYORLAR ACABAĞA, YOKSA PARAYI SOKAĞA ATACAK KADAR EMBESİLMİYİZ?!
BİRAZ DÜŞÜNELİM VE BİR ÇÖZÜM BULALIM KISA ZAMANDA
ZATEN HER YERDEN KAZIKLANMIYORMUYUZ, FATURALARIMIZI ÖDEMEK İÇİN KUYRUKLARDA BEKLİYORUZ, SONRADA GİŞE KAPANDI DİYORLAR, YA SON GÜNÜYSE NE OLUYOR!? TABİKİ ZAMLI OLARAK BİR SONRAKİ GÜN ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORUZ!
HERYERDEN KAZIK YİYORUZ AÇIKÇASI, KAZIK YEMEYE ALIŞKIN BİR MİLLET OLMUŞUZ, KOYUN GİBİ HİÇKİMSE SESİNİ ÇIKARMIYOR, SESİNİ ÇIKARANLARIN YANINDA DA FAZLA KİMSE OLMUYOR NE YAZIKKİ!.
SORUMSUZ, BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN, AMAN BANA NE, BENİM SORUNUM DEĞİLKİ DİYEREK GEÇİŞTİREN GERİ ZEKALILAR ETRAFIMIZDA ÇOK VAR NE YAZIKKİ! 

UYANIN ARTIK VE BİRŞEYLER YAPIN KENDİ SORUNLARINIZ İÇİN VE SİZİDE ETKİLEYECEK SORUNLAR İÇİN!
ARTIK UYANMA VAKTİ GELMEDİMİ SİZCE!!!?

Ulaşabileceğiniz msn ve mail adresim
X-PLANET
[email protected]

theesmer Says: 

Temmuz 29th, 2007 at 12:09 
lanet olsun telekeom

LovemeorHateme Says: 

Temmuz 29th, 2007 at 13:47 
telekom bizi apaçık sömürüyor,
ayrıca Error bu tablo
“22TEMMUZ KOTA BİLGİLERİ:

www.resimupload.com/ds898118042_1.html

www.resimupload.com/ds243257140_2.html
”

nasıl oldu telekom sana indirim mi yaptı?

hepbirlikte telekoma karşı tavır komak lazım toplu mail protesto gibi bir aktivitede bulunmalıyız.

Error Says: 

Temmuz 29th, 2007 at 19:37 
kardeş indirim yapmayla alakası yok,ben o kadar hayatta bir indirim yapmadım,gittim aradım konuştum telekomdakilerle eve geldim,baktığımda kota bu şekildeydi…

yani kısacası adamlar kotayı haddinden fazla şişiriyor,bunu farkeden biri oluncada geri çekiyorlar enterasan bir sistem!!!

bahokey Says: 

Temmuz 30th, 2007 at 22:43 
arkadaşlar böle bişi olması zaten doğal güzel türkiyemin güzel iktidarı AKP (ampul zihniyeti) TÜRK TELEKOM ‘ un hisselerini ermenilere sattı daha başımıza neler gelecek bakalım. !!! Kafam girsin !!!

furkan Says: 

Temmuz 30th, 2007 at 23:38 
ya lanet olsun böyle hizmete 4 gb limitli kullanıcıyım bu ay kotam kaç oldu biliyomsunuz ? 11 gb oldu.ama size yemin ediyom 11 gb nin en fazla 4-5 gb download ettim.bende anlamadım bu işten bişe

driver Says: 

Temmuz 31st, 2007 at 04:44 
Arkadaşlar uyuyana geçiriyorlar dikkat edin. Bende buraya yazmadan önce aramıştım düzeltmişlerdi.

olmaz olsun Says: 

Temmuz 31st, 2007 at 12:18 
yaw bu telekom kadar sherefsizini görmedim. bu sözde! adsl kota sorgulamaya koyduğu bilgilerin alayı yanlış.. soruyorum size ey millet!!! youtubeye girmeyen, program, şarkı…vs download etmeyen, internetten şarkı türkü dinlenlemek, vidyo izlemek nedir bilmeyen şu masum kardeşiniz 30.07.2007 de adsl kota sorgulamaya bakıyor ve aylık tranfer bilgilerinde, aylık download 3300 gösteriyor. ve bu kardeşiniz bugün (31.07.2007) tekrar bakıyor download bilgilerine; 4200 diyor. neden telekom durup durup birden patlatıyor kotayı?, neden kullanmadığım halde ayın son gününde 1 gb arttırıyor download ı ?, neden doğru dürüst yapmıyor yaptığı hizmeti?, soruyorum sizlere !!!! lanet olsun, olmaz olsun böyle tekelci telekominikasyon şirketi, olmaz olsun böyle hizmet, olmaz olsun böyle yalancı kampanyalar, olmaz olsun böyle kof kampanyalar, olmaz olsun böyle fatura, olmaz olsun böyle sorgulama,

wilddog Says: 

Ağustos 1st, 2007 at 02:59 
hocam eywallah öncelikle bu site için tesekkuler…
hani bi laf vardır turk milleti kendisini .ikeni sever diye hakketten dogru bi seyler yapmalı nerden başlamalıyız onu bilemiyoruz bence herkes dusuncesini fikrini (cozum icin) bildirsin tartısalım bence

evin Says:

Kod:
nevra Says: 

Mayıs 2nd, 2008 at 13:55 
Anasını satayim bende de aynı sorun var.Film vs. gibi çok şeyde indirmiyorum yani.Bir msn miz var onu da bırakacaz ha yakında bunların yüzünden.Ben daha ne anladım bu internetten.Bu 4 gb hangi ara aşıyorda bizim haberimiz olmuyor anlamadım ki.Telefon ediyorsun.Ordakilerde kendilerini prof. sanıyorlar.Bir bo.. tan anladıkları da yok.Cart curt şifre mifre soruyorlar.Başkada birşeyden anladıkları yok.Bele giderse ben interneti bırakacam.Artık güvercinlerle haber yollayacam millete :)))Biraz zor olacak ama olsun :)) Yaşasın güvercin posta , kahrolsun ttnet :)) slogan güzel oldu 

emre Says: 

Mayıs 2nd, 2008 at 16:44 
bence arkadaşlar hani türk telekom(tarkan telekom) 2 ay üst üste 2 gb hediye etmişti bunların öcünü alıyor bence 

2.yol tarkana o kadar para verdiler o paraları bizden geri alıyorlar.:D  (:

alper Says: 

Mayıs 2nd, 2008 at 21:07 
sanırım aynı dertten bende de var arkadaşlar internetten neredeyse hiçbirşey indirmiyorum video da izlemiyorum sadece ekolayda okey oynuyorum ben pek anlamam ama sizce bu mantıklı mı kotam 4.2 gb yazıyodu en sıon baktığımda bendede 4 gb sınırlı var anlamadım gitti birde benim halaoğlunun kota bir günde 3 gb arttı ve hiç birşey indirmedi sadece video izleyrek oldu bu siteyi açan arkadaşa da teşekkürler

hayko Says: 

Mayıs 3rd, 2008 at 14:07 
aynen bu turk telekom kadar şerefsizini görmewdim

nevra Says: 

Mayıs 3rd, 2008 at 14:29 
gardaşlar buna bir dur diyelim  herkes elinden geleni yapsın.Bu ne canım ,belede ola heç.Herkes dilekçe yazsın yollasın :D.Tarkanın da gelmişini geçmişini.Onun parasını ben ödemek zorundamıyım yav.:D

Ya birde adsl kota bilgisini öğrenmek için birşey vardı şifreni yazıyordun bugün kaç kb harcadığını felan gösteriyordu.Biriniz onu bana öğretebilir mi? Nerden öğrenecem ben.

osman Says: 

Mayıs 3rd, 2008 at 20:53 
türk telekom bizi soyuyor

fatih Says: 

Mayıs 4th, 2008 at 13:26 
valla bende bıktım bu kotadan aq ya yeter ya bune abi bakın anlatıyım şimdi ayın başı 0 landı tmm mı sahadan skortahmin eskiden cs oynuyodum kota tavana vuruyodu artık oynamıyom kota vuruyo diye ama gene cs oynamıyom 4 gün oldu yemin ediyom hi birşey yapmadım sitelere girdim 700mb oldu aq bune ya valla sikcem gitcem ark bascak ttnet yerini görcekler o zaman analarının amını bıktım vallaha bune ya bizi sömürüyo oc analarını tövbe tövbe

kadir Says: 

Mayıs 4th, 2008 at 19:02 
yüksek müsadenizle benimde kafam girsin

oLdness_07 Says: 

Mayıs 5th, 2008 at 09:00 
bu adamLar ßazen fazLa geLiyor bazense az…ßen birşey anLamadım bu teLekomun işinden !!!

koca kafa Says: 

Mayıs 5th, 2008 at 23:13 
harbidende girsin arkadaş. daha ayın 5i 1.5gb oldu yani gece gündüz nette olsam bukadar gidermi arasak konuşsak yapabilceğimiz birsey yok beyfendii..

ilyo Says: 

Mayıs 6th, 2008 at 01:35 
merhaba arkadaşlar aynı problemle ben de karşı karşıyayım bu durum karşısında sessiz kalırsak hep ezilmeye mahkum kalırız bu yüzden size bu konuda bir fikrimi söliyeyim ttnet lerinizi kapattırın ve türk.net e başvurun. site için ayrıca teşekkürler herkese örnek olmasını dilerim

aaa Says: 

Mayıs 6th, 2008 at 16:50 
aaa benimki de girsin…

E n w - 0 - M a c Says: 

Mayıs 6th, 2008 at 20:39 
TTNET’IN AMINA KOYIM

TEL lo kondom Says: 

Mayıs 6th, 2008 at 20:48 
YUH BE BENDE DE OLDU 8 GB OLMUŞ 4 GB AŞMIŞIM MANYAK BUNLAR ARTI NE BU KARDEŞİM KAFANA GÖRE SİTE YASAKLIYORSUN HER YASAKLAYIP GİREMEDİĞİMİZ SİTE İÇİN AYLIK 1 GB VERSİN BİZE O ZAMAN BİR HESAP YAPTIM BİR AYDA 96 DİTE KAPATILIYOR BUDA 96 GB DEMEK ON LARIN HINCIDAMI BİZDEN ALINIYOR EEE KAPATILINCA SİTELERE GİRİLMİYOR VEDE YA İŞTE SALAK BUNLAR ALAYINA İSYAN GÖZ GÖZ ???????????

NowA Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 04:21 
sıze katılıyorum bana da devamlı kota asılmıs gelıyo bu ay ozellıkle bılgısayarı dahı acmadım tatıle gıtmıstım ve geldım 4 gb kotam ama ben 6 gb asmısım nasıl olabılır bu ya..telekom suraya yorum yazanların her bırının kafası gırerse ısın kotu bır an once cozum bul…

anıl Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 19:07 
benim ayın 26 sında kota 3.574 gb’dı.5 gun boyunca hiç birşey indirmedim bir sonraki ay gecen ayın kotasına baktığımda 5.127 olmus.hiç birşey indirmeden günde 24 saat internette gezinsem bile böyle birşey imkansızdır.

anıl Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 19:11 
bakın ben anlattım durumumu simdi 500 kisiden fazla kişi yazmıs buraya ttnetin yaptığı bu işleri 600 e yakın. hayatımda boyle kazık atan bi sirket gormedim.

anıl Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 19:36 
kardeş keşke buuralara resimde koyabilseydik.. resim koyacaktım ama site cok guzel o na bir sozum yok gerekli bir site

unsal Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 19:37 
Ya beyler bunlar göz göre göre yalan söylüyorlar bir de ben ona gıcık oluyorum en çok.. Birkaç ay önce sadece “2Mb” için “28YTL” eklemişler fatura tutarıma.. “29YTL” yerine “57YTL” ödedim.. Ki aşmamıştım kotayı.. Neyse işte bunlara dilekçe yolladım, 3-4 gün sonra gelen yazıda “sistem bozuk olduğu için siz yanlış görmüşünüz, normalde aşmış görünüyorsunuz” dediler.. Bu ne demek yaa!!… İki tane ek program kullanıyorum “KOTA” gösteren, demekki onların ikiside yanlış.. Kotam bu arada “3.70 Gb” idi bu olay olduğu zaman.. Acayip gıcık bir şirket bu yaa.. Ayrılacam 2 senelik sözleşme var abuk subuk paraları ödemek istemediğim için çıkamıyorum “KabloNET”e geçmeyi düşünüyorum, eskiden kullanıyordum çok memnundum ama işte uydum millete geçtim aptal “TTNET”e.. =(( Her beraber geçsek harika olur aslında beyler!!… Her neyse bu ayda şöyle birşey oldu.. PC de kullandığım “DuMeter”, kotamı 4.91 Gb olduğunu yazıyor ama ne hikmetse “TTNET”in sitesinde bu sayı “6,91 Gb” olarak görünüyor.. E YUH YANİ!!! Cidden ayıp.. Böyle giderlerse çook müşteri kaybedecekler.. =)) ( keşke.. ) Sonra da abuk subuk kampanyalar yapıyorlar.. Yok “1024 kb/s - 4Gb” bağlantı “19YTL” imiş de modem hediyeymiş te falan filan… Bulgaristan’da bile ki onlar bizden çok sonra adam oldular.. ( ama biz hâlâ olamamışız ayrı konu.. ) Neyse, “1024 kb/s”lik sınırsız bağlantı “15YTL”.. =)) Artık farkına varmak lazım bazı şeylerin……

unsal Says: 

Mayıs 7th, 2008 at 19:49 
Ayrıca ben bu “KabloNET”e geçme konusunda ciddiyim.. “1024 kb/s” sınırsız “TTNET”te “49YTL” iken “KabloNET”te “39YTL”.. =)) Ayrıca “1024 kb/s - 4Gb 25YTL”.. Ki Kotayı aşsan dahi “50YTL” üstünde fatura gelmiyor.. ( 20 Gb bile kullansanız.. ) Biraz da “TURKSAT”a para kazandıralım artık bırakalım bu ne olduğu bile belli olmayan aptal şirketi… Ne dersiniz?!…

DJKaos Says: 

Mayıs 8th, 2008 at 19:56 
Hımmmm fiyatlar cazip geldi ama ek kablo falan gerekiyormu.Sınırsıza geçmeyi düşünüyorum

unsal Says: 

Mayıs 9th, 2008 at 02:00 
“Kablo TV” üstünden bağlanılıyor.. E haliyle ona uygun bir modem ve ara kablo gerekiyor.. =))

kolin cazım Says: 

Mayıs 9th, 2008 at 21:26 
türk telefona şeyim(kafam ) girsin

xarismas Says: 

Mayıs 10th, 2008 at 19:29 
Yazıklar olsun ! Bugün 8 mayıs, 2,5 gb olmuş. indirdiklerim 700 mb. birde sadece haber okurum gazete sitelerinden… ben 2,5 yıldır 29 ytl den ödüyorum, şimdi 19 ytl ye kampanya yapıyor. madem bizlerin ücretinide 19 a düşürsün. Yazıklar olsun bu telekoma… bırakacağım, artık alternatifleri de var..

ismail Says: 

Mayıs 10th, 2008 at 23:46 
slm bende sizdenim

ismail Says: 

Mayıs 10th, 2008 at 23:47 
aynen

ismail Says: 

Mayıs 10th, 2008 at 23:47 
kimse beni duyu yormu?
acaba

ismail Says: 

Mayıs 10th, 2008 at 23:59 
slm aynı yoldan kazıklandık(sıloganım bu) bende 3 ay önce aldım ttnt bana kablosuz olduğundan 2 ay 19 dan kampanya verdiler ama ben sadece bir ay 19 dan verdim üstüne fatura 37 ytl gelmiş neymiş sınır aşımı di yolar halbuki ben ne bişey indirdim apardon birkere vürüs birde vinap programı indirdim günde de encok 4 bilemedin 5 saat acarım adamlar bulmuş keklik avlıyo hemende faturayı katlıyo ama olsun enkısazamanda kapatıyom ozaman ne edecekler avzamanı gelmeden ava cıkarlarsa zamanla keklik biter avlanacak keklikte kek te kalmaz GELİN KEKLİK LİKTEN KURTULALIM bu işi bırakalım saygılar.

bahri Says: 

Mayıs 11th, 2008 at 15:20 
evet arkadaşlar bu site çok güzel olmuş aynı sorunlar bende de war insanalara acıyın be

Burak Says: 

Mayıs 25th, 2008 at 14:03 
kardeş aynı şey benim başımada geldi dün 7 mb lik bişey download ettim bu gün bir baktım tam 89mb kotaya binmiş :S bende başkası giriyor diye düşündüm sonra şifremi değiştirdim sonra bir baktım yine aynı….

yani kısaca türktelekomun anasını……………….

Burak Says: 

Mayıs 25th, 2008 at 17:58 
türk telekom a yarram girsin……………………………

serkan Says: 

Mayıs 25th, 2008 at 23:07 
ben geçenlerde tomb raideri indirdim yani toplamı arkadaslar 780 megabayt civarıydı kotamda 2.154 gb di daha kotam çok diyordum bıkaç program daha indirdim onlarında toplamı yani 300 megabayt anca vardı neyse indirdikten 1 hafta geçti kotam halen 2.154 ay sonu oldu ertesı gun yenı ayın kotası devreye girince eskı ayın kotasına baktımki 7.584 olmus üstelik eve fatura bile gelmedi artık benim yerime siz bişiler yazın telekoma arkadaslar kimseye derdimizide dinletemedik mecbur odedık parayı tıpıs tıpıs

zitarof Says: 

Mayıs 27th, 2008 at 17:23 
arkadaslar varya herkes koblonet’e gecse bu turk telekom denen lakayık şirket apısıp kalır.durun internet hizmeti alabilmek için yaptıgım aptallıkları yazayımk yani yediğim kazıkları!

evimde telefon hattı olmadıgı için mecburen bir hat almak zorunda kaldım.vergisi aylık 8 ytl civarı..
tabi amacım internet baglatmak ama zorunlu olarak aldım tel hattınıda.bu lanet sirkete bulasalı 5 ay oluyo ve 5 ayın zaten iki ayını bedava verdiler tabi bnde sömurdum:D sonraki faturalarda tahmin edersiniz hep şişirilmiş.gecen ayda 7,5 gb civarı gelmiş.

onradan öğrendimki oturdugum semtte kablo tv varmıs ttnet aldıgıma pişmanım.aboneliği bırakalım desek verdikleri 75 ytl den sayıyolar, yaptıkları indirimleri geri alıp onlarıda tahsil ediyolar.hesapladımda interneti bıraksam 180 ytl tutuyo.tabi telefonu kapattırmak için ne isticekleri de belli deil.kısacası 

türk telekoma kapam gözüm kolum heryerim girsin!

bizde bu siteyi yayalım arkadaslar yoksa türktelekom bizi s’kmeye devam edecek!

zitarof Says: 

Mayıs 27th, 2008 at 17:28 
ha bide arkadaslar uyanık türktelekom sitesindeki kotalarımızı göruntulediğimiz sayfayı gec guncellediğinden dolayı dikkat etmemiz gereken nokta son gelen kayıt zamanıdır..yoksa sadece kulanım miktarına bakıp kapatmayın sayfayı.son gelen kayıt zamanına bakın oa göre ayarlayın kendinizi..

musa Says: 

Mayıs 29th, 2008 at 10:42 
ttnet gerçektende kazılıyor.benim bu ay içinde indirdiğim dumuter programı kullanıyorum 1,5 gb ama nedense ttnet kota sayfasına girdiğimde aysonundaki kotam6,7** idi ve şok oldum.gerçektende öle.ve ayrıca diğer ülkelere görede hem yavaş bağlantımız var hemde ücreti pahalı.sanki bu yetmiyomuş gibi bide extradan para ödüyoruz.ttnetin yapması gerekken şu ya bu kota kalkıcak yada limit artıcak yada fiyat düşücek.yoksa artık neti kaptıcam.sınırsıza geçmek çok basit.ama ttnetin yaptığı artık onur meselesi oldu.arkadaşlar sizde kapatın netlerinizi.yabancı firmalar var 6 mbit var ben onlara yönelicem artık.ttnetten daha ucuz.ttnet özel bi kurum asında devlettte bunun cezaSını kesebilir.çünkü insanları mağdur ediyolar.zaten bu yüzden özeller.artık bakıcaz etki tepki.bakkalım kullanıcın kkalmıyınca napıcaksın türk telekom.

ferhat dalboy Says: 

Mayıs 31st, 2008 at 10:29 
ya arkadaslar ben 6-7 aydır kullanıyom ttnet kotam suanda 9,2gb anlayacagınız benıım kafam gırse nolacakkı telekomun butun uzuvları gırdı bana ben bunu nasıl ödiycem a.q verdıklerı modem 12 mılyon kapattırmak ıstıyorum 180 mılyon ıstıyolar bune entel yasam bu apsort denge bu ne pıslık telekom sana benım kafam ve yan komsumuz osman amcanın buyuk kafası ve benim ufaklıgın kafası girrrrrrsiiinnnnnn

hamit Says: 

Mayıs 31st, 2008 at 14:49 
arkadaşlar ülkelere göre internet hız ve fiyatlarını gösteren bir tablo falan yok mu.millet uyuyor valla. belki dünyadaki durumu görürlerse 1 mb nin nekadar komik bir hız olduğunu anlarlar. bi de telekomu mail yağmuruna tutsak nasıl olur acaba . mesela belli bir gün - saat seçip mail yağdırsak nasıl olur ????

Uğurcan Says: 

Mayıs 31st, 2008 at 18:57 
Ben şunu destekliyenler arasına gircem  siteme ekliyorum :D:D

samet Says: 

Haziran 1st, 2008 at 09:49 
harbi varyha sıtedemı bokluk var ne anlamadım a.q hıc bıse ındırmedım +youtube de kapalı 1 ay boyunca oyun oynadım kota 58gb dedı + bu 1 hazıran kota sıfırlancak bı baktım bu sabh 12 gb olmus a.q ne boktan net bu yhaa

JAPI0 Says: 

Haziran 1st, 2008 at 12:12 
eet yha bende diyorum neden bu kadar cabuk doluyor kota anlamıyorum bi müzik birazda video ay dolmadan 4gb aşmıs :S

enkido_semih Says: 

Haziran 2nd, 2008 at 10:06 
Ever arkadaşalr bende katılıyorum… Kampanyadan almıştım bende neti ilk 2 ay bedavaydı ne indirdiysem 3 gb kotayı aşamamışdım o zaman inanılmaz derece mp3 vs indiryordum youtube ye felan giriyordum ancak 3 gb aşmıyordum aşdıysamda en azla 0.500 gb şimdi ise hiç aynı şeyleri yapıyrum kotam 2 3 hatta 4 gb aşıyor LÜTFEN TÜRK TELEKOM BİR ÇARE….

lotus43 Says: 

Haziran 2nd, 2008 at 21:04 
herkese merhaba,
mayıs ayına ait kota miktarı 14.2 GB geldiğinde çok şaşırdık. arkadaş telekoma güzel bir mail ile durumu izah etti. bugün baktığıımızda mayıs ayına ait kota miktarı 4.5 GB olarak düzeltildi.

bilginize!!!!

metin. S Says: 

Haziran 3rd, 2008 at 13:19 
hay amına koyum bu telekomun nısan ayının faturası daha 3 gun once geldı elıme 7.85 gb bende ozellıkle bu mayıs ayında hiç bir program ındırmedım ındırdıklerımın toplamıda anca 1 gb olsun ama aysonunda kotaya 4.890 yazılmıs hay ben bunların o anasını yanı arkadaslar siz mesela 500 megabaytlık bişe indiryorsunuz o ertesı gun 1 cigabayat yansıyoro 1 gb indirin 2 gb olarak yansıyor yanı ıkı kat fazladan kazık yıyoruz analarına bacılarına karılarına atlim bu telekomun

adsl yüzünden fakir olduk Says: 

Haziran 3rd, 2008 at 18:35 
abi ne bu iş yaa hem ucuza hemde hızlı internet diyorlar ama hiç biri yok 1024 sınırlı var 2 -3 aydır 7 gb oluyor yakında nette gidecek elden

ABİDİN Says: 

Haziran 3rd, 2008 at 18:40 
ya ben hiççç bişi indirmiyorum a.q kota artıkça artıyo artık sinir hastası olcaummm yaaa a.q telekomu

AntiTTnet Says: 

Haziran 4th, 2008 at 18:58 
Kotayı aşar diye yazmaya korkar oldum valla ! Ne bu ya ben ki gün boyu pc başından kalkmazdım anam 1 saat başına geçiyorum korkudan hemen kapatıyorum.. Hiçbir şey yapmadan nereye gidiyor bu kota ? Biri onu durdursun yahu !

travaç Says: 

Haziran 4th, 2008 at 19:07 
böyle bir soygun olamaz hm hırsızlar hem çalmadık diyolar siz kullandınız allah belanızı versin diyorum sadece bir insan kotalı internet kullanacak
4gb hakkı olduğunu bildiği halde 4 günde 1gb ulaşacak gülerler adama ya
bu paraları kim çalıyor millet paşa paşa örüyor çünkü ödemezse faizi geliyo bu asıl bir sistemya kurmuşlar bir müşteri hattı millete aspirin verip duruyorlar araştıracağız beyfendi ne buya 10mb indirdiysem
ne olayım ne derseniz o olayım 1 gb olmuş 4 günde yazıklar olsun …….hakkını aramaya kalkarsanda suçlu olursun bu ülkede çünkü kendimi tutamıyorum artık

travaç Says: 

Haziran 4th, 2008 at 19:12 
Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2008 Nisan 1.328.017.791
(1,237 GB) 2.590.798.625
(2,413 GB)
2008 Mayıs 1.727.747.045
(1,609 GB) 9.674.945.471
(9,01 GB)
2008 Haziran 191.933.967
(183,042 MB) 937.695.812
(894,256 MB)

memo Says: 

Haziran 4th, 2008 at 20:54 
aynen arkadaşlar 5 gb kota geçmişim anlamadım valla.resmen sömürüorlar bizi

tr Says: 

Haziran 4th, 2008 at 23:34 
aynen aynısı aq ben bole isin

AntiTTnet Says: 

Haziran 5th, 2008 at 13:59 
bunalımlardayım ! sadece yarım saat oturuyorum pc başına ya nerden gidiyor bu kota ? !
Valla arkadaşlar bir grev felan yapalım olmuyor böyle nereye kadar? 4 gb 29 YTL çok fazla :’( hiç anlamadan etmeden nereye gidiyor ya valla sinir krizleri geçiriyorum msnde konuşmak haram oldu yarım saat zehir oluyor bana !

AntiTTnet Says: 

Haziran 6th, 2008 at 00:23 
Ya ben birşey sormak istiyorum.. Şimdi bize diyorlar ki günde 8 saat kullanma hakkınız var [ ne kadar doğru orası da tartışılır ] eğer öyleyse yarım saatte 100 mb giderse bunun 8 saatini düşünemiyorum hadi 8 saati de bırak 1 ay boyunca hiç düşünemiyorum ! Biiri beni aydınlatsın lütfen yoksa kafam bu soru işaretleriyle kocaman olacak sonra da telekoma girecek tövbe tövbe !

serhat Says: 

Haziran 7th, 2008 at 08:39 
100 mblik dosyamı indiriyorsun

serhat Says: 

Haziran 7th, 2008 at 08:41 
banada aynı sorun oldu mecbur kaldım sınırsıza geçtim allah belasını vaersin bu ttnetin

yalçın ertürk Says: 

Haziran 7th, 2008 at 09:39 
Destekliyorum sizi ttnet kendine çeki düzen vermeli

kormancity Says: 

Haziran 7th, 2008 at 13:18 
az sonra annemler evdem gidince türktelekomu arıyıp sikayet edicem azıma geleni söylicegim biz kerizmiyiz terbiyezsizler kürtelekom

buraqq Says: 

Haziran 8th, 2008 at 18:23 
tabi canım süper internet yaw. :@

ne interneti bea. bu na da internet denilirse. alın işte türk telekom satıldı böyle şapa otururuz. turk.net geldi de biraz rahatlayıverdik…

medi Says: 

Haziran 8th, 2008 at 22:29 
Aldıkları paralar inşallah kefen paraları olsun şerefsizler 5 dk da bi 1 mb artıyo…
Ayrıca aştığımız zaman mesala 5.21gb olmuş yani 1.21 gb aşmışız bize 4.44gb aştınız diyo faturada 2 aydrı aşıyoz ve hala böle ve 8 gb para ödüyoz …
Onun yüzünden Babam Bana PAtlıyo
bu diğer yarısı daha var yani anlicagınız arkadaşlar çoooooooook kiş işikayetci bnm modemde sorun olması imkansız

Kod:
ben 4 gb limitli kullanıcıyım. ttnet özelleşmeden 256 3 gb kullanıcılık dönemimde oldu. 3 gb limitli zamanlar ayda bir film ve arasıra müzik indirme işlemlerini kesin yapardım. emuleyi en çok kullandığım dönemdi. fakat şimdi baktığımda sanki kotam ben kullanmasam da ya da şöyle diyim 10 mb indiriyorsam ttnet onu 50mb olarak geçiyor gibi. neden derseniz salı günü anlamadığım şekilde 3.2 gb olan indirmem bu gün 4.2 gb olmuş durumda(kota aşılmış). ve salıdan bu güne kadar yaptığım günlük işler(mail vs), bir kaç youtube videosu(temporar internet files den baktım videoların toplam boyutu 40 mb) ve oks ve öss sonuçlarına bakmak. baktım ve ne kadar artacağını ölçtüğüm. bu zamanda akıl almaz bir şekilde kotamın arttığını gördüm. 

acaba diyorum bir ara telsimin kullanıcılar çakmaz diye gizliden kontör düşürmesi, aveanında aynı şekilde bir süre sistemde arıza var nedenini bilmiyoruz diyip böyle yapması(en azında ben ve bir kaç telsimci arkadaşımın hattından arada sırada kendi kendine 3-5 kontör düşerdi ve avea kullanan arkadaşlardan da dediğim şikayetler gelmişti zamanında) gibi bu günde ttnet aynı şeyi kullanıcı ne kadar indirdiğini tam bilemediği için bilerek kota aşımı mı yaptırıyor. 

böylece kullanıcı şu seçeneklerle karşı karşıya geliyor. 

1-beklemediği derecede yüksek faturaları ödemek 
2-üst kotaya geçmek 
3-sınırsıza geçmek 

bunlardan en mantıklısı 256 sınırsıza geçmek. aslında şu anda bırakmak istiyorum ama zamanında 24 ay kampanyasından almıştım o yüzden istemesemde 24 ayı ödeyeceğim.... 

BU KONUDA FİKİRLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM... 

Son olarak şu linkteki tarifelere bakarsak fiyatlar doğrumu? eğer doğru ise sınırsız 256 ya veya 9 gb limitliye geçmek benim için çok daha uygun olur mu? uygunsa hangisi?
aha buda başka bir forumdan okudugum şikayet yani arkadaşlar resmen dolandırılıyoruz !! aylık 30 ytl veriyoruz ya 30 ytl azmı ayda 360 ytl :D yazık yha :D

Yukarı Alt