1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Türksat mı? Digiturk mü?


 1. LosTKnighT

  LosTKnighT Öğreniyorum

  Kayıt:
  23 Mart 2009
  Mesajlar:
  216
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  єχтяαℓσσв

  Her iki şirket de TV hizmeti veriyor. Her iki şirket de çok sayıda kanalı evinize getiriyor. Seçenekleri arasında HD kanallar da var. Hangisini seçmek daha mantıklı?

  Yazının en başında bu açıklamayı yapmakta fayda var. Yazıda geçen olaylar ve kişiler, yaşanmış bir hikayeden alınmıştır ve gerçek olmakla birlikte yazarın kişisel görüşünü ifade etmektedir.

  Evinizde veya işyerinizde keyifli bir şekilde TV izlemek için birkaç alternatifiniz var. Bunlar; normal anten, uydu anteni, Digiturk, D-Smart, Kablo TV.
  [​IMG]
  Normal Anten

  Hem kalitesiz görüntüsü hem de çevrede oluşturduğu görüntü kirliliği nedeni ile tercih edilmese daha iyi olur.

  Uydu Anteni

  Gerçekten de iyi bir seçenek. Bina uygunsa ve receiver'ınız başarılı ise çok sayıda kanalı izleyebiliyorsunuz. Ancak tematik kanalların olmaması, ikinci bir uydu anteni ihtiyacı nedeni ile bu seçenek de yeniden gözden geçirilebilir.

  Digiturk

  Aslında uydudan çözüm veren bir seçenek. Ancak bu hizmeti özel kanallar ve interaktif TV keyfi ile bütünleştirmeyi başarmış. Kendine özel çok sayıda kanal ve HD seçeneklerle de cazip bir seçenek olabilir.

  D-Smart

  Digiturk'ün bir başka alternatifi olabilir. Ancak Digiturk kadar fazla tematik kanal seçeneği bulunmuyor.

  Kablo TV

  İçerdiği kanal sayısı, birkaç tane HD kanal desteği, gerekirse internet hizmetinden de faydalandırma gibi avantajları nedeni ile cazip gelebilir. Ancak, her bölgeden bu hizmeti alamamanız, hizmet aldığınız bölgeden size verilen servisin kalitesiz oluşu, sizi daha sonrasında pişman edebilir.