Norveç Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Age Hareide'den ilginç açıklamalar
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda yarın Türkiye ile karşılaşacak Norveç Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Age Hareide, Türkiye'yi yenip, gruptan çıkacaklarını söyledi.

Maçın oynanacağı Ullevaal Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Hareide, maça bütün futbolcularının hazır olduğunu belirterek, "Bütün futbolcularımın moralleri çok iyi. Yarınki karşılaşmada şansımızın Türklerden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Aklımızda tek şey var, o da yenmek, yenmek, yenmek" dedi.

Hareide ayrıca, Türk oyuncuların hızlı oynadıkları ve çok zig zak yaptıklarını ifade ederek, "O Türk futbolcuları yakalayacak adam bulmakta çok güçlük çektim" diye konuştu.

Norveç Milli Takımı'nın tecrübeli golcüsü John Carew, Türkiye'den bir takımdan teklif geldiği takdirde bunu değerlendireceğini söyledi.
Sakatlığı ile ilgili konuşan Carew, durumunun çok iyi olduğunu ve yarınki maçta rahatlıkla görev alabileceğini belirtti.

Türkiye karşısına kaptan olarak çıkacak olan Carew, ekstra bir sorumluluk aldığını vurgulayarak, "Türkiye karşısında kaptanlık bandını alarak ekstra bir sorumluluk aldım. Çok zorlu bir maç olacak. Çünkü, Türk takımlarını ve türk oyuncuları iyi tanıyorum. Biz yenmek için elimizden geleni yapacağız ve onlarda kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar" şeklinde konuştu.

Türkiye'den herhangi bir takımdan transfer teklifi gelmesi durumunda çok memnun olacağını sözlerine ekleyen Carew, "Şu anda transfer konularını pek düşünmüyorum. Yarınki maça konsantre oldum. Ama, teklifler gelirse neden olmasın. Teklifleri değerlendireceğim ve oynamayı isterim" dedi.

Kaleci Opdal ise Türk milli takımının tehlikeli forvetleri bulunduğunu belirterek, çok dikkatli olmak zorunda olduklarını söyledi.

Norveç Milli Takımı'nın yarın Türkiye karşısına şu 11 ile çıkması bekleniyor:
Hakon Opdal, Storbaek, Erik Hagen, Brede Hangeland, John Arne Riise, Bjorn Riise, Alexander Tettey, Kristofer Heastad, Steffen Iversen, John Carew, Morten Gamst Pedersen.

Efendim Gec bu adamı......
Bu Adam Gecen Starda mı Fanatikdemi ne okudum Türkleri Gale almıyor bile....
Bu maçın mutlak favorisi olarak kendilerini görüyormuş ve Türkiye Karşısında Fazla Zorlanmayacağını Gol yollarında Carewle Etkili olacaklarını söylüyordu yani bu adam bizim takımı küçümsüyor....Ummadığı taş baş yaracak İnşallah

Yukarı Alt