1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Türkler bunu hep yapıyor!


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İnternette örgütlenen Türkler, Recep Tayyip Erdoğan'ı Time'in anketinde tepeye oturttu. Erdoğan, 4 günde 16'ncılıktan zirveye ulaştı.

  [​IMG]

  Time dergisinin başlattığı 'Yılın Kişisi' anketi Türklerin hücümuna uğradı. Anketin Türk basınında haber olmasından sonra yapmaya başlayan örgütlü oylar, Erdoğan'ı 16. sıradan 1. sıraya yükseltti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da adaylar arasında yer aldığı 'Yılın Kişisi' anketinde toplam 25 kişi yarışıyor. Anket haberi perşembe günü medyada çıkmadan önce Recep Tayyip Erdoğan, 16'ncı sırada yer alıyordu. Olay, internet sitelerinde yayılınca aynı gece Başbakan 5'inci sıraya kadar yükseldi. Erdoğan şu anda 65 bin oyla listenin tepesinde. Onu 60 bin oyla Lady Gaga, 54 bin oyla Julian Assange izliyor.

  AKP'liler ve Erdoğan fanatikleri, Başbakan'a puan vermek için internette örgütleniyor. Ayrıca, sadece Erdoğan'a oy vermiyor. Diğer adayların ortalama reytinglerini düşürmek için onlara düşük puan veriyor.

  Ancak, birinci olsa dahi bu anket Erdoğan'ın 'yılın kişisi' yapmayabilir. Time dergisi, editörlerin '2010 yılın kişisi'ni seçerken internet anketine bağlı kalmak zorunda olmadıklarını açıkladı.

  DAHA ÖNCE DE ATATÜRK İÇİN BENZERİ YAŞANMIŞTI

  Time dergisi daha önce de internette "21'inci yüzyılın insanları'nı seçmek için anket düzenlemişti.

  Liderler bölümünde Atatürk'ü ön plana çıkarmak isteyenler, siteye hücum etmişti. Atatürk listede birinci olunca, buna cevap vermek isteyen Yunanlılar, İngiltere'nin eski başbakanlarından Winston Churchill'i oylamaya başlamıştı. Yunanlılara, Atatürk'ü hilafeti kaldıran adam olarak gören bazı Araplar da eklenince Churchill listede üst sıraya oturmuştu.

  Site ise oy verenler 'liderler' bölümünde Atatürk, Mustafa Kemal ve Mustafa Kemal Atatürk olarak üç farklı şekilde yazmıştı ve bu 3 isim de listenin üstlerinde yer almıştı.

  Ayrıca; "21'inci yüzyılın şarkıcısı", "21'inci yüzyılın oyuncusu" gibi bölümlerde de Atatürk ismi üst sıralarda yer alınca dergi yönetimi tüm kategorilerde Atatürk'ü liste dışında bırakmıştı.

  Bakalım kim kazanıcak ?
  Benim oyum Lady Gaga'ya :lol: :P