1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Türkiye'ye şok


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Karsan, teklif verdiği New York'un taksi ihalesini kaybetti.

  [​IMG]

  Karsan'dan borsaya yapılan açıklamada henüz kendilerine ulaşan bir bilgi olmadığı belirtildi ama şirketin hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) yaklaşık yüzde 8 değer kaybetti.

  "ABD TECRÜBESİ YOK"

  İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin gazeteye yaptığı açıklamaya göre, New York Taksi ve Limuzin Komisyonu, Karsan'ın büyük ilgi gören taksi modelini yarış dışı bıraktı.

  Komisyonun ret kararında, ABD pazarında daha önce tecrübesi bulunmayan şirketin, yeni tasarımını güvenilir şekilde bu pazara sunup sunamayacağıyla ilgili endişelerin etkili olduğu belirtiliyor.

  Komisyon’un bu kararından sonra, yarışta geriye Ford’un Transit Connect modeliyle, Nissan’ın NV200 modeli kalmış oldu.

  Otomotiv danışmanlığı veren Ricardo Inc tarafından yapılan araştırmada, Karsan'ın ihaleyi 10 yıllığına kazanmasının taksi endüstrisi için 'en büyük riski' yaratacağı uyarısı yapıldı.

  NYT tarafından ele geçirilen raporda, Karsan'ın istek ve teknik kapasitesini gösterdiğini ancak şirketin 'yeni bir numuneyle yeni bir üretici olduğu, ABD'deki düzenlemelere uzak bulunduğu ve ülkede herhangi bir satış, servis ya da destek altyapısının' bulunmadığı belirtildi.


  [​IMG]