Alone demiş ki:
extraloob demiş ki:
ben bu yaşıma kadar futbolu yakınen seyrettiysem ve en ince ayrıntısına kadar biliyorsam söyleyeceğim tek şey vardır, TR ligine gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolcu ALEX'tir diyebilirim bu istatistikleri kimse yapamaz yapamayacaktır da.
Alex yetenekli bir futbolcu olabilir tek hatası fb'ye gelmek oldu,fenerbahçe'de iken önemli işler başarması, ne yazık ki kapı kuleden öte bir anlam ifade edemedi..
+1905 :wink1:

Prada

hagi galatasaray'a gelmeden önce öyle ahım şahım bir dünya starı değildi. 1989'da milan'a kaybettikleri şampiyonlar ligi finali'nden sonraki en büyük başarısı 1994'te romanya ile yaşadıkları çeyrek final olmuştu. zaten o performansın ardından gittiği barca'da da iki sezonda toplam 35 maç oynadı ve bu maçların büyük bölümünde de yedek kaldı.

alex de souza işe avrupa'ya göre göreceli olarak daha kolay bir futbolun oynandığı güney amerika'nın en büyük starlarından biriydi ve muazzam istatisiklere sahipti. hem milli takımda (epey maç oynamıştır bugüne kadar) hem de kulüpler bazında yüzde 50'ye yakın bir gol ortalaması tutturmuştu. onun da hagi'nin barca tecrübesi gibi başarısız bir parma macerası olmuş ama cruzerio'da tekrar kendini bulmuştu.

yani hagi türkiye'ye geldiğinde ne kadar tanınıyorsa alex de souza da o kadar tanınıyordu. 8)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Diyelim ki en iyi yabancı alex , peki alex ile bu takım ne yapabildi ? Avrupada bir başarısı var mıdır bu alexin ? fenerbahçe demiyorum bakın alex'in bir başarısı var mıdır ? Futbolcu dediğin sadece ligte top oynamayacak. Lig dediğin nedir ki ? Zorlasa sivas alacaktı bu sene kupayı .

Alex kadar garip bir oyuncu tanımadım hayatımda , avrupaya giderken ruhunu burada bırakıp gidiyor. Sadece ligte oynayan ligte başarılı olan bir oyuncu benim için sıfırdır. Galatasaray ligte şampiyon olsa 1-2 gün sevinirim sonra umrumda bile olmaz. Lakin uefa'da bir şampiyon olduk kaç yıldır dillerden düşmüyor. fenerbahçeyede avrupada oynayacak oyuncu gerekiyor , avrupa başarısı gerekiyor. Gerçi birde fenere türkiye kupası gerekiyor ya oda ayrı bir hesap.

Futbolcunun istatistiki bilgisi beni hiç ilgilendirmez - futbolcunun istastiki bilgilerine bakarak yorum yapılamasıda çok mantıksız zaten. Sonuçta futbol bir takım oyunudur istatistiki bir anket yapılacaksa takım olarak değerlendirilmelidir. Takım olarak değerlendirildiğindede , gerek takımı sırtlama , gerekse takıma yön verme - yönetme bakımından en iyi oyuncu Hagi'dir.Eğer o oyuncu takımın kaderini belirleyebiliyorsa , elinden tutup 90 yıldır ulaşamadığı büyük bir kupaya büyük takımları yenerek ulaştırıyorsa işte o oyuncu en iyi oyuncudur. Yoksa 1k gol atmış 100 gol atmış ne farkeder ? Eline geçen nedir ? sıfır.

Kemalist demiş ki:
Diyelim ki en iyi yabancı alex , peki alex ile bu takım ne yapabildi ? Avrupada bir başarısı var mıdır bu alexin ? fenerbahçe demiyorum bakın alex'in bir başarısı var mıdır ? Futbolcu dediğin sadece ligte top oynamayacak. Lig dediğin nedir ki ? Zorlasa sivas alacaktı bu sene kupayı .

Alex kadar garip bir oyuncu tanımadım hayatımda , avrupaya giderken ruhunu burada bırakıp gidiyor. Sadece ligte oynayan ligte başarılı olan bir oyuncu benim için sıfırdır. Galatasaray ligte şampiyon olsa 1-2 gün sevinirim sonra umrumda bile olmaz. Lakin uefa'da bir şampiyon olduk kaç yıldır dillerden düşmüyor. fenerbahçeyede avrupada oynayacak oyuncu gerekiyor , avrupa başarısı gerekiyor. Gerçi birde fenere türkiye kupası gerekiyor ya oda ayrı bir hesap.

Futbolcunun istatistiki bilgisi beni hiç ilgilendirmez - futbolcunun istastiki bilgilerine bakarak yorumda yapılamasıda çok mantıksız zaten. Sonuçta futbol bir takım oyunudur istatistiki bir anket yapılacaksa takım olarak değerlendirilmelidir. Takım olarak değerlendirildiğindede , gerek takımı sırtlama , gerekse takıma yön verme - yönetme bakımından en iyi oyuncu Hagi'dir.Eğer o oyuncu takımın kaderini belirleyebiliyorsa , elinden tutup 90 yıldır ulaşamadığı büyük bir kupaya büyük takımları yenerek ulaştırıyorsa işte o oyuncu en iyi oyuncudur. Yoksa 1k gol atmış 100 gol atmış ne farkeder ? Eline geçen nedir ? sıfır.
+ 1905

Prada

Fenerbahce - Inter maçını italyan TV sinde Capello yorumluyordu. Adamın Alex ile ilgili : dünyanın bütün kuluplerinde ligi alt ust edecek çok rahatlıkla oynayabilecek bir maestro sözü var. Yani bunu diyen insan Fabio Capello hepiniz futbolu bu insanlardan çok daha iyi biliyorsunuz.

Allah aşkına siz hayatınızda futbol oynadınız mı? Hangi sıfatla eleştirmenlik yapıyosunuz?

Prada demiş ki:
Fenerbahce - Inter maçını italyan TV sinde Capello yorumluyordu. Adamın Alex ile ilgili : dünyanın bütün kuluplerinde ligi alt ust edecek çok rahatlıkla oynayabilecek bir maestro sözü var. Yani bunu diyen insan Fabio Capello hepiniz futbolu bu insanlardan çok daha iyi biliyorsunuz.

Allah aşkına siz hayatınızda futbol oynadınız mı? Hangi sıfatla eleştirmenlik yapıyosunuz?
Berker abi yapma Allah'ını seversen Türkiye oylaması yapsalar HAGİ in alacığıda belli efsane olmuş bir futbolcuyu Alex ile karşılaştırmak bile hata.Oyunlarda bile efsanevi kadroda Hagi yer alıyor.Gerisini siz düşünün... :kalp:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Prada demiş ki:
Sence hagi'ye söylenen hiç mi söz yoktur ? Hagi gibi bir oyuncuya ? Yani sonuçta uefa kupasnı elinde tutan bir adamdır bu adam , ki o kupayı takımıyla beraber tutması bile bir söz söylenmesine gerek kalmadığının ispatıdır.

Prada demiş ki:
Ben hiç yumurtlamadım ama önüme koyulan yumurtanın tadına bakıp bir eleştiri yapabilirim .Bunun için illa yumurtlamam gerekmiyor. :wink1:

Prada

Topic hagi topicimi? Daha topice hakim değilsiniz..

Alexi eleştirmek için çıplak gözle izlemek lazım. Fener maçlaırnın gollerini tv de izleyerek kalkıpta burda yorum yapmayın. Kusura bakmayında Alex bu istatistikleri GS de oynayarak yalakamış olsa ilah diye tapardınız toz kondurmazdınız.

Ucuz edebiyat yapanlara kızıyorum..

P.S : Senin dediğine eleştirmenlik değil Ağzı olan konuşuyor derler :wink1:

IronyOfFate demiş ki:
Prada demiş ki:

Berker abi yapma Allah'ını seversen Türkiye oylaması yapsalar HAGİ in alacığıda belli efsane olmuş bir futbolcuyu Alex ile karşılaştırmak bile hata.Oyunlarda bile efsanevi kadroda Hagi yer alıyor.Gerisini siz düşünün... :kalp:
Alex 2 sene daha Fenerbahçede oynayıp giderse o zaman onunda adı Efsane olur :thumbsup:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Konu en iyi yabancının alex olduğunu iddia eden bir konu , bizde onun olmadığını iddia ediyoruz. Bu bağlamda bir sorun göremiyorum.
Gerçek her yerde gerçek , Alex Galatasaray'da olsa yine Hagi en iyi yabancı oyuncudur , fenerdede olsa en iyi futbolcudur. Bize böyle bir tarih yaşatan bir oyuncuyu pas geçip , Türkiyeye böyle bir tarih yaşatan oyuncuyu pas geçip alex en iyi yabancı oyuncudur demek çok saçma.

Adamın sayesinde futbol oyunlarına türk takımları girdi :mrgreen: Hatta o sene fener için yayla cup çıkmıştı :mrgreen: :mrgreen:

Crown demiş ki:
IronyOfFate demiş ki:
Prada demiş ki:

Alex 2 sene daha Fenerbahçede oynayıp giderse o zaman onunda adı Efsane olur :thumbsup:
Efsaneler büyük olur.Senin söylediği Türkiye'de bi efsane bi başarısıda yok kupa görmemiş.Belki kupayı alamasaydık efsane olmayacaktı.Hagi Dünyaca ünlü bir efsane senin kasteddiğinin arasında dağlar kadar fark var :wink1:

Kemalist demiş ki:
Konu en iyi yabancının alex olduğunu iddia eden bir konu , bizde onun olmadığını iddia ediyoruz. Bu bağlamda bir sorun göremiyorum.
Gerçek her yerde gerçek , Alex Galatasaray'da olsa yine Hagi en iyi yabancı oyuncudur , fenerdede olsa en iyi futbolcudur. Bize böyle bir tarih yaşatan bir oyuncuyu pas geçip , Türkiyeye böyle bir tarih yaşatan oyuncuyu pas geçip alex en iyi yabancı oyuncudur demek çok saçma.

Adamın sayesinde futbol oyunlarına türk takımları girdi :mrgreen:
+BR
(bknz: Fifa 2000)

Prada

Hagi mi efsane? Adamın telefonunu çaldı o taraftar yuhlayarak kovaladı. onu geç yönetim resmen Kovdu. Bumu efsanelik güldürme insanı :lol:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Prada demiş ki:

12 sene PAF dahil Bursasporda oynadım,altyapı hocalığı yaptım capello'dan iyiyime değildi,futbol oynadınızmıya cevaptı bu,capello'nun bir maçı izleyip bu yorumu yapmasıda bana garip geldi ayrıca tek maçla bu yorumu yapmasıda ne kadar doğru? :rolleyes1:

kendisinden daha düşük seviyede takımlarda oynayan orta ölçekte amfler çatır çatır adam geçerken, alan boşaltırken,takımın hücum yönünü belirlerken, kendisinde bu özelliklerin hiçbiri yok.şu anda kendisi ile aynı özelliklere sahip bir türk futbolcu alex'in pozisyonunda fenerbahçe'de 2 maç üst üste oynayamazdı.Sahadaki genel hareketleri ve duruşu genelde her maç için fenerbahçe'ye para veriyor gibi zaten hızı ve tekniği ters orantılı işliyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Oda galatasarayın minnettarlık anlayışı , hangi oyuncuyu adam gibi gönderdik ki biz :mrgreen:

en yakın örnek hakan şükür :mrgreen: Adam yıllarca bizde oynadı , adamı kovduk arkasındanda bir sürü laf ettik :lol:

Prada

Alone demiş ki:
Prada demiş ki:

12 sene PAF dahil Bursasporda oynadım,altyapı hocalığı yaptım capello'dan iyiyime değildi,futbol oynadınızmıya cevaptı bu,capello'nun bir maçı izleyip bu yorumu yapmasıda bana garip geldi ayrıca tek maçla bu yorumu yapmasıda ne kadar doğru? :rolleyes1:

kendisinden daha düşük seviyede takımlarda oynayan orta ölçekte amfler çatır çatır adam geçerken, alan boşaltırken,takımın hücum yönünü belirlerken, kendisinde bu özelliklerin hiçbiri yok.şu anda kendisi ile aynı özelliklere sahip bir türk futbolcu alex'in pozisyonunda fenerbahçe'de 2 maç üst üste oynayamazdı.Sahadaki genel hareketleri ve duruşu genelde her maç için fenerbahçe'ye para veriyor gibi zaten hızı ve tekniği ters orantılı işliyor.

Capello bunu kadrolar açıklandığında futbolcuları tanıtırken söylüyor :lol:

Prada demiş ki:
Alone demiş ki:
Prada demiş ki:

Capello bunu kadrolar açıklandığında futbolcuları tanıtırken söylüyor :lol:
Ben Capello'yu iyi bir teknik adam bilirdim,yanılmışım.

Prada

videoya gelll :lol: Benim telefoni kim çaldı koptum ya :lol: ahahaha

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt