Türkiye kökenli ilk tableti piyasaya süren Exper, iki ayrı modelle rekabet edecek.

Exper, tüm dünyada bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştiren ve bu yıl dünyada 50 milyon kişi tarafından satın alınması beklenen tablet bilgisayar pazarına EasyPad ile girdi.

İstanbul Sabancı Müzesi The Seed’de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan Türkiye’nin ilk tablet bilgisayarı Exper EasyPad'in P10AN modeli, özel tanıtım fiyatıyla 11 Şubat’ta ilk kez Migros mağazalarında tüketiciyle buluşacak.

Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz, son dönemde teknoloji tutkunlarının en çok satın almak istediği ürünler arasında yer alan tablet PC pazarına EasyPad ile yeni bir soluk getireceklerini söyledi. Korkusuz, “Exper olarak tüketicileri her zaman ileri teknoloji ürünleriyle buluşturuyoruz. Bunun en iyi örneklerinden biri de EasyPad. Gerek şık tasarımları gerekse güçlü donanım özellikleriyle geniş bir kullanıcı kesimine hitap eden EasyPad’ler ile kullanıcılara kusursuz ve benzersiz bir mobil deneyim sunacağız. Yeni nesil işlemci, işletim sistemi ve grafik kartlarla en az dizüstü bilgisayarlar kadar verimli hale gelen tablet PC pazarında Exper olarak çok iddialıyız” dedi.

2011 yılı boyunca EasyPad serisine farklı özelliklere sahip yeni modellerin de katılacağını belirten Korkusuz, “Dünya genelinde bu yıl 50 milyon kişi tarafından satın alınması beklenen tablet PC’ler Türkiye’de de büyük rağbet görüyor. Exper olarak pazarın en iddialı ürünlerini geliştirdik” diye konuştu.

ANDROID VE WINDOWS SEÇENEKLERİ

Hem kurumsal hem de bireysel tüketicilerin hedeflendiği EasyPad’ler, farklı ekran büyüklükleri ve işletim sistemlerine sahip.

EasyPad P10AN modelinde, 10.1 inç çoklu dokunmatik ekran, Nvidia Tegra 2 işlemci, Android 2.2 işletim sistemi bulunuyor. Kullanıma bağlı olarak değişen, ortalama 7,5 saat pil ömrüne sahip EasyPad P10AN, yaklaşık 750 gram ağırlığında. Adobe Flash Player desteği de Easypad P10AN’de mevcut.

Serinin diğer üyesi olan EasyPad P11MS ise 11.6 inç çoklu dokunmatik ekrana, Intel işlemciye, SSD depolama ve Microsoft Home Premium işletim sistemine sahip. Firma tarafından sadece günlük kullanım için değil kurumsal kullanım için de ideal bir ürün olarak geliştirildiği açıklanan EasyPad P11MS, ERP sistemlerine bağlanıp yüksek performansta pek çok uygulamayı çalıştırabilecek. Cihaz aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde HD uygulamalardan da faydalanabiliyor.

İki tablet de dock station, çanta gibi geniş çevre ürün yelpazesiyle piyasaya veriliyor. EasyPad'lrin teknik özellikleri ve fiyatları şöyle:

EasyPad P10AN

Ekran : 10.1 inç çoklu dokunmatik 1024x600 piksel
İşlemci : Nvidia çift çekirdekli Tegra 250 (1 GHz)
İşletim sistemi : Android 2.2 Froyo
RAM : 512 MB
Bellek : MicroSD (16 GB Hediye)
Bağlantılar : Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 EDR, 1 HDMI, 1 USB, kulaklık
Multimedya : Stereo hoparlör, 1.3 megapiksel webcam, Adobe Flash Player
Boyutlar : 275.5 x 78.5 x 14.5 mm
Ağırlık : < 750 g
Fiyat : 599 TL (KDV Dahil)

EasyPad P11MS

Ekran : 11.6 inç çoklu dokunmatik HD Glare (1366 x 768 piksel)
İşlemci : Intel Atom N450 (1.6 GHz, 667 Mhz, 512 K 200 MHz)
İşletim sistemi : Microsoft Windows 7 Home Premium
RAM : 1 GB 667Mhz DDR2 (2 GB’a kadar destekli)
Bellek : SSD 32 GB hafıza kartı (64 GB’a kadar destekli)
Bağlantılar : Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 EDR, 1 mini-HDMI, 2 USB, kulaklık, mikrofon
Multimedya : 1.5W Stereo hoparlör, 1.3 megapiksel webcam
Boyutlar : 288 x 190 x 13 mm
Ağırlık : < 990 g
Fiyat : 649 USD KDV

Yukarı Alt