Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Biliyorsunuz yıllar önce Avrupa adaptasyon sürecimiz vardı. Her zaman haberlerdeydi bu süreç. Bu adaptasyonlar sürecinde ;

Bir çok üniversitemizin geçme notu yükseltildi ,
Bir çok geleneksel yemeklerimizin içeriği değiştirildi ,
Hukuk sistemimiz de bir çok değişikliğe gidildi ,
Büyük sorunlarımızın olduğu , komşu Avrupa birliği ülkesinin bütün kışkırtmalarına göz yumuldu.
Ve dahası...

Bunların hiç birisine sözüm yok Avrupa birliğine girebilmek çok önemliydi bizim için ve yapıldı. Peki şu an hangi durumdayız ?

Şu an ülkemizde iki terör grubu faal bir şekilde ellerini kollarını sallaya sallaya geziyor.
Türk insanı kadar Arap var , ülke tamamen yol geçen hanına dönmüş.
İnsanlar da can korkusu yüksek derecede.
10 yıl önce insanları Türkiye'ye göç etmesin diye demir teller ören Bulgaristan şimdi buradan oraya göç edilmesin diye örüyor.
İnsanlarımız öyle bir konuma gelmiş ki terör örgütleri arasında taraf olup , destek veriyorlar.

Partileri eleştirdiğimi düşünmeyin , hiç bir partiyi eleştirmiyorum bu durumdan sadece şu an olanları söylüyorum.

Bu bilgiler ışığında siz Avrupa birliğine girebileceğimizi düşünüyor musunuz ? Avrupa birliğine girmeyi bırakın , oradaki insanlar gibi kafa rahat bir şekilde yaşayabileceğimizi düşünüyor musunuz ?
Din ayrımı , ırk ayrımı , düşünce ayrımı olmadan. Bu grupların birbirini öldürmeden barış içerisinde yaşadığı bir Türkiye görüyor musunuz ufukta ?

Mopneet

Ben Alman olsam Türkiye Avrupa Birliği'ne girmesin diye eylem yapardım.

AmIMad

Bakalım be.
Avrupaya Göç edelim Kafamız Rahat Olsun Türkiyenin Avrupa Birligine Girmesine Karşı Cıkalım :olucem:

Türkiye bitik bir ülke. İnsanlar medeniyetten çok uzakta. Nerede olursa olsun medeniyet adına bir adım atıldığında bundan önce böyle değildi diye yadırgayan cahil insanlarla dolu.

72 punto ile "okutunuz" yazan turnikeye kart okutamayan cahillerle yaşıyoruz. Sen şimdi bu adama Amerikadaki gibi benzin kartı verip benzinliğe gönderip al bu kartla benzin yükle arabana dersen ne olur? O benzinlik 1 haftaya havaya uçar.

Telefonla görüştüğün adama taleplerinizi mail atın veya şikayetiniz mail ile bildirin dendiğinde ufo gören masum köylü gibi bakan insanlar mı medenileşecek?

Birisi bir fikir ortaya attığında icat çıkarma başımıza diyen, deli vb lakap takan insanlar mı medenileşecek?

Akdeniz'e uluslar arası ortamlarda "White Sea" diyen, online bir sistem hakkında "bunlara akıl sır ermez, nimetlerinden faydalanacaksın gerisini boşvereceksin yoksa sıyırırsın" diyen bakanları millet vekillerini seçen halk hak ediyor mu Avrupa gibi bir medeniyete girmeyi?

Bunlar güncel örnekler, peki ya 600 yıllık tarihimiz? Uçtu diye sürgün yiyen atalarımız? Çok geç gelen reformlar? Tarihimizi bile kayıt altına almamamız?

Bazı şeyler var bizim gelişmemize müdehale edilen durumlar, mesela tarihimiz boyunca sanayileşme adına yapılan girişimlerin kapatılması gibi, bunların sebebi bizim tarım ve hayvancılık ülkesi olarak kalmamızı isteyen dış güçler tabiki. At gözlüklerini çıkarınca herşey ap açık ortada. Biz ekonomik olarak sömürülen bir ülkeyiz. Dışardan aldığımız borçla dışarının sattığı ürünleri alarak çırpınan çırpındıkça da bataklığa saplanan bir haldeyiz. Tüm bunlara rağmen at gözlüklüler "devlet iyiye gidiyor" demeye devam etikçe avrupa gibi yaşam standartlarına ulaşmamız münkün mü?

Toplumsal olarak avrupa standartlarına ulaşmamız 2 nesil sürer. Ve biz o standartlara ulaştığımızda ise avrupa 4 nesil ilerimizde olur. Bu bir paradoks. Ve paradoksların çıkışı yoktur.

Bu millet herşeyi hak ediyor diyorlardı eskiden, hep bir umut olduğunu düşünüyordum ama zamanla hic bir umut istek kalmıyor

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
AB adayı Türkiye' den manzaralar. Cem Yılmaz'ın dediği gibi bence bu insanlık olmamış bu insanlığa atom atmak gerek.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt