1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Türkiye'den korkuyorum!"


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Brezilya Milli Takımı'nı çalıştırırken bazı Brezilyalı oyuncular hakkında bilgi almak için Terim ile bir araya geldiğini anlatan Scolari, ''Bazı Brezilyalılar Fatih Terim'in takımında oynuyordu. Bana oyuncular hakkında bilgi vermesini istedim. Brezilya dışında çok tanınan biri değildim. Kendisi çok daha fazla tanınan bir insandı. Beni çok iyi karşıladı. Milan'da oynayan Brezilyalı oyuncular konusunda bana iyi bilgiler verdi. Bu sayede bir dostluk geliştirdik'' dedi.

  Fatih Terim'den övgüyle söz eden Brezilyalı çalıştırıcı, ''Milan'da Fatih Terim'in oyuncusu olan Roque Junior Türkiye'ye geleceğimi söylediğimde, Terim'e çok büyük sevgilerini gönderdi ve 'Dikkat et, kendisi çok iyi bilir, hayatını 2008 Avrupa Şampiyonası'nda zorlaştıracak' dedi. Bir futbolcu bunu söylüyorsa teknik direktörün ne kadar önemli olduğunu gösterir'' diye konuştu.

  Scolari, Brezilyalı teknik direktörlerin Avrupa'da fazla başarılı olamamasıyla ilgili bir soru üzerine, ''Zico ve ben Avrupa'da en çok bilinen teknik direktörleriz, ama bizim haricimizde de Avrupa'da kaliteli Brezilyalı teknik direktörler var. Brezilya'da çok rahatlıkla teknik direktör olunabiliyor. Fakat seçimlerinizin kalitesi konusunda çok dikkat etmelisiniz. Gerek benim, gerek Zico'nun başarısının devam etmesi bu konuda kapıyı açacaktır. Kültür farkından dolayı biraz çatışmalar yaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

  Brezilyalı teknik direktör, karşılaşma sırasında yedek kulübesinde yaptığı hareketlerin, doğal, içinden gelen şeyler olduğunu söyledi.

  -''TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDAN KORKUYORUM''-
  Scolari, Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçlarını Türkiye ile yapacak olmalarıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, şöyle konuştu:
  ''Tek tek oyuncu söylemem doğru olmaz. Tüm Türk Milli Takımı'ndan korkuyorum. Futbol takım oyunudur. Demek ki 2006'daki problemler çözüldü ve Avrupa Şampiyonası'ndalar. İlk maçta alacağımız iyi bir sonucun bizim adımıza güzel olacağını düşünüyoruz. Güçlü bir ekiple maç yaparak başlamak her zaman zorluk yaratır. Başka bir ekibe karşı olsak belki daha rahat olabilirdik, ama Türkiye şu anda bizi korkutuyor. Bizim Türkiye'ye saygımız ve sevgimiz çok büyük.''

  Türkiye'de olduğu gibi Portekiz'de kadro seçimlerinin eleştirilere neden olduğunu ve her yerde benzer şeylerin yaşandığını anlatan Brezilyalı teknik adam, ''Kadro tartışmalarının olmaması mümkün değil. Herkesin favori ilk 11'i var zaten. Fakat teknik direktör olarak biz bu görevi icra ettiğimiz için, kadroyu biz seçeceğiz. Sonuçlara göre yorumlar sonra yapılır'' ifadelerini kullandı.

  Manchester United'da başarılı bir sezon geçiren Christiano Ronaldo gibi kaliteli bir oyuncuya sahip olduğu hatırlatılarak, bu oyuncuya kulübündekine benzer bir serbestlik verip vermeyeceğinin sorulması üzerine Scolari, ''Önce Fatih Terim'e sorun bakalım, serbest bırakacak mı onu'' derken, ''Her ülkenin kendine ait bir futbol anlayışı vardır. İngiliz mantığında çok iyi bir oyuncu ve serbestlik tanınıyor. Ama aynı şeyin Portekiz Milli Takımı'nda olacağı anlamına gelmez'' diye konuştu.

  Ayrıca, Portekizli bir gazetecinin, 2004 Avrupa Şampiyonası'nda final oynayan Portekiz takımındaki ruh ile Türk Milli Takımı'ndaki mevcut ruhu çok benzettiğini belirtmesi üzerine Scolari, ''Türkiye büyük bir ihtimalle bunu gösterecek. Tabii ki bizim aleyhimize olan bir durum. 2004'te takım ruhumuz vardı ve kenetlenmiştik. Şimdi aynı ruh Fatih Terim'in arkasında. İşimiz güç olacak'' dedi.

  Terim ve Scolari, toplantının ardından birlikte basın mensuplarına poz verdiler.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  kurt teknik adamların karsılarındaki takımı gaza getirici röportajlarından birisi.
  psikolojik olarak rakibi etkileme cabasında Scolari ^^
   
 3. fdgdfgdfgdf

  fdgdfgdfgdf rank8

  Kayıt:
  13 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Şimdilik Hastahane.
 4. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  eet + 999 çünkü çok güçlü kadrosu var bunlara gerek bile yok :wink1: