joysro

zeneth
Kayıt
21 Temmuz 2008
Mesajlar
16.763
Beğeniler
0
Şehir
Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı


Şahsi Adam:

Şahsi adam en gıcık olunan adamdır,vasatın üzerinde bir üçlük yüzdesi ve yapmaktan bıkmadığı bir drive hareketi vardır.Guard pozisyonunu kimselere bırakmaz ama topu oyuna canı isterse sokar, perdeleme ister kullanmaz,pick and roll nedir zerre kadar haberi yoktur.Bu tip adamları takımınıza alırsanız içerde oynayanlar sizi çıldırtırlar,almazsanız da coşarlar...Bahane Adam:

Turnikede airball atıp,omzunu ovuşturan adamlardır.Üçlük kaçırıp dururlar,ellerini silerler...Favori lafları "abi 6 ay oldu elime top almadım" ve ya "diğer top daha iyiydi"..
Faul Adam:


Bu adam sert oynamayı sevenlerin kabusudur.Her turnikelerinde ve her şutlarında "faul" diye bağırırlar.Girerse pek bir havaları olur,girmezsede topu isterler,vermezseniz "tamam ver tek atayım" derler.En yakın arkadaşları kural adamlarıdır.
Kural Adam:


Rakibin sinirleriyle oynar.3 saniye - 24 saniye - hücum faul - hava atışı kararlarında tek yetkili mercilerdir.
Smaç Denekleri:


Bu adamlar smaç basmanın basketbolda son nokta olduğuna inanırlar ve daima smaç denerler.Millet ısınırken bunlar topu alır şöyle bir gerilir ve dan dun potaya asılmaya çalışırlar.Kimileri plastik top ile dener normal topu kavrayamadığı için.Neye ve kime hizmet ederler bilinmez.
Veteranlar:


"Yaw gençler ne güzel spor yapıyor bende oynayayım" diyip sahaya inen abilerdir.Maçtan önce düz koşuyla ısınırlar.Dışarıdan oynarlar çoğu "ben bu işi biliyorum yaaa" havasındadır.Savunma yapmazlar yürüyerek oynarlar.Onlara laf söylenmez.Eğer söylerseniz "ulan baban yaşında adamım" derler.

Konuşan Adam:


Bu adamlar devamlı konuşur."Perde - Şut - dışardayım - ikili"
Burası NBA mi ? Adamı:

Kasaptır bunlar.Kafa göz girmek suretiyle savunma yaparlar.Hücumda dirsek kol ve kafa kullanırlar.Kazayla hücum faul derseniz "oooooo burası nba mi olum" derler.Delikanlı olun lan biraz muhabbeti çekerler.
Kotlu Adam:

Her basket sahasında bir tane bulunur.Bonuslusu hem kotlu hem de terlik ve ya kunduralı olanıdır.Çok heveslidirler adeta savaşırlar.Isınma esnasında en çok şutu onlar atar.Fakat ben onların oynadığı oyunda oynamam.Değil rakibe oyuna saygıları yok bunların...
PotaAltı Çocuğu:

2 tipi bulunur.İlki haddini bilenlerdir.Paşa paşa pas verirler,fantastik işler yapmazlar.İkincisi fantastik işlerin adamıdır.Turnike değilde ters turnike denerler.3 saniye dışında top aldıklarında şut atarlar.3lük bulunca gülle atar gibi topu potaya sallarlar.Efekt Adamları:

Potaya her yüklenişte her turnikede giren kaçan her şutta garip sesler çıkarırlar.Özlerinde iyi insanlardır aslında.
Tırmanan velet:


Çembere tırmanır.Çemberin üzerine oturur ve eğlenir.Komik olduğunu zanneder.Düşerse pota altı kirlenir.Eğer düşmezse aşağı iner ve basket topuna degaj yapma mallığında bulunur.
Heyecanlı adam:

Deli deli koşan tiplerdir.Her topa koşarlar.Fantastik crossover'lar denerler.Her ribaund'u karıştırırlar.Çok terlerler.Ve kendi terlerinden kayar ayağını burkarlar.Ondan sonra o teri akıtana küfür ederler.Yere sağlam basmadan basketbol oynanmayacağını öğrenmeleri gerekir.Sakatlandıklarında yerine pota altı çocuğu girer.
 
Kayıt
10 Nisan 2008
Mesajlar
938
Beğeniler
0
dediğin gibi oynadığım zamanlar söylediğin her türe rastladım :D
ama o kotlu adam dediğine çok rast geldim kro desek yeridir :D
 
Kayıt
10 Nisan 2008
Mesajlar
938
Beğeniler
0
bu arada hakkınıda yememek lazım eline sağlık çok güzel açıklamışsın
 
Kayıt
12 Mayıs 2009
Mesajlar
8.231
Beğeniler
0
Tırmanan velet:

Çembere tırmanır.Çemberin üzerine oturur ve eğlenir.Komik olduğunu zanneder.Düşerse pota altı kirlenir.Eğer düşmezse aşağı iner ve basket topuna degaj yapma mallığında bulunur.
Puhaha en sinir oyuncu tipi :mrgreen: :lol: :P
 
Kayıt
14 Ağustos 2009
Mesajlar
105
Beğeniler
0
Şehir
Cehennemin dibi...
bide şöyle tipler var: adam basketbol topunu görse bomba sanıp polis çağırcak ama bakıyosun okulun bahçesinde karpuz sallar gibi potaya topu fırlatıyo! :D çok seviyorum onları ya sayı olunca seviniyo garibanlar :D bide biz oynamaya başlayınca maç yapalımmı demiyolarmı acayip mutlu oluyorum :lol: :P
 

EliteTurk

Aileden
Kayıt
26 Ekim 2008
Mesajlar
9.663
Beğeniler
0
Şehir
Antalya Beach
Fre3sTyLe demiş ki:
Hayırrr yanlış anlaşılmasın bulduğum sitede C/P engelleyici vardı.Oradan yazdım xP
Ellerine sağlık ginede,bu saydıklarının hepsiyle karşılaşmışımdır ve birebir anlatımının doğru olması hoşuma gitti. :beer: :muck: :kalp:
 
Kayıt
31 Temmuz 2008
Mesajlar
515
Beğeniler
0
Şehir
Yer Altı
Hehe güzelolmuş ama bide şöyle tipler vardır.

Bir kaç şut kaçırdıkdan sonra ''Baba bugü duş almadımya ondandır'' veya başlamadan ''Olum bugun cenabetim atamazsam laf yapmayın'' (Tabi bu soru şeklindede olabilir ''Oğlum bu maç önemli cenabet olan varmı '' yada Şutu kaçırınca cenabetmisin lan'' diyen bu şekilde arkadaşlarada her organizasyonda rastlamak mümkün :)
 
Yukarı Alt