Kayıt
13 Şubat 2010
Mesajlar
1.130
Beğeniler
0
İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason'un Mart 2010 raporuna göre, Türkiye ADSL'de hem hız hem de ucuzluk da ilk beşe girdi. Ucuzlukta Fransa, İspanya ve Hollanda geride kaldı.

Rapora göre, Telefon ve ADSL hizmetleri için tüketicinin ödediği toplam para hesaplandığında Türkiye'nin, satın alma gücü paritesine göre Avrupa'da en ucuz giriş fiyatını sunan dördüncü ülke olurken, en hızlı DSL servisi sunan 5. ülke haline geldi.

2005-2010 yılları arasında ADSL hizmeti almak için tüketicinin cebinden çıkan ücretler ve aldıkları DSL hizmetlerinin hızını inceleyen İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason, hem telefon hem de ADSL'e ödenen ortalama toplam ücretleri dikkate alarak Avrupa ülkelerini birbiriyle kıyasladı.

Analsys Mason'un raporuna göre, satın alma gücüne göre yapılan kıyaslamada Türkiye, bu hizmetleri Avrupa'da en ucuz şekilde sunan dördüncü ülke oldu.

Türkiye, ucuzlukta Romanya, Letonya, Litvanya'nın ardından gelirken, yine ucuzlukta Belçika, Hollanda, Finlandiya, İngiltere, İspanya ve İsveç gibi gelişmiş Avrupa ülkelerini geride bıraktı.

Türkiye aynı sonucu hız liginde de gerçekleştirerek İsveç, Slovenya, Almanya ve Norveç'in ardından en hızlı DSL hizmetini sunan ülke oldu.

Türkiye hız liginde de İngiltere, Fransa, İspanya gibi ülkeleri geride bıraktı.


 
Yukarı Alt