Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Tiflis, Türkiye'den elektrik istedi

Gürcistan ile Güney Osetya arasında başlayan çatışma enerji krizine yol açtı.Tiflis Türkiye'den elektrik istedi.

TÜRKİYE ELEKTİRİĞİ VERİYOR
Bu sabah, Güney Osetya'yı işgal eden Gürcistan'ın Türkiye'den elektrik talebine, Türk tarafı olumlu yanıt verdi. Türkiye ile elektrik alış-satışı konusunda bir anlaşması bulunan Gürcistan, bu sabah saatlerinde Türkiye'den ek elektrik talebinde bulundu. Talebi değerlendiren Türk tarafı öğle saatlerinden itibaren Gürcistan'a elektrik vermeye başladı.

Kaynak:Milliyet

Benim yorumum
İnşallah bir şekilde savaşa sokulmaya çalışılmıyoruzdur demek istiyorum.

senin yorumunun aynısını bnde yazıyorum

İnşallah bir şekilde savaşa sokulmaya çalışılmıyoruzdur demek istiyorum.

bu adamların amacı bizide savaşa sokmak

Türkiye olası bir nato barış gücü operasyonu dahilinde tampon güç olarak asker göndermesi istenebilir. Karar meclisden geçerse barış gücü olarak gidebiliriz.
Zor bir ihtimal fakat Türkiye dibindeki hareketliliğe seyirci kalamaz.

MetalMilitia demiş ki:
Türkiye olası bir nato barış gücü operasyonu dahilinde tampon güç olarak asker göndermesi istenebilir. Karar meclisden geçerse barış gücü olarak gidebiliriz.
Nato kuvvetlerinin bölgeye girebilmesi imkansız gibi görünüyo.2800 küsür savaş uçağından oluşan hava taaruz gücüne, sağlam bir deniz kuvvetine ve sayısı 1.000.000'u aşan askeri güce sahip Rusya , Nato'nun bölgeye intikal etmesine izin vermez die düşünüyorum!!!
Eğer bu kıvılcımlar Global bir savaş haline dönerse Türkiye taraf seçmek zorunda kalır lakin bunun dışında ki herhangi bir durumda Türkiye saf tutmayacaktır bence!!!

LordAeron demiş ki:
MetalMilitia demiş ki:
Nato kuvvetlerinin bölgeye girebilmesi imkansız gibi görünüyo.2800 küsür savaş uçağından oluşan hava taaruz gücüne, sağlam bir deniz kuvvetine ve sayısı 1.000.000'u aşan askeri güce sahip Rusya , Nato'nun bölgeye intikal etmesine izin vermez die düşünüyorum!!!
Eğer bu kıvılcımlar Global bir savaş haline dönerse Türkiye taraf seçmek zorunda kalır lakin bunun dışında ki herhangi bir durumda Türkiye saf tutmayacaktır bence!!!

hepsi fıss şuan bizdeki teknoloji dünyada 3 ülkede var

XianHun demiş ki:
LordAeron demiş ki:
MetalMilitia demiş ki:

??? Pardon tv den duyduğun saçma sapan sözlere kanma arkadaşım. LordA' nın söylediği doğru.burda 2800 tane savaş uçağından bahsediyoruz.Oysaki Türkiye' de Yunanistandan fazla bile F-16 yok..Askeri teklonojin ne kadar iyi olursa olsun karşı tarafda da Dünyanın sayılı ordularından biri var ve Asker ve Teçhizat kapasitesi senden yüksek.Tabiki Türk askeri belki Rus askerlerinin yarısıdır ama Dünyadaki en korkusuz ve cesaretli askeridir.

Umarım bu küçük kıvılcımlar büyük bir alevin parçasına dönüşmez.

XianHun demiş ki:
LordAeron demiş ki:
MetalMilitia demiş ki:

3 ülkede mi war? Arkadaşım sen ''ırak'a karak hareketı ''nda ki ; bu operasyonu 3 ülke yapabilirdi palavrasını fazla dinlemişsin.Bizim özel kuvvetlerimizin kullandığı silahlar rus ordusunun büyük bir kesiminde kullanılıyor.Türk hava kuvvetlerinin halinide biliyoruz.Ayrıca 2.dünya savaşından kalma panther'ler ordumuzun tank gücünün büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor.Ben ülkemiz kötü demiyorum lakin Rus kuvvetleri karşı hiçbir şansımız olmuyacaktır!!!

3 ülkede mi war? Arkadaşım sen ''ırak'a karak hareketı ''nda ki ; bu operasyonu 3 ülke yapabilirdi palavrasını fazla dinlemişsin.Bizim özel kuvvetlerimizin kullandığı silahlar rus ordusunun büyük bir kesiminde kullanılıyor.Türk hava kuvvetlerinin halinide biliyoruz.Ayrıca 2.dünya savaşından kalma panther'ler ordumuzun tank gücünün büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor.Ben ülkemiz kötü demiyorum lakin Rus kuvvetleri karşı hiçbir şansımız olmuyacaktır!!![/quote]
@@

ben silahlardan bahsetmiyorum yani bize hedeflenmiş bi bombayi hava kumanda ederek atildiği yere geri göndermek felan ayrıca 1-2 yıl için kendi üretimimiz Altay tankları gelior bide canada'da yapilan en iyi hava komutanlığinida biz kazandık
ayrıca 500 km menzilli gergedan büyüklüğünde roketlerimiz var düştüğü yerden itibaren 500 metre ağir tahribat verebilen

ve ayrıca sen doğuştan boyun eymişsin senin için yapılcak bişey yok

Rus kuvvetlerine karşı şansımız olmadığını düşünmek .. Tabi senin fikrin LordAeron saygı duyarım.

Fakat kaçırdığımız bir ayrıntı var askerliğini doğuda komando olarak yapmış biri olarak söylüyorum;
TSK askerlerini mümkün olan en sınırlı kaynaklarla savaşacak şekilde eğitir, diğer husus tüm dünya
ülkelerinin kendine ait savaş stratejisi ve iddaalı olduğu bir kuvvetleri vardır. (hava, kara, deniz)

Biraz önce ntv kanalındaki haberde rusyanın hazırda 350 bin seferberlik halinde 70 milyon askeri olabileceği şu kadar tankı vs. gibi konulardan bahsediyor.

Her Türk asker doğar denirken sanırım herkes tarafından bilinen bir durum var. Türk askeri hazırda 1,5 milyon askerle beklemektedir, seferberlik halinde bu sayı inanılmaz rakamlara ulaşır.
Türk insanı dünya üzerindeki en cesaretli ve korkusuz askerlere sahiptir.
Türkiye 'nin gizli silahı dünya 3 üncüsü kara kuvvetleridir. Ve her ülke gibi bir savaş stratejimiz vardır.
Tarihde 800 kişiyle 30000 kişi karşısında 4 gün savaştığımız görülmüştür.

Konu tabiki bu değil fakat açıklamayı uygun gördüm.

Küçük bir yanlışın var Türk ordusu yaklaşık 800.000 kişidir ki bu bir.2. olarak 21. yüzyılda savaşlar, askerin en kısıtlı imkanlarla eğitilmesini sonucu deil son teknoloji silah&istihbarat kullanması sonucu kazanılmaktadır ki Türk ordusunun teşhisat durumu pek içaçıcı deil!!!

Yukarı Alt