12 Dev Adam, Polonya'da düzenlenen 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası D grubu 2. maçında Bulgaristan'I 94-66 mağlup etti ve turnuvada 2'de 2 yaptı...

3. maçımızda yarın saat 19.15'te grup 1.'liği için bizim gibi 2'de 2 yapan Polonya ile karşılaşacağız...

Doğan Hakyemez'in görüşleri: "Bulgarları yenerek 2. galibiyetimizi aldık. Hedefinmiz yarın da bizim gibi 2'de 2 yapan ev sahibi Polonya'yı yenerek grup 1. si olarak bir üst tura çıkmak."

İbrahim Kutluay'ın görüşleri: "Çok rahat bir maç oldu. Bir çok oyuncumuzu dinlendirdik. Yarın daha önemli. İnşallah yarın da Polonya'yı yenip bir üst tura 1. olarak çıkacağız."

Rahat bir mücadele oldu bizim için. 2. yarı Ersan ve Hido'nun hiç oynamaması bugün için diri olmalarını sağlayacak. Polonya 2 maçtır 6 yahut 7 kişiyle oynuyor , inanıyorum ki bizim maç başabaş geçerse maçın sonlarında panikle birlikte yorgunlukta onları vuracaktır. Çünkü oynadıkları 2 maçta da maç sonu pek sıkıntılı olmadı hep 10+ farkla geldiler maçın son 2-3 dakikasına. Bizim takıma güveniyorum bu maçı da alıp üst tura 2 galibiyeti taşımak çeyrek final için çok büyük avantaj. Ayrıca değinmeden geçemicem bu Semih Erden denen milli basketbolcu ne yapmaya çalışıyor. Kafa olarak hiç turnuvada değil. 4 dakikada 5 faul yapan başka bir oyuncu varmıdır ?Hemde uzun oyuncuları zayıf olan vasat bir bulgaristana karşı. Enteresan şeyler yapıyor semih. Polonya maçında mecburen ihtiyacımız var biran önce toparlaması lazım. Ayrıca dün bekir olsun barış olsun sinan olsun tanjevic bu oyunculara normalden fazla süre vererek kazanmaya çalıştı ve başarılı da oldu. Bu turnuva da Tanjevic'i çok beğeniyorum yaptığı değişiklikler hamleler bakımından iyi gidiyor nazar değmesin. Çapraz grupta 1. olabilirsek çeyrek finalde rakibimiz daha kolay olacaktır. Önce polonyayı yenip sonra çaprazdan gelecek olan sırbistan ispanya slovenya 3 lüsünden 2sini yenersek 1. oluruz.
Yolunuz açık olsun 12 Dev Adam

Yukarı Alt