ABD'nin önde gelen analiz şirketlerinden Stratfor'un 10 yıllık tahminine göre "Türkiye güçlü ordusu ve ekonomisiyle bölgesinde hâkim güç olacak"
Amerikan siyasi analiz şirketi Stratfor'un, 2010-2020 dönemi tahminlerinde, Türkiye'nin "güçlü ordusu ve ekonomisiyle gelecek 10 yılda da kendine güvenen bölgesel lider olarak ortaya çıkışını sürdüreceği ve bölgede hakim güç haline geleceği" belirtildi. Stratfor, her 5 yılda bir çıkardığı "10 yıllık tahminler" raporunu yayımladı. Buna göre, gelecek 10 yılda ABD ile 'cihatçılar' arasındaki savaş yatışacak. Gelecek 10 yılda çok daha önemli olacağını öngördüğü iki ülke olarak Türkiye ve Mısır'ın işaret edildiği raporda şöyle denildi: "Türkiye, güçlü ordusu ve ekonomisiyle kendine güvenen bir bölgesel lider olarak ortaya çıkıyor. Bu gidişatın devamını ve Türkiye'nin bölgedeki hakim güç olarak çıkışını görmeyi bekliyoruz. Gelecek 10 yılda Türkiye'nin gücü ve etkisindeki büyüme, ABD ile 'cihatçılar' arasındaki savaşın dineceğinden ve İran konusundaki dönüşümden emin olmamızın bir nedenini oluşturuyor. Akdeniz ve İran, hatta Kafkaslar ve Orta Asya arasındaki dinamikler, Türkiye'nin yeniden ortaya çıkışıyla tanımlanacak."

İSRAİL'LE YENİ DENGE
Türkiye'de kaos olasılığı iddiasına yer verilen raporda, "Tabii ki Türkiye, her ortaya çıkmakta olan güçte olduğu gibi, bu süreçte çok büyük iç gerilimler hissedecek. Türkiye için derin fay hattı, Atatürkçü gelenekle İslami gelenek arasındaki ilişki. Bu durum, ülkeyi kaosa sürükleyerek bu tahminleri boşa çıkarabilir. Bu mümkün olmakla birlikte, krizin, her ne kadar acı ve stres içinde geçse de gelecek 10 yılda idare edileceğini düşünüyoruz" yorumu yapıldı. Raporda şu ifadelere yer verildi: "Türkiye'nin yükselişi sürdükçe, Ankara ucuz işgücü ve ihracat pazarı için büyük bir kaynağa ihtiyaç duyacak. Bu sonuç, Mısır açısından hem kendine hem Türkiye'ye katkıda bulunabileceği bir etkiyi doğuracak. Bu karşılıklı destekle, sadece Mısır'ın pasifliğinin sona ermesini değil, Mısır ile diğer bölge ülkeleri arasındaki sürtüşmenin artmasını bekliyoruz. Özellikle, İsrail, güçlü Türkiye ve yeniden ortaya çıkmakta olan Mısır arasındaki dengesini koruyacak yolların arayışı içinde olacaktır. Bu, onun dış ve iç politikalarını şekillendirecek."

Dünyaya hükmetmişlerin torunlarını bölge hakimiyeti kesmez..tatmin etmez bilmem sizi tatmin edermi :P

Emre67380 demiş ki:
Bence zor.Dahada toprak kaybediyoruz.Başbakanımız ne var ne yok satarken biraz zor...
Özelleştirme iyidir zarar getirmez.Amerikanın % kaçı arapların bir bak istiyorsan

Özelleştirme ne biliyormusun ? söylediğin cümle ile hiçbir bağlantı kuramadım

Emre67380 demiş ki:
Birbirimizin anlattığı şey başka :P Özelleştirme demiyorum ben.Başbakanın sattığı yerleri diyorum...
Tutturmuşsunuz bi başbakan. Her bi .oku bu adammı satmış ?
Kolaymı öyle ülkeden parçalar satmak ?

Leetnock demiş ki:
Dünyaya hükmetmişlerin torunlarını bölge hakimiyeti kesmez..tatmin etmez bilmem sizi tatmin edermi :P
Asırlarca babayı oynadık.Bir dönem abi olduk ve şimdi küçük kardeşiz.Başımıza adam akıllı biri geçerse neden olmasın? ^^

M.K. Atatürk:
- Birgün tüm Türk devletleriyle çin seddinde buluşacağız.

Emre67380 demiş ki:
Jiggy demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
Birbirimizin anlattığı şey başka :P Özelleştirme demiyorum ben.Başbakanın sattığı yerleri diyorum...
Tutturmuşsunuz bi başbakan. Her bi .oku bu adammı satmış ?
Kolaymı öyle ülkeden parçalar satmak ?
Bi araştır bakalım.Neler bulacaksın...
senin araştırarak buldukların buysa gerek yok :coffee: :wink1:

Emre67380 demiş ki:
Amacın ne bilmiyorum.Ama ne olduğunu sonradan anlayacaksın.Şimdi Pek birşeyler bilmediğin belli...
Amacım konu altında patavatsızca konuşmalarını susturmak . Kendi çıkarların doğrultusunda yanlışlarını başkalarına doğru göstermeye çalışıyorsun.Daha fazla tartışmak istemiyorum :byes:

Jiggy demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
Amacın ne bilmiyorum.Ama ne olduğunu sonradan anlayacaksın.Şimdi Pek birşeyler bilmediğin belli...
Amacım konu altında patavatsızca konuşmalarını susturmak . Kendi çıkarların doğrultusunda yanlışlarını başkalarına doğru göstermeye çalışıyorsun.Daha fazla tartışmak istemiyorum :byes:
Neyin yanlış olduğunu herkez biliyor.Haberleri de mi okumuyorsun halk protesto yapıyor.Boşunamı yapıyor...

Bencede daha fazla uzatma :byes:

emrecim özelliştirme nedir anlatıyım sana 15 yıl 20 yıl vs. süreyle belli şirketlerin kiralanmasıdır.Mesela Türk Telekom örneğini vereyim sana adamlar 2025 e kadar kiraladı sanırım tamamen türk telekomun kurdugu sistemi kullanıyo yani ttnet kablolarını hıc deıstırmıyolar gibi düşün sadece gelen parayı alıyolar ve kirayı verıyolar bundan kar yapıyolar bu kadar basit özelliştirme demek belli bi parayla sonsuza kadar satmak demek deil

Leetnock demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
Bence zor.Dahada toprak kaybediyoruz.Başbakanımız ne var ne yok satarken biraz zor...
Özelleştirme iyidir zarar getirmez.Amerikanın % kaçı arapların bir bak istiyorsan
Özelleştirme iyidir bencede. Ama Avrupalı devletlerin yaptıgı özelleştirmeyi yapıyormuyuz acaba ?

Senelik gelir oranı zorunu yada işcilerin hakkının aynı kalması yada işten cıkarmaların olmaması gibi sartlar koyuluyor bizde nasıl acaba ?

CPU

rank8
Hedef Turan Türk gücünü yeniden göstereceğiz. O oyunda Türklere küfür edenlerde sancagımızı anca pencere arasından görücekler.

Leetnock demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
Sen amerikanın şu anki halini biliyormusun gördüğünüz toz pembe dünyadan ibaret değil rüyalar ülkesi değil ora
benzin,n neredeyse suyla aynı fiyat olduğu tembel insanlarla dolu bir yer asosyal memleket

Yukarı Alt