Hepimizin bildiği gibi ülkemizin resmi dili olan Türkçe kötü kullanılıyor, zamanla yozlaşıyor. Peki bu nereye kadar gidecek? Artık bu durum beni rahatsız etmeye başladı. Milli değerlerimizi ifade eden dilimize sahip çıkalım. Unutmayalım ki bu dil sadece bizimdir ve bizim kalacak!

Birçok üye forumda mesaj yazarken hiçbir şekilde Türkçe'ye sahip çıkmıyor. Ne var ki anlamıyorum; L'ler büyük, Türkçe'mizde olmayan w, q harfleri dikkat çekme pahasına kullanılıyor. Neden Türkçe'mizi yozlaştırıyorsunuz? Neden güzel yerine qüzeL, veya yerine weya, gidiyorum yerine gidiom&gidiorm diyorsunuz? Lütfen ve lütfen forumumuzda msn dili kullanmayalım.

Güzel bir TÜRKÇE için el ele verelim!

Bu konuda duyarlı olacağınız kanısındayım.
Saygılarımla...

İnsan bir yorum yazar, destek çıkar. Fakat kimse bir şey demedi. Gidipte makara kukara yapıyorlar. O yüzden ilginize hayranım dedim.

Ayrıca konumuz L değil, genel olarak ele alalım. L sadece bir örnekti.

biliorum burda bana sölüosunuz eminim ama bende dikkat etmeye başladım Rolling Eyes

StarkDrache

Bilgiliyim
Chauncey demiş ki:
İnsan bir yorum yazar, destek çıkar. Fakat kimse bir şey demedi. Gidipte makara kukara yapıyorlar. O yüzden ilginize hayranım dedim.

Tmm. Sana Hak Veriyorum Bu Çeşit Konulara Kimse dikkat Etmiyor
Üyelerin bir Çoğu Sadece Bot için Üye oluyor .
Benimde Bir Çok Topiğim Kayboldu sırf böyle arkdaşlar yüzünden boşver aldırma Wink
Zaten Aklı Başında Bir İnsan Böyle Topiclerede Uğrar Ama nerde ......

Chauncey demiş ki:

Tmm destek çıkıyoruz da anlamadığım bişi sadece yorum yaparak mı destek çıkılıyo

Q W X bize ters zaten kullanmıyom şahsen ancak illa yazacam diyenede yazma diyemeyiz

bundan sonra bende özen göstereceğim meseLa artık ş yerine $ yazmıyacağım çünkü okuL zamanında insanı etkiliyor ya...

valla ben bişey diyemiyorum türkçe hakkında eğer bir ülkede minübüslerde Pendiğe gider yazıyosa tabelalarsa ingilizce türkçe birlikte mesela enfastfood gibi ingilizce türkçe karışımı kulananlar varken türkçeyi zor kurtarırız ama çabalamak lazım hep Türkçe tam Türkçe extraokk

A

Anonymous

Guest
evet buna dikkat etmemiz lazım ayrıca Chauncey 'ede site sakinlerini uyardığı için teşekkürler artık daha dikkat ederim sağol lafta kalmasın uygulayalım beyler . kahvekeyfi

Yukarı Alt