1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Turkcell Washington’dan 2 ödülle döndü


 1. deltafx

  deltafx rank8

  Kayıt:
  23 Aralık 2013
  Mesajlar:
  189
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Turkcell Washington’dan 2 ödülle döndü
  Turkcell Akademi’ye 2 dalda “Uygulamada Mükemmeliyet” ödülü
  Turkcell Akademi, dünyanın ‘’işyerinde öğrenme ve performans’’ konusunda en büyük organizasyonu olan ASTD tarafından iki ayrı kategoride ödüle layık buldu.
  Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, kurumsal eğitim ve gelişim alanında da uluslararası başarılara imza atıyor. Dünyanın işyerinde öğrenme ve performans konusunda en büyük organizasyonu olan ASTD, (American Society for Training & Development-Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği), Turkcell’in kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi’yi iki ayrı kategoride “Uygulamada Mükemmeliyet” ödülüne layık buldu. Bu sene tüm dünyadan 142 şirketin birincilik için yarıştığı organizasyonda Turkcell’e ilk ödül “Organizasyonel Öğrenme ve Gelişim” kategorisinde geldi. Turkcell Global Bilgi bünyesinde hizmet veren çağrı merkezi müşteri temsilcileri için tasarlanan ve programın ilk gününden itibaren çağrı deneyimini yaşatan, içeriği tamamen müşteri bakış açısı ile tasarlanmış, alternatif eğitim kanalları ve ölçümleme yöntemleri ile fark yaratan Hizmet Öncesi Gelişim” programı “Uygulamada Mükemmeliyet” ödülüne layık bulundu. Turkcell satış süreçlerinin en etkili şekilde uygulanması ve yöneticiler tarafından çok daha etkin koçluk yapılmasının sağlanması için tasarlanan “Satış Antrenmanları” uygulaması ise “Sales Enablement/Satışı Mümkün Kılmak” kategorisinde “Uygulamada Mükemmeliyet” ödülüne örnek gösterilerek mansiyon ödülünü aldı. Ödüller Washington’da düzenlenen törenle Turkcell Akademi’ye teslim edildi.
  2006’dan bugüne bir başarı öyküsü…
  [​IMG]
  Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen, ASTD gibi saygın bir kurum tarafından ödüllendirilmekten gurur duyduklarını belirterek “Teknoloji ve iletişimde liderliğimizin yanında, çalışanlarımızın gelişimine ve bu süreci sürekli kılabilmeye büyük önem veriyoruz. Ekosistemimizde yer alan her bir çalışanımızın iş odaklarımız doğrultusunda ve çalışma hayatlarında gelişimlerine odaklanıyoruz. Eğitim ve kişisel gelişime verdiğimiz bu önemin performansımızın artan bir şekilde sürmesine katkısının büyük olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de bu kültürümüz ile tanınıyoruz. Kültürümüzün lokomotifi olarak 2006 yılında kurduğumuz Turkcell Akademi bu süreç içerisinde tam bir başarı öyküsüne dönüştü. İlk başta sadece çalışanlarımıza yönelik kurumsal üniversitemiz olarak kurulan Akademi’yi dijitalleştirerek müthiş bilgi birikimimizi 35 milyon Turkcell’liye, paydaşlarımıza ve kurumsal müşterilerimize de açtık. Ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Turkcell Akademi sayesinde, profesyonellere, gençlere ve öğrenmeye hevesli herkese, eğitimlerin tamamına zaman ve mekândan bağımsız olarak, her an her yerden kolaylıkla ulaşılabilme imkan sağlıyoruz. İmza attığımız yenilikçi uygulamalarımız tüm dünya tarafından takdir görüyor hale geldi. Ama daha yapacak çok işimiz olduğuna inanıyor ve gönül vererek çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
  37 şirket finale kaldı
  Bu sene 10 kategoride verilen “Uygulamada Mükemmeliyet” ödülleri için dünyanın dört bir yanından 142 şirket başvuruda bulundu. Bu başvurular arasında 9 uygulama ödül alırken, 41 uygulama ise mansiyon ödülünü aldı. birinciler kariyer gelişimi, farklılık ve içerim, öğrenme fonksiyonunun yönetimi, entegre yetenek yönetimi, kurumsal değişimi kolaylaştırma, performans artırma, koçluk ve akıl hocalığı, öğrenme teknolojileri, kurumsal öğrenim ve gelişim, satış olanağı verme gibi kriterlere göre değerlendirerek belirlendi. Ödüle layık bulunanlar arasında Turkcell Akademi’nin yanı sıra IBM gibi dünya devleri ve Silikon Vadisi’nden SuccessFactors, Splunk gibi genç teknoloji şirketleri de bulunuyor.
  ASTD Hakkında
  ASTD (Amerikan Eğitim ve Geliştirme Derneği), eğitim ve geliştirme alanına yönelik dünyanın en büyük mesleki kuruluşudur. ASTD, ABD’de 128 şubesi ve 20’den fazla uluslararası partneriyle faaliyet göstermektedir. 1943 yılında kurulan ASTD, eğitim ve performans artırımı konusunda dünyanın yüzden fazla ülkesinden gelen seçilmiş uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır.
  ASTD eğitim ve performans için uzmanlara, eğitmenlere ve öğrencilere kaynak sağlamaktadır. Konusunda uzmanlaşmış profesyonelleri konferanslarda ve çalıştaylarda bir araya getirmektedir. Eğitmenler için profesyonel gelişim fırsatları ve sertifika programları sunmaktadır. ASTD aynı zamanda çalışma yaptığı alanlarla ilgili olarak medyaya ve kamuoyunda sözcülük yapma misyonunu üstlenmektedir.