Turkcell Superonline’da yeni dönem!

Turkcell Superonline eşsiz müşteri deneyimi hedefini bayileriyle paylaştı

Turkcell Superonline, şirketin altyapıda ve müşteri memnuniyetinde geldiği noktayı bir adım öteye taşıyacak yeni yol haritasını Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan ve Antalya’da bir araya gelen Turkcell Superonline Abone Merkezi (SAM) çalışanıyla paylaştı. Şirketin “İyiden mükemmele” yolculuğu olarak tanımlanan yeni 5 yıllık planında en önemli hedefleri, dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı olmak.
Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, 12 ilden bine yakın SAM çalışanının katılımıyla Antalya’da gerçekleştirdiği toplantıda, dünya ile aynı dönemde başlattığı fiber altyapı yatırımlarının ardından bugün gelinen nokta değerlendirildi ve 2014 hedefleri paylaşıldı.

Antalya’da gerçekleştirilen ve iki gün süren toplantı boyunca şirketin üst düzey yöneticileri bayi çalışanlarıyla bir araya gelerek çalışanların 2013 yılında göstermiş olduğu başarılı performans ve gelecek dönem planları üzerine paylaşımlarda bulundular.

Pazar payını artıran tek operatör
Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, geçtiğimiz yılda da ilklere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduklarını ve ABD’de stratejileri hayata geçiren başarılı şirketlere verilen Hall of Fame ödülünü kazanan telekom sektöründen ilk Türk şirket olmayı başardıklarını aktardı.

“İyiden mükemmele giden yolculuk”
Turkcell Superonline olarak 2008 yılında Türkiye’de öncülük edilen fiber optik altyapı yatırımlarının sonuçlarını almaya başladıklarını ifade eden Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bireysel, kurumsal ve toptan segmentelerde başarılı bir iş modeli oluşturduk. İlk günden bu yana büyüme sağlayarak, hem daha karlı hem daha dengeli bir iş dağılımı elde ettik. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz beş satın alma ile büyümemize destek sağladık. Son olarak Metronet’in bünyemize katılmasının ardından 12 olan fiber illerimize Konya ve Diyarbakır’ı kattık. Türkiye’de evlerin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet götürdüğümüz hane sayısı 1,7 milyonu aştı. Fiber müşteri sayımız 570 bini, ADSL müşteri sayımız 225 bini ve ses müşterilerimiz 400 bini aştı. Işık hızında 5 yılı geride bıraktık. Bu seneden itibaren “İyiden mükemmele” yolculuk dönemindeyiz. Bu dönem bizim için müşteri sayımızı artırmak, müşterilerimize eşsiz bir deneyim yaşatmak, her birine ayrı ayrı odaklanmak ve dijital dünyada hayatı kolaylaştıran, vazgeçilmez teknoloji ortağı olmak anlamına geliyor.”

Eşsiz müşteri deneyimi
Turkcell Superonline, yeni hizmet anlayışının egemen olacağı bu dönüşümde bayileriyle daha yakın bağlar kurmayı hedefliyor. Bayiler müşteriyi dinleyen, soru ve sorunlara çözüm bulan teknoloji danışmanlığı misyonu üstlenirken, sürekli eğitim ve gelişim giderek daha çok önem kazanıyor. Turkcell Superonline, geçen yıl yaklaşık 1.700 kişiye ürün ve servisler, sistem ve süreçler, bilgi güvenliği, liderlik becerileri, satış koçluğu, iletişim becerileri konularında toplam 32 bin saat eğitim verdi. Bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olarak “Çat Kapı Satış Videoları” hazırlandı. Bu videolar, klasik e-öğrenme kalıplarını aşan, daha fazla kişiye erişen, tekrar izleme imkanı sunan, profesyonel oyuncuların yer aldığı eğitim araçları olarak dikkati çekiyor. Turkcell Superonline, bu kapsamda 2014 yılı içerisinde de 2.700 kişiye 85 bin saat eğitim vermeyi hedefliyor.

Yukarı Alt