1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Turkcell Kısa Kulvar Şampiyonası'nda 73 Rekor


 1. demirdoven

  demirdoven rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2015
  Mesajlar:
  36
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  8

  Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda 16-20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen

  Turkcell Açık Yaş Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamada dünya gençler rekorunun sahibi olurken, toplam 73 Türkiye rekoru kırıldı

  Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda büyük heyecana sahne olan Turkcell Açık Yaş Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda beş gün boyunca erkeklerde 41, bayanlarda 32 olmak üzere toplamda 73 Türkiye rekoruna imza atıldı. Şampiyona süresince bayanlarda ve erkeklerde tüm kategorilerin birincisi Fenerbahçe oldu. Açık yaş erkek ve bayanlar kategorisinde Galatasaray ikinci, ENKA üçüncü sırayı takip etti.

  Beş gün süren şampiyonanın yıldızı Emre Sakçı, 6 Türkiye rekoruna imza attı. Emre Sakçı 100 metre serbest, 50 metre kurbağalama, 100 metre kurbağalama ve 100 metre karışık dallarında rekorları kırmayı başardı. Sakçı ayrıca 26.67’lik derecesiyle 50 metre kurbağalamada Dünya Gençler rekorunun da yeni sahibi oldu. Zehra Duru Bilgin, kırdığı 7 Türkiye rekoru ile bayanlarda en başarılı isim olarak dikkat çekti. Genç sporcu 100 m kelebek, 200 m kelebek, 100 m bireysel karışık ve 100 m sırtüstü dallarında Türkiye rekorlarını kırdı.

  Bowman’ın öğrencisinden rekor
  Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde 2020 hedefiyle hayata geçirilen yüzme projesinin baş danışmanı Bob Bowman’ın öğrencisi olarak ABD’deki kampa davet edilen Alpkan Örnek, 200 ve 400 metre karışık dallarında Türkiye rekorunun sahibi oldu. Ayrıca Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda iki bronz madalyanın sahibi olan Zeynep Güneş, Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen şampiyonada da 200 metre karışıkta Türkiye rekorunu eline geçirmeyi başardı.