1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Turkcell Gönüllüleri ABD’de “Onur Ödülü” aldı


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Yardıma ihtiyacı olanlara ürettikleri projeler ile destek veren Turkcell Gönüllüleri, “Hayat Ormanı” projeleriyle PR News Nonprofit PR Awards’da Onur Ödülü’nü kazandı.

  Turkcell çalışanlarının oluşturduğu Turkcell Gönüllüleri, “Hayat Ormanı Derneği”ndeki gönüllü çalışmalarıyla PR News Nonprofit PR Awards’da (Kâr amacı gütmeyen PR Ödülleri) İç İletişim kategorisinde “Onur” ödülünü kazandı.

  Washington Press Hall’da düzenlenen törenle Turkcell Gönüllüleri adına ödülü alan Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, “ 7 sene önce başladığımız yolculukta binlerce çocuğun gülümsemesi için bir şeyler yapalım demiştik. Geldiğimiz yer bizi o kadar heyecanlandırıyor ki… Bize “Ne yapıyorsunuz ?” diye sorulduğunda şu yanıtı veriyoruz “Turkcell çalışanlarının farklı hayatlarla tanışmalarını sağlarız. Bu hayatlara değer katarız. Farklı sosyal sorumluluk çalışmalarını sadece uzaktan izlemeyiz, ‘ben ne yapabilirim’i sorgularız. Elimizi taşın altına koyarız. Hep birlikte şeyleri değiştirebileceğimize, bir çocuğun bile ufkunu açmanın paha biçilmez değerine inanırız.” Ödülü projelerimizin başarısının yanı sıra bu işe gönül veren 500’ü aşkın düzenli gönüllüye ulaştığımız için aldık. Bu ödülle heyecanımız, inancımız inanın 2 katına çıktı.” şeklinde konuştu. Turkcell Gönüllüleri, 2007 yılında da International Public Relations Association’dan Dünya Altın Ödülü’ne layık bulunmuştu.
  Turkcell çalışanlarının çeşitli sosyal faaliyetlere gönüllü destek vermesini sağlayan ve çalışanların yerel ağ üzerinden erişebildiği Hayat Ormanı’nda her ağaç bir projeyi, her yaprak ise o projedeki gereksinimleri temsil ediyor. Yardımda bulunmak için çalışanların istedikleri ağaçta bir yaprak seçip tıklamaları gerekiyor. Böylece başlangıçta sarı renkte olan ağaçlar, yaprakları tıklanıp projedeki gereksinimler karşılandıkça yemyeşil bir ormana dönüşüyor.

  Turkcell Gönüllüleri

  Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor ve şirket içinde organizasyonlar düzenleyerek Turkcell çalışanlarının bireysel olarak kişi ve projelere destek vermelerini sağlıyor. Meraklı, iletişimi kuvvetli, teknolojiyi kullanan, katılımcı, çevreci ve sorgulayan çocuklar için kendi ürettikleri projeleri gerçekleştiren Turkcell Gönüllüleri bu çalışmalarının yanı sıra, her sene heyecanlandıran, farklı kitlelere yönelik (çevre, istihdam, engelliler vb.) çalışmaların içinde yer alıyorlar. 500’ü aşkın Turkcell çalışanı düzenli olarak her ay maaşlarından bu projelere destek veriyor ve zaman ayırıyor. Turkcell Gönüllüleri tarafından şimdiye kadar “Diyarbakır Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Restorasyonu”, “Engelli Çağrı Merkezi”, “Oyuncağını Paylaşır mısın?”, “Yukarı Tandır Köyü Sıcacık Olsun”, “Kitaplar Kutuya Çocuklar Okula”, “Ayvalık’ı Yeşillendiriyoruz”, “Batman Üşümesin”, “Yakacık Yuvası Renovasyonu”, “Bir Tatlı Huzur”, “İlk Tatilim”, “Her Çocuğun Bir Kitabı Olsun”, “Kışı rahat geçirsinler diye, Damal'a küçük bir hediye”, “Tekman’a hayat veriyoruz”, “Şırnak Fatih İlköğretim Okulu Oyun Alanı”, “Taksim ilköğretim Okulu Bahçe Düzenlemesi ve Merak Odası” gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atıldı.