Fark Ettimki Herkez Yazı Tarzını Eleştiriyor Kimse Kimse'nin Yazı Tarzını Eleştirmeye Hakkı Yoktur :!: Eger Böyle Bi Düzenleme Olacaksada Önce Kendinizden Başlayın Msn De Herkezin Nasıl Konuştuqunu Bilirim Ben ''Selamın Aleyküm''Yerine S.a Yazarsınız Buda Bi Türkçeyi unutmak yok etmek olur ''Naber'' Yerine Nbr Yazarsınız Buda Bi Yazım Tarzıdır Lütfen Böyle İşlere Çeki Düzen Verirken Önce Kendinizden Başlayın :twisted: :!: Haksız Mıyım :?:

Haklısında her aklına geleni konu açmasan daha iyi olcak yoksa daha çok eleştiri alcaksın :)

LionShout demiş ki:
Haklısında her aklına geleni konu açmasan daha iyi olcak yoksa daha çok eleştiri alcaksın :)
Bana Katıldıgın İçin Tşk Kardeşim :muck: Fakat Okadar Tepki Alıyorum Ki Artık Herkezin Bunu Görmezi Lazım Ya daral:

k yerine yada g yerine q kullanılmasına anlam veremiyorum. eskiden yoktu böyle şeyler...
O yüzden yadırgamamız normal. Seninde onu kullandığın için eleştiri alman normal

TURKMALI demiş ki:
LionShout demiş ki:
Bana Katıldıgın İçin Tşk Kardeşim :muck: Fakat Okadar Tepki Alıyorum Ki Artık Herkezin Bunu Görmezi Lazım Ya daral:
Biraz daha dikkatlı ol o zaman tepki almazsın :)

Xpr3ssMusic demiş ki:
k yerine yada g yerine q kullanılmasına anlam veremiyorum. eskiden yoktu böyle şeyler...
O yüzden yadırgamamız normal. Seninde onu kullandığın için eleştiri alman normal
Tekrar Söylüyorum Kardeş Bu bi Yazı Tarzıdır g yerine q Kullanmak''Selamın Aleyküm''Yerine S.a Yazmak gibidir emin olabilirsin :coffee:

TURKMALI demiş ki:
Xpr3ssMusic demiş ki:
Tekrar Söylüyorum Kardeş Bu bi Yazı Tarzıdır g yerine q Kullanmak''Selamın Aleyküm''Yerine S.a Yazmak gibidir emin olabilirsin :coffee:
Selamın Aleyküm yerine S.a yazmak çabuk yazmak için kısaltılmıştır. Ama g yerine q kullanmanın bir anlamı yok.
Kısaltma değil birşey değil. Anlamsız.
Ps: konunun yeride yanlış.

Xpr3ssMusic demiş ki:
TURKMALI demiş ki:
Xpr3ssMusic demiş ki:
Selamın Aleyküm yerine S.a yazmak çabuk yazmak için kısaltılmıştır. Ama g yerine q kullanmanın bir anlamı yok.
Kısaltma değil birşey değil. Anlamsız.
Ps: konunun yeride yanlış.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Konu hakkında söylenilecek bir şey kalmadı cool2:

Xpr3ssMusic arkadaşımız gayet güzel açıklamış
"g" yerine "q" yazman yazma hızını değiştirmez ama birçok şeyi değiştirir
1-Eğitim kaliteni
2-Yazdığın yazıları
3-Türkçeyi katletmek
ama "selamun aleyküm" yerine "sa" yazarsan zamandan kazanmış olursun
insanların geri kazanamacağı tek şey vardır o da "zaman"dır

Ben burada nasıl konuşuyorsam msn'de de böyle konuşuyorum.

"Türkiye'nin dili Türkçe'dir." Anayasamızda var olan bir maddedir..

TURKMALI demiş ki:
Xpr3ssMusic demiş ki:

S.a yazmak bişi değiştirmez nede olsa kısaltmadır.Ama "g" yerine "q" cok şeyi değiştirir.Ona bakarsan T.C. diye kısaltma ltd.şti gibi kısaltmalarda var.Yani bu kısaltmalar normaldir.

NiGHTMaRe

Aileden
Adam konuyu açtığına bin pişman oldu :lol: Doğru bir yere değinsede insan ilk önce hatayı kendinde aramalı 8)

Avasin

bencede k yerine q yada şey yazmak yerine shey ya yazmak yerine yha falan bunların hepsi saçma. nedn düzgün yazmak yerine bunları yazarlar onada anlam veremiyorum doğrusu :coffee:

Absence

Hadi telefonda mesaj çekerken 1 sms e daha fazla kelime sığdırmak için başlamışta bu olay msn de forumda beleş kardeşim yaz doyasıya niye kısaltıyor niye harfleri değiştiriyorsun

EmmaW

bazen arada naber yerine nbr selam yerine slm yazabiliriz daha hızlı konuşmak için fakat gel yerine qel yazarsak bunun bir mantığı yok

TURKMALI demiş ki:
Fark Ettimki Herkez Yazı Tarzını Eleştiriyor Kimse Kimse'nin Yazı Tarzını Eleştirmeye Hakkı Yoktur :!: Eger Böyle Bi Düzenleme Olacaksada Önce Kendinizden Başlayın Msn De Herkezin Nasıl Konuştuqunu Bilirim Ben ''Selamın Aleyküm''Yerine S.a Yazarsınız Buda Bi Türkçeyi unutmak yok etmek olur ''Naber'' Yerine Nbr Yazarsınız Buda Bi Yazım Tarzıdır Lütfen Böyle İşlere Çeki Düzen Verirken Önce Kendinizden Başlayın :twisted: :!: Haksız Mıyım :?:
Eveeeeeeet... Bir dilbilgisi dersine daha hoşgeldiniz değerli extraloob ahalisi :P
Arkadaşımızın yukardaki yazısını,Türkçe imla kurallarına göre gözden geçirerek tekrar yazalım.

Fark ettim ki herkes yazı tarzını eleştiriyor.Kimse kimsenin yazı tarzını hakkı yoktur ! Eğer,böyle bir düzenleme olacaksa da önce kendinizden başlayın. Msn'de herkesin nasıl konuştuğunu bilirim ben... "Selamün Aleyküm" yerine S.a yazarsanız bu da bir Türkçe'yi unutmak,yok etmek olur. "Naber" yerine Nbr yazarsanız bu da bir yazım tarzıdır.Lütfen böyle işlere çeki düzen verirken önce kendinizden başlayın.! Haksız mıyım?

İğneyi kendine,çuvaldızı başkasına... Son cümlende senin de belirttiğin gibi önce kendini düzelt ki böyle konularda savunulur bir tarafın olsun.Bir sayın bakalım kaç yanlış yapmış?Büyük küçük harf hatalarını dikkate bile almadım. makara:

Xanthos demiş ki:
TURKMALI demiş ki:
Eveeeeeeet... Bir dilbilgisi dersine daha hoşgeldiniz değerli extraloob ahalisi :P
Arkadaşımızın yukardaki yazısını,Türkçe imla kurallarına göre gözden geçirerek tekrar yazalım.

Fark ettim ki herkes yazı tarzını eleştiriyor.Kimse kimsenin yazı tarzını hakkı yoktur ! Eğer,böyle bir düzenleme olacaksa da önce kendinizden başlayın. Msn'de herkesin nasıl konuştuğunu bilirim ben... "Selamün Aleyküm" yerine S.a yazarsanız bu da bir Türkçe'yi unutmak,yok etmek olur. "Naber" yerine Nbr yazarsanız bu da bir yazım tarzıdır.Lütfen böyle işlere çeki düzen verirken önce kendinizden başlayın.! Haksız mıyım?

İğneyi kendine,çuvaldızı başkasına... Son cümlende senin de belirttiğin gibi önce kendini düzelt ki böyle konularda savunulur bir tarafın olsun.Bir sayın bakalım kaç yanlış yapmış?Büyük küçük harf hatalarını dikkate bile almadım. makara:
:beer:
En son yazdıklarından sonra konuya uğrayamadı. Anladı o anlıyacağını :thumbsup:

Yukarı Alt