iCe_diVe

Bilgiliyim
1. Yavrucağımız canlı yayında hugo ya yarışmacı olarak katılmaktadır, tüm ritüeller yerine getirilir (5'e falan basılır) ve fakat yavrucağımız çok kötü oynar ve kaybeder, ama alışılageldik çocuk tepkisine göre biraz daha radikal bi tepki verir.

Canlı yayında "ben bole yarışmanın anuna goyyim" demesi sunucu üzerinde kalp masajı etkisi yapar, sunucu ambale bi şekilde
“Ama nası konuşuyon bakiim sen, 60 milyon bizi izliyo" repliğine yavrucağın verdiği cevap daha da ilginçtir
"60 milyonun da anuna goyyim"(BU BİR EFSANEDİR ZATEN)

2. Satanist hikâyelerin revaçta olduğu günlerde, abuk tv programlarının
birinde, İzmir de satanist olduğunu iddia eden bir arkadaşla, röportaj yapan muhabir arasındaki diyalog:

Muhabir- peki siz gerçekten bakire kızları mı kurban ediyor sununuz?

Satanist- yok be abi, İzmir de bakire kız ne arar?

3. Savaş Ay adlı oksijen tüketicisinin, Sulukule yi cansiperane
savunduğu bir programda, o mahallede mukim bir hanımefendinin ' burda karı siküülar diyüülar ' şeklindeki sözleri karşısında döt olması ve öhö öhö bi dakka
replikleri eşliğinde yayına ara vermesi

4. Acun firarda programında, Acun'un yurtdışında bir barda önüne gelen kıza sarkıntılık yapıp yılışan bir tipi gösterip,

"görüyorsunuz sayın seyirciler magandalık sadece Türklere özgü değil, Avrupa’da da magandalar var" demesi, ardından o kişinin gelip,

"abi nasılsın? Ben de türküm" demesi.

5. Zavallı bir kral tv viceyi hanim Taliban, kadin, baskı gibi şeyler duyarak etkilenmiş ve mesaj vermeye çalışmıştır:

—Taliban Bey buradan size sesleniyorum. Lütfen bayanların başını zorla kapamayın ve onlara zulüm etmeyin. Hepimiz insanız ve kardeşiz.

-...

6. Zamanında number 1 tv de program yapan Ayça Şen’e bir telefon gelir.

Zıpır izleyici: Ayça sen vibratör kullanıyor musun? Diye sorar

Ayça: Hayır canım ben vidanjör kullanıyorum, der ve telefonu kapatır.

7. Yılını tam hatırlamıyorum ama bayağı eski bir hadisedir. Sezen Cumhur Önal sunuyor: "evet sayın izleyiciler, şimdi gary moore söylüyor, still got the blues, hala bluzunu saklıyorum"

8. Cnn türk'te Çiğdem Anat'ın "ajans 13"te yayına girdiklerini fark
etmeyerek, yönetmenin "sen mi gircen yoksa Ankara mı?" demesine Anat’ın
"s..t et Ankara’yı şimdi" demesi ve bunun yayın anının ilk girişinde ekranda çınlaması...

9. Şu hadise de tarihe geçmiştir; Engin İpekoğlu nun fenerbahçe kalesini koruduğu yıllarda olaylı bir maç bitiminde elinde mikrofonla sahaya dalan Bülend Karpat Engin'e mikrofonu uzatır "eeeeaaa nooldu Engin?" diye sorar.

Engin de maçın yorgunluğu ve hararetli tartışmanın siniriyle canlı yayındı kamerayı unutur ve "hakem bana * si..rim dedi" der. Bülend Karpat da ezelden ebede rezil bir televizyoncu olduğundan durumun vahametini anlamaz ve sorularına devam eder.

10. Tgrt'de kadının sesi programında tel.le yayına katılan dişi konuğun
stüdyodaki kadına "sen kendini bilmem kime si..rmek için..." falan diye bıdı
bııdı yapması üzerine sunucunun çok kötü bozulması , en cırtlak sesiyle "aa izin veremem böyle laflara" mealli yırtınması , akabinde hattaki kadının direkt hattan alınması vs.. valla şoke olmuştum , gebermiştim gülmekten..

11. Reha Muhtar: kaza nasıl oldu anlatır mısınız?

Mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır ) : kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.

RM: Peki o sırada ne düşündünüz?

Mağdur: Valla pek bir şey düşünemedik Reha Bey.

RM: Anlıyorum ama o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?

Mağdur: Bir şey düşünemedik, zaten çok kısa sürede oldu.

RM: yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?

Mağdur: Hatırlamıyorum.

RM: Peki efendim.

12. 1999 senesinde Erkan Oyalın İzmit ten sunduğu tv8 deprem özel yayınında ekranın ortasına "sizi gidi zilliler" diye yazı verilir ve akabinde sorumlu Ankara ya çağrılıp işine son verilir.

13. Bir de Fransız konsolosunun karısına tecavüz edilmesi olayının tatbikat görüntüleri vardır.

Fransız kadına tecavüz etmişler, iki kişi, olay yerinde tatbikat yapılıyor.

Elemanlardan biri sanki meyhanede arkadaşlarına anlatıyormuş gibi:

— Sonra şurayı geçince aldık mali [arkadaşı dürtükler]... Fransız hanfendiyi...

Vakası vardır ki, o tatbikat yaran bir tatbikattır.

Eleman son derece hardcore bir şekilde olayı anlatırken, arkadaşı bunu habire uyarmaya devam edince de:

— Sana bir korum, şu ortamın içinde... (çevredeki kameraları gazetecileri polisleri göstererek)

14. Arena’da Uğur Dündar'ın fırın sahibine "bakın beyefendi tavanı yok buranın, pislik götürüyor burayı, bu böcekler nereden geliyor peki temizse?" diye sorduğunda "bu böcek nerden geliyor biliyor musunuz uğur bey siz eğitimli insanlarsınız bu böcek ülkemize ilk kez Afrika dan muzun içinde geldi" diye cevap verdiği an.

15. Reha muhtar telefondaki adama fırça atıyor.

—Bütün bunları nasıl yaptın ha? cevap ver??

—Bakın efendim şöyle izah edeyim...

-Sus konuşma, hala utanmadan izah ediyorsun..cevap versene??!

-......??

16. Esra Ceyhan'ın bir programında konuk ettiği keçi yavrularından korkup kaçması esnasında yere kapaklanıp düşmesi.

17. Bir Cevizkabuğu programı, konuk Zekeriya Beyaz

ZB: Şimdi, sayın cevizkabuğu...

HC: Cevizoğlu efendim.

18. Shockhaberde gördüğüm ve gülmekten kıvrandığım;

Mustafa Denizli'nin atv de bizim stadyumu sunduğu dönemdeki hakemliği yeni bırakan Erman Toroğlu nu anons ederken "tartışmasız Türkiye nin en büyük düdüğü" demesi Erman Toroğlu nun afallaması.

19. 9 Kasım 2003 günü milliyet gazetesi de şunları sıralamış:

1) güner ümit'in kadın kılığında turnike sunması...

2) fatma girik'in söz fato'da programında ilk tükürüşü...

3) medyum memiş'in medyum keto'ya giriştiği saniyeler...

4) yıldo'nun süpermen kılığında turnike sunması... (yakışmıştı da&#33

5) sadettin teksoy'un kutuplarda kıbleyi arayıp namaz kılması...

6) kaan yakuphan'ın haber sunduğu sırada arkasındaki panonun kafasına düşmesi...

7) tolga garipoğlu'nun hugo yarışmacısı küçük bir çocuktan küfür yemesi...

Cool sevda demirel'in hande ataizi'ne tokatla dalması...

9) kenan erçetingöz'ün magazin forever tanıtımında cartel üyelerinin arasında rap yapması...

10) reha muhtar'ın tavanda yürüyen sirk cambazı ile konuşurken ekranda kendi görüntüsünü ters çevirtmesi ve röportajı 2-3 dakika boyunca baş aşağı yapması...

20. Kaan yakuphanoğullarından ın kafasına canlı yayında arka plan dekoru düşmüştü.

Ben güldüm, evdekiler güldü, Kaan Yakuphanoğullarından bile güldü. Gülümseyen bir dünyada yaşadığımızı hissettik sanki. Adam haber okurken haber malzemesi oldu. Allah müstakını verdi.

21. Genç ve güzel dişi vj'imiz günün konusunu "benimle beraber olmak icin ne verirdiniz" olarak belirler. güzelce de bi insan evladı olması sebebi ile canlı bağlantılar yağdırır da yağdırır. Yatlar, katlar, evler, arsalar, arabalar vaat edilir. Ve fakat bi seyirci ilginç bi meblağ telaffuz eder,

Şöyle ki: "sizinle birlikte olmak için 3 739 500 (üç milyon yedi yüz otuz dokuz bin beş yüz) lira verirdim" der,

ay peki sağol falan der ama kafasına da takılır sorma ihtiyacı duyar vj "nerden çıktı bu değer peki".

Seyirci hemen yanıtlar "eski kaşarın kilosu o kadar"

22. İlginç bir şekilde faciaya dönüşmeyen bir televizyon efsanesi de Mehmet Ali Erbil'in başına gelmiştir. Canlı yayın bağlantısıyla programa katılan bir seyirci artık konuşmayı iyice uzatır, yardım edin memedali bey diye diye adamı canından bezdirir, telefondaki kişi devamlı surette oğlunun bir sorunundan yakınmakta, ailesinde sorunlu, işsiz, hasta kim varsa sayıp dökmektedir. mehmet ali erbil kısa bir süre için ortalıktan kaybolur, kulise geçmiştir. canlı yayında, hem televizyondan tüm Türkiye, hem de hoparlörlerden tüm seyirciler mehmet ali erbil'in sesine benzeyen bir ses ile şu tarz bir monologa şahit olurlar,

"oğlu öyleymiş kızı böylemiş, oğlunun a....a koyaım ben senin...".

mehmet ali erbil derhal geri gelir, programa sabotaj amaçlı olarak telsizle girildiğini söyler, hiçbir şey olmamış gibi programa devam edilir, senelerce

hugoya kufretme olayında ızlıodum bır kahvaltı saatıydı gulmekten kasıklarım agrımıstı :lol:

Yukarı Alt