1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Türk Telekom'dan güvenli internet


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Türk Telekom'un yeni hizmeti “NeTTe Çocuk Var” ile anne ve babalar çocuklarına interneti güvenli şekilde kullandırabilecek.

  [​IMG]

  Pazara toptan olarak sunulan “NeTTe Çocuk Var” hizmeti, internet servis sağlayıcıları aracılığıyla kullanıcılara ulaşacak.

  ‘NeTTe Çocuk Var’ hizmeti, merkezi bir sistemle, bu seçeneği tercih eden aileler için belirlenen kategorilerdeki içeriklerin filtrelenmesini sağlıyor. Aynı kategoriler, yine Türk Telekom tarafından okullardaki internetin filtrelenmesinde de kullanılıyor. ‘NeTTe Çocuk Var’, ailelere çocukların okullarda kullandığı interneti evde de kullanma seçeneği sunuyor.

  Merkezi bir sistemle sunulan ‘NeTTe Çocuk Var’ hizmetinden yararlanmayı seçen ailelerin herhangi bir program yüklemesine gerek kalmıyor. Türk Telekom tarafından internet servis sağlayıcılara toptan olarak sunulan “NeTTe Çocuk Var” hizmetini seçen ailelerin, internet servis sağlayıcıları ile temas kurmaları yeterli. ”NeTTe Çocuk Var” hizmeti kısa zamanda açılıyor.

  ”NeTTe Çocuk Var” hizmeti ile pornografi, dolandırıcılık, uyuşturucu, alkol, kumar gibi sakıncalı ve şiddet içerikli ana kategorilerde tespit edilen siteler için filtreleme yapılıyor.

  Türk Telekom’un yeni hizmeti ‘NeTTe Çocuk Var’ hakkında ayrıntılı bilgi, 444 1 444 numaralı Müşteri Hizmetleri’nden, ofislerden, bayilerden ve http://www.turktelekom.com.tr adresinden alınabilir.