TurKKillS

Buralıyım
Kayıt
14 Mart 2007
Mesajlar
4.641
Beğeniler
19
Şehir
geriden...
Takımı
Galatasaray
Beşiktaş’ın yıldız adayı Muhammet Demirci, 1 sene içerisinde A Takım’da oynamak istiyor.Beşiktaş’ın yıldız adayı Muhammet Demirci, 1 sene içerisinde A Takım’da direkt oynamayı hedeflediğini söyledi.

BİR SENE İÇİNDE A TAKIMDA DİREKT OYNARIM

Radyospor’da Özgür Sancar’ın hazırlayıp, sunduğu Spor Kazanı Programı’na katılan Muhammet, “A Takım’a alındıktan sonra planlamamı yaptım. Benci 1 sene içerisinde A Takım’da direkt oynayabilirim. Bunun için çok çalışıyorum. Bu sözüm ukalâlık olarak algılanmasın; ama insanların kendi içerisinde bir düşüncesi vardır. Siz sorduğunuz için söylemek istedim. Normalde bunu kimseyle paylaşamam. 1 sene içerisinde Beşiktaş A Takımı’nda direkt oynayabilecek duruma geleceğime inanıyorum” dedi.

A TAKIM BENİM İÇİN SÜPRİZ OLDU

U 16 Milli Takımı’nda sakatlanan ve bir ay sonra tekrar takımla çalışmalara başlamayı hedefleyen Muhammet, bu sezon A Takım’a alınmasını ise sürpriz olarak değerlendirdi ve “A Takım kadrosuna, girdim resmi maç oynama şansı da elde ettim; benim için güzel bir seneydi. Böyle bir gelişmeyi bekliyordum dersem yalan olur, sürpriz oldu; ama şans verilince en iyi şekilde değerlendireceğime inanıyorum. Değerlendirdiğimi de düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YILDIZLARLA BİR ARADA OLMANIN AVANTAJINI KULLANIYORUM

Yıldız oyuncularla bir arada olmanın avantajlarını kullandığını belirten genç yetenek, “Takımdaki Türk ağabeylerim benimle ilgileniyor; Guti ve Queresma ise pozisyon gereği uyarılarda bulunuyor, yol gösteriyorlar. Onlarla aynı ortamda bulunmak, sadece benim için değil, her genç futbolcu için büyük bir avantaj” diye konuştu.

SCHUSTER’İN SÖZLERİ BENİ UTANDIRDI

Schusster’in “Turkish Messi” dediği Muhammet, bu durumun kendisini birazcık utandırdığını ifade ederek, “Antalya’daki kamp çalışmalarında, yelek dağılımı sırasında Schuster beni “Turkish Messi come here, please” diye çağırdı. Açıkçası bu durum karşısında utandım” dedi.

BEŞİKTAŞ’TA KAZANILMAMIŞ KUPALARI KAZANMAK İSTİYORUM

Muhammet, Beşiktaş’taki hedefini anlatırken, yıldız arayan Beşiktaş’ın yerli yıldızı olabileceği mesajını da verdi: “Dünya yıldızı olmak için ülkemde futbola dair başarılar almak zorundayım. Benim için her şey yeni; futbola yeni başladım. Futbolcu olduğumda elimden geleni yapmaya çalışacağım. A Takım’da kalıcı olmak ilk hedefim. Kazanılmamış kupaları kazanıp, Avrupa’ya açılmak istiyorum.”

MEDYADA İSMİMDEN BAHSEDİLMESİ BENİ DEĞİŞTİRMEZ

Medyada isminin yer alıyor olmasının kendisini asla değiştirmeyeceğini belirten 16 yaşındaki futbolcu, “Ben varoşlardan gelen bir insanım. Ne kadar göz önünde olsam ne kadar benden bahsedilse de değişeceğimi düşünmüyorum. Ayrıca göz önünde olmak gibi bir derdim yok. Değişebilecek nitelikte bir insan olsaydım, zaten televizyonlara, gazetelere çıkmak arzusunda olurdum. Fakat, ben böyle bir yol tercih etmiyorum. Şu anda sadece işime odaklandım” dedi.

AİLEM HEP ARKAMDA, YAPTIĞIM İŞİ SADECE SPOR OLARAK GÖRÜYORLAR

Ailesinden de bahseden Muhammet Demirci, “Ailem her zaman arkamda. Seyit Ateş, benimle çok yakından ilgileniyor. Her şey yolunda. Ailem, Muhammet, benim için kesin olarak futbolcu olsun, diye düşünmüyor. Spor olarak bakıyorlar yaptığım işe. Bir beklentileri yok. Ama umarım ben onlara, zamanı geldiğinde bir şeyler kazandırmak isterim. Fakat ben şu an için spor yapıyorum. Zevk aldığım bir şeyi yapıyorum. Bu hep böyle oldu. Sonrasında gerisi gelir” şeklinde konuştu.

BENİMLE İLGİLENEN KULÜPLER BEŞİKTAŞ’LA GÖRÜŞMEK ZORUNDA

Muhammet, Barcelona ve Real Madrid’ten teklifler olduğu iddiasıyla ilgili olarak ise “ Bana İspanya’dan yapılan özel bir davet yok. Ben şu anda profesyonelim ve Beşiktaş’a aittim.

Real Madrid istedi mi? Bilmiyorum. Barcelona geçmişte istemişti. O zaman profesyonel değildim. Ama şu anda profesyonelim, önce kulübümle görüşmeleri gerekir” şeklinde konuştu.


UZUN VADEDEKİ HEDEFİM BARCELONA’DA OYNAMAK

Uzun vadedeki hedefinin Barcelona’da oynamak olduğunu dile getiren genç futbolcu, “İlk hayalim Beşiktaş’ta oynamak sonrasında ise A Milli Takım forması giymek. Sonrasında gençlerin çoğunun hayali olduğu gibi benim de hayalim Barcelona’dır. Futbol stilimi İspanya’yı uygun görüyorum” dedi.

RONALDİNHO’YU ÖRNEK ALIYORUM

Muhammet, örnek aldığı futbolcunun ise Ronaldinho olduğunu belirterek, “Messi’yi çok beğeniyorum; fakat kendi futbol karakterime Ronaldinho’yu benzetiyorum. Oynadığı zaman tartışmasız en iyisi; benim her zaman örnek aldığım futbolcu Ronaldinho’dur” diye konuştu.

BANA YÖNELİK BEKLENTİLER YÜKSEK; AMA BEN BUNU BİR YÜK OLARAK GÖRMÜYORUM

Kendisine yönelik beklentilerin büyük olduğunu dile getiren Muhammet, “Beni yolda gören Beşiktaş taraftarı ya da herhangi bir ortamda görenler bana, benden beklentilerinin büyük olduğunu söylüyorlar. Ben bu sözleri bir yük olarak görmüyorum. Genç yaşta çıkış yapmam doğal olarak taraftarın benden beklentisini büyük olmasını sağladı. Bir aksilik olmazsa beklentilerin tamamını karşılayacağımı düşünüyorum” dedi.


Radyospor
 
Yukarı Alt