1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Türk bayrağını indirin"


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Libya'da Bingazi kentindeki Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine saldırı düzenlendi.

  [​IMG]

  Başbakan Erdoğan’ın "muhaliflerin silahlandırılmasına karşıyız” açıklamasının sabah saatlerinde protesto edildiği Bingazi’de, Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine de saldırı düzenlendi. Libya'nın Bingazi kentindeki Türk konsolosluğuna ve limana demirleyen Türk yardım gemisine saldırı düzenlendi. Öğle saatlerinde bıçaklı ve silahlı bir grup konsolosluğa gelerek binadaki tabelayı söktü ve kapıları tekmeledi.

  Başbakan Erdoğan karşıtı sloganlar atan saldırganlar, konsolosluk tabelasını yere atarak üzerine bastı. Kendilerini muhaliflerin kurduğu konseyin üyesi olarak tanıtan kişiler, konsolosluktaki Türk bayrağının indirilmesini istedi. Kalabalık, bayrak indirilmediği takdirde kendilerinin zorla indireceği tehdidinde bulundu.

  Kızılay’a ait bir yardım gemisinin de Bingazi limanına yanaştıktan sonra yükünü indirmesine izin verilmezken, olaylar büyüyünce, gemi limandan ayrılarak açıkta beklemeye başladı. Başbakan Erdoğan’ın, geçen hafta Londra’da "Muhaliflerin silahlandırılmasına karşı olduklarına" dair açıklaması muhaliflerin tepkisini çekmiş ve bu sabah 400 kişilik bir grup, Bingazi konsolosluğu önüne gelerek Erdoğan’ı protesto etmişti.