Opera, yeni Opera 10 ile karşımızda. Peki Opera 10'u diğerlerinden farklı kılan ne? İşte o özellik "Turbo"sunun olması.

"Opera 10 with Turbo", duyurulmasının ardından ilk haftada 10.000.000 kez indirildi. Opera için bu bir rekor başarı. Şu an dünya genelinde milyonlarca kişi Opera 10 kullanıyor.

- TechCrunch sitesinde opera 10 ile ilgili olarak buradaki yazıda, Robin Wauters;
Eğer Opera 10'u henüz denemediyseniz, hemen deneyin. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.
diyerek Turbo'lu Opera 10'u, hemen kullanmanızı tavsiye ediyor.

Opera Türkiye'nin sitesinde ise;
"Opera Turbo ile yavaş bağlantılarda daha hızlı; Opera Unite ile arkadaşlar arasında daha paylaşımcı; yeni görünümüyle her zamankinden daha güzel, yeni geliştirmelerle her zamankinden daha hızlı. Karşınızda Opera 10"
deniyor .

- Bu güzel tanıtımın hemen altında da;
operayla tanışalı birkaç gün oluyor. Aslında dikkatimi çeken bir tarayıcı değildi. Explorer kullanıyordum ama pc yavaş olduğu için geç açılıyordu. Akşam vakti nette dolaşırken opera turboyu gördüm. Denemekten zarar çıkmaz dedim ve sonuç mükemmel. Sayfalar daha hızlı açılıyor. Beklemekten çok şükür kurtuldum. Operayla tanışmama turbo özelliği vesile oldu yoksa explorer kullanırdım ya da firefox.
Firefox güvenlik için çok problemli olduğu yazılıyor belki de kullanmazdım.
Teşekkürler opera.İyi ki varsın
diyor bir üye.

Bu kadar Turbo dedik ama ne işe yarar bu Turbo? İşte yavaş bağlantılarda, siteleri hızlı açabilmek için, tarayıcının sol alt köşesinde bulunan "Turbo"yu devreye sokuyorsunuz. Opera 10'un turbo'su, tarama hızında önemli iyileştirmeler sağlayan sıkıştırma teknolojisini kullanıyor. Örneğin kalabalık bir internet kafeden internete bağlanırken "Turbo" sayesinde sayfaları daha rahat açabiliyorsunuz.

Opera 10 Türkçe'yi buradan indirebilirsiniz.

[color=#80FFFF:88507]Minotoche[/color] demiş ki:
Denedim Hakikkatten Extraloob olduğunun 3-4 katı hızla açılıyor.Hem Kaliteli bir görüntü Hem harika bir hız Süper iş çıkartmışlar..

Mopneet

np. ^^ Bende kullanıyorum, ufak tefek şeyler dışında ger.ekten çok güzel. ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hmm teşekkürler denemek istiyorum bakalım nasılmış ^^

Turbo modunda kullanınca resim kaliteleri düşüyor ve bazı ögeleri göstermiyor hızlanma sebebi bu sanırım 8)

yer imleri sekmeler ve hız açısından bence halen firefox 1numara.
ayrıca güzel eklentileride mevcut(autofresh vs.)

operanın hızı güzel turbo modda süper ancak resim kalitesi çok kötü oluyor.
firefoxun hızı gayet yeterli birkaç saniye fark ediyor ancak kullanımı daha kolay bence

yer imleri ve sekmeler operada da mevcut.hız konusunda da ben firefox'tan bir eksiğini göremedim

Yukarı Alt