1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Tunceli'de gergin saatler


 1. E.Cartman

  E.Cartman Bilgiliyim

  Kayıt:
  9 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.122
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Pc / extraloob.com

  TUNCELİ'de, terör örgütü PKK adına bildiri dağıttığı için gözaltına alınan P.K.'nın verdiği ifade doğrultusunda, polisler, savcılık izni ile Belediye Başkanı DTP'li Edibe Şahin'in konutu ve belediye misafirhanesinde arama yaptı.
  BELEDİYEDE OPERASYON
  Misafirhanede kalan bazı kişilerin gözaltına alınmasından sonra bir grup DTP'li sloganlar
  atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

  Tunceli'de bugün PKK terör örgütü adına bildiri dağıtırken yakalanan P.K., İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. P.K. sorgusunda, Belediye Başkanı DTP'li Edibe Şahin'in konutunda bölücü terör örgütü PKK'ya ait belge ve dökümanların olduğunu ve bazı teröristlerin de belediye misafirhanesinde kaldığını iddia etti. P.K.'nın sorgusunun ardından, polis savcılıkan aldığı izinle, akşam saatlerinde DTP'li Edibe Şahin'in konutu ve belediye misafirhanesini aradı. Kar maskeli ve ağır silahlarla donanımlı polisler, P.K.'nın verdiği bilgiler doğrultusunda konutta ve misafirhanede arama yaptı. Yapılan arama ve kontrollerden sonra misafirhanede kalan bazı kişiler gözaltına alındı. Bu sırada misafirhane önünde toplanan DTP'li bir grup, sloganlar atarak polisin tutumunu protesto etti.

  Polis gözaltına alınanları Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Yaklaşık 300 kişi, Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüp sloganlar attı. DTP'li grubun protestoları sürerken, polis de geniş güvenlik önlemleri aldı.