1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tüm Zamanların En Şiddetli 10 Oyunu


 1. RoqA

  RoqA rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.822
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  LoL

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tüm Zamanların En Şiddetli Oyunları

  1. Postal 2

  Amaçsız bir insandan gerçekten korkmak lazım. İnsanlarla diyalog kurmayı sevmeyen, hayvanlardan nefret eden, görgü kuralları nedir bilmeyen biri... Evet, evet, eğer böyle biri gerçekten varsa, gerçekten tehlikelidir! Siz hiç silahının ucuna bir hayvanı takıp da ateş eden bir karakter gördünüz mü oyunlarda? Postal oynadıysanız görmüşsünüzdür. Evet, bu tip şiddet unsurlarının bulunduğu belki de tek oyun Postal.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  2. Mortal Kombat (2011)

  Ed Boon önderliğinde oyun dünyasına kazandırılan en şiddetli dövüş oyunu serisi Mortal Kombat, son üyesiyle şiddet anlamında iyice tavan yaptı denilebilir. Zaten geçmişten günümüze miras kalan efsane Mortal Kombat Fatality'lerini unutmuş değiliz. Yeni oyunla birlikte daha iyi grafiklerin olması da bu şiddet sahnelerinin hiç olmadığı kadar gerçek görünmesini sağladı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  3. Dead Space (Seri)


  Visceral Studios'un uzayda başlattığı kaos, iki ana oyun + ek oyunlarla beraber şiddetini artırdı. İğrenç yaratık tasarımları, karanlık ortam ve korkutucu sesler, oyuncuları her zaman diken üstünde tutmayı başarabiliyor. Oluk oluk akan kan, ardı ardına öldürülen yaratıklar da cabası.

  [​IMG]

  [​IMG]

  4. God of War 3

  Sony'nin en başarılı aksiyon serilerinden God of War da, 3 numaralı oyunuyla görsellikte tavan yapan isimlerden. Özellikle oyundaki kan kullanım seviyesi ve öldürme sahneleri o kadar etkileyici ki, yayımlanan videolar bile bir süre sonra ya kırpılmış ya da tamamen yayından kaldırılmıştı. Kratos'un o ünlü "kafa koparma" sahnesi unutulacak gibi değil!

  [​IMG]

  [​IMG]

  5. Soldier of Fortune (Seri)

  Karakter uzluvlarının paramparça edildiği belki de ilk oyun. Soldier of Fortune, bir zamanların en önemli aksiyon oyunuydu. Tek başına güçlü bir ordu misali düşmanları ortadan kaldırmak için hareket ediyorduk, ama ne hareket! Düşmanlarımızın neresine ateş edersek, orası kopuyor, etrafı kan kaplıyor, yaralılar inim inim inliyordu. Kesinlikle öldürmeden eziyet etme konusunda Soldier of Fortune'un oyun dünyasına katkıları büyük.

  [​IMG]

  [​IMG]

  6. Manhunt (Seri)

  Hastalıklı insanların olduğu bir dünyada, hastalıklı bir insanın intikam mücadelesi veya ne yaptığını bilmeden ortalığı birbirine katması... Manhunt'taki işkence sahneleri, öldürme yöntemleri, kesinlikle en şiddetli sahnelere verilebilecek en iyi örneklerdendir. Manhunt 2'yi hatırlıyorum da, yine bu oyun yüzünden Rockstar'dan şikayetçi olmuştu birçok kişi. Yüzü maskeli, elinde baltalarla saldıran yarı çıplak adamlar, en olmadık yerlerde karşımıza çıkan tuzaklar ve diğerleri...

  [​IMG]

  [​IMG]

  7. Grand Theft Auto (Seri)

  Rockstar'ın oyun dünyasına armağan ettiği bu seri, belki de şimdiye kadar en çok tartışma yaratan, en çok mahkemeye verilen seridir. Seride her anlamda o kadar fazla şiddet içeren sahne var ki, kimsenin bu sahnelerden etkinlenmediğini söyleyemeyiz. İnşaata adam gömüp üzerine beton dökmek, içinde insanlar olmasına rağmen koca binayı ateşe vermek ya da en basitinden sokakta yürüyen yayalara saldırmak, etrafı birbirine katmak. GTA, biraz da oyuncuların sanal dünyada yapmak istediği şiddet eylemlerini tetikliyor dersek yanılmayız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  8. Resident Evil 4

  Serideki en radikal değişikliğin yaşandığı oyun. Önceki oyunlarda olmadığı kadar aksiyona odaklanılmış olması, ister istemez kan ve şiddeti de beraberinde getiriyordu. Yüzü maskeli, elinde testereli düşmanlar vardı bu oyunda. Eğer oynadıysanız, aklınızda o kesim sahneleri canlanmıştır. Gerçekten sadece bu sahneler bile fazlasıyla şiddet içeren, rahatsız edici sahnelerdi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  9. Blood Rayne 2

  Seksi bir kadından daha tehlikelisi varsa, o da hem seksi hem de ölümcül olanıdır. Evet, Blood Rayne'den bahsediyoruz. İlk üyesiyle oyun dünyasına farklı bir şiddet kapısı açan Blood Rayne, 2 numaralı yapımıyla tahtını daha da sağlamlaştırmıştı. Kan gölünde yüzen düşmanlar, birbirinden ölümcül silahlarla donatılmış güzel bir kadın ve şiddet dolu sahneler. İşte Blood Rayne'in kısaca özeti...

  [​IMG]

  [​IMG]

  10. Silent Hill 2

  Yapılan birçok anket sonucu görüldü ki Silent Hill 2, şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi Silent Hill oyunu. Gerek hikaye yapısı, gerek atmosferi, gerekse de efsanevi karakterleriyle gönlümüzde çoktan taht kurdu o. Hele bir Piramit Kafa vardı ki, unutmamız ne mümkün! Bu oyun, görsel şiddeti bir kenara, psikolojik olarak da bizleri çoğu kez zorluyordu gerçekten. Rahatsız edici sesler bile zihnimizi darmaduman edebiliyordu.

  [​IMG]

  [​IMG]
  alıntı..
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. lemonade

  lemonade exlmanager

  Kayıt:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.443
  Beğenilen Mesajlar:
  40
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  студент
  Şehir:
  Белгород

  Dead Space: in!
  Manhunt: out!
   
 3. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt

  liste tam tersine dogru oluşmalıydı diye düşünüyorum. zira işin içinde bloody rayne silent hill var..
   
 4. RoqA

  RoqA rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.822
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  LoL

  postal 2 ve mortal combat da hiç hafife alınmayacak türden ama :popcorn: