1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

TTNET Lagı Kısaca Anlatıyor...


 1. kral01

  kral01 rank8

  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  196
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Arkadaslar sureklı bahsedıyoruz,herkes bundan yakınıyor dogrudur bı zamanlar bende cok cektım Lag baglantı hızıyla dogrudan alakalı herkezın bıldıgı sey zaten
  ınternet hızı da neyle artar,neyle azalır vs ttnet bıze bu sekılde acıklama yapmıs buyrun okuyun lag oldugu zamanlar herkez ttnet e kufreder ama onlarda bı yere kadar yapabılıyor malum burası Türkiye....

  ADSL Bağlantı Hızı Değişiyor mu, Hız Nelerden Etkilenir?

  ADSL internet erişimi, servis sağlayıcılar tarafından sunulan hizmet, gelişen teknolojilerle birlikte, 128 Kbps’den başlayan hızlardan artık 4096 Mbps hızlara çıkmıştır. Paket erişim hızı olarak belirtilen hızlar, ulaşabildiğiniz maksimum hızı ifade etmektedir. Telefon hattınız size ayrılmış olmakla birlikte, internet erişiminizin hızı, telefon altyapısının kalitesine göre, özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde, ifade edilen maksimum hızların altına düşebilmektedir.

  İnternet erişiminiz, telefon hattınızdan, internet servis sağlayıcınıza ulaşana kadar, aşağıdaki faktörlerden etkilenir.

  *Kullandığınız Bilgisayarın Durumu
  Bütün bunların yanında, kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu da internet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza interneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle internetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer. Ya da bilgisayarınızda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini internetten otomatik olarak yüklemesi için konfigüre edildiyse, bu yükleme sırasında internette gezinti hızınız yavaşlayabilir.

  *Telefon Hattının Kalitesi
  Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL’inizde de kesintiler yaşanacaktır.

  *Telefon Santrallerindeki Yoğunluk
  Telefon santrallerindeki yoğunluk, abonenin veri trafiği, internet servis sağlayıcının internet bulutuna ulaşamadan sıkışmasına ve yeterli veriyi sağlayamamasına sebep olur.

  *Telefon Santraline Uzaklık
  ADSL, uzaklık arttıkça hızın azaldığı bir iletişim teknolojisidir. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar, 512 Kbps'ye varan hızlarda ADSL sağlanabilmektedir.

  *Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi ADSL Cihazlarının Performansı
  Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

  *ADSL Modem/Router'ın Performansı
  Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.


  Bu kadar sartlar tam olcak da bızde lagsız oyun oynıyacagız öyle mi?
   
 2. HastaInsan

  HastaInsan rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.708
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok kısa anlatmış. :D
   
 3. Che Guevara

  Che Guevara rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2008
  Mesajlar:
  256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kendilerinde hiç kusur yoktur

  Bize yakın bir çok ilçedekine göre çok daha iyi bir adsl cihazlarına sahip buradaki ptt. Türkiye'de bulunması çok zor bir modeme sahibim. tek başıma kullanıyorum. 3 GB ramim çok sağlam bir radeon ekran kartım var. daha ne olsun