ADSL/ADSL2/ADSL2+ Hizmeti

ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir.
ADSL ailesinin sunduğu performansın ve özelliklerin daha üst seviyelere çıkartılmış, ilk sürümü olan ADSL’ye göre daha yüksek hızlarda ( 4, 6, 8, 12, 16, 24 Mbps ) bağlantı hızlarını destekleyebiliyor. En önemli yeniliği ise santralle olan uzaklığın eskisi kadar sınırlı olmaması. ADSL 2+ bağlantı hızının amacı ise kullanıcılara yüksek hızda internet hizmetini sunmak ve HDTV gibi yüksek kaliteli yayınları internet üzerinden seyredebiliyor olmak.
ADSL Nasıl Çalışır?
ADSL sisteminde, bilinen bakır kablolama alt yapısı kullanılır. Telefon hattının her ucuna bir ADSL modem eklenerek 3 bilgi kanalı oluşturulur: Alış (download), gönderiş (upload) ve POTS (Plain Old Telephone Service – Düz Eski Telefon Hizmeti) olarak adlandırılan geleneksel telefon servis kanalı.
Geleneksel modemler, bilgisayardan gelen sayısal sinyalleri analog sinyallere, telefon hattından gelen analog sinyalleri de sayısal sinyallere çevirir. ADSL’in de içinde yer aldığı DSL teknolojisi, sayısal verinin analog forma ve tekrar geriye çevrilmeyeceğini varsayan bir teknolojidir. DSL modemleri sinyalleri çevirmez bunun yerine verileri sayısal olarak yollar ve alır. Sinyalleri çevirmeye gerek kalmadığından veriler normal modemlerden çok daha hızlı iletilir.
Sistem asimetrik olarak çalıştığından download (şebekeden kullanıcıya) ve upload (kullanıcıdan şebekeye) hızları farklıdır. Her zaman download oranı upload oranından fazladır.
TurboNet ADSL 2+ Hizmetinin Avantajları;

Yüksek hızlarda ve farklı kota alternatiflerine sahip internet erişimi,
Gerçek Genişbant İnternet,
Uzman Teknik Kadro ile aynı gün ÜCRETSİZ kurulum,
Kullanıcılara evlerindeki sistemlerine dışarıdan kolay erişim için BEDAVA Statik IP,
7/24 Uzman Kadro ile Teknik Destek. Öncelikle servis ADSL+2 altyaspını kullanıyor ve en düşük 1 , en yüksek 24 Mbps hızı bizlerin hizmetine sunuyor.Fiyatlara gelince TTnet’ten tam 10 Ytl düşük.Mesela kotasız 1Mbps 39 YTL , diğer bir makul tarife ise 4 Mbps hız , 15GB kota 49 Ytl kotasız kullanıcılar bu 15 gblık tarifeye geçseler hiçte kötü olmaz.yani günde 500 mb lık bir sınırın var. Bir başka ayrıcalıkta servis superonline,smileadsl gibi ttnetin altyapısını kullanmıyor.Tamamen kendi sistemini kendi kuruyor.Fakat aldığım duyuma göre şu an sadece marmarada hizmet veriyor sistem.Altyapı çalışmaları hızlandıkça tüm yurt çapına yansıyacakstır.Bu bilgiden emin değilim şirkete mail attım cevap bekliyorum.Benim kanaatim şu yönde.Böyle rakipler çıktıkça her sektörde olduğu gibi internet sektöründe de kızışmalar başlayacak ve bu biz kullancılara yarayacak.Yeni firmamızın adı TURBO.NET.TR (http://www.turbo.net.tr/)

Kaynak: http://www.derginet.net/mujdeli-haber-t ... p#more-276

CooLLer demiş ki:
ulan bu gunden baslayarak 1 ay internetim yoq ztn ttnet yuzunden direk yapisirim buna
internet piyasasında tek oldukları için milletin canına okuyordu ttnet,alıp ta hiçbişey vermiyodu şimdi rakipler bi fazlalaşsın sen ozman gör nasıl kuzu gibi olacaklar,zaten turbonet tüm türkiyeye yayıldığı gibi herkes ona geçmezse benimde adım batu diil, millet nefret ediyor ttnet ten ama elimiz mahkum napalım,yoksa başka seçeneğim olsa 1sn bile durmam yeter havadan para kazandırdığımız Evil or Very Mad

Pennywise demiş ki:
CooLLer demiş ki:
ulan bu gunden baslayarak 1 ay internetim yoq ztn ttnet yuzunden direk yapisirim buna
internet piyasasında tek oldukları için milletin canına okuyordu ttnet,alıp ta hiçbişey vermiyodu şimdi rakipler bi fazlalaşsın sen ozman gör nasıl kuzu gibi olacaklar,zaten turbonet tüm türkiyeye yayıldığı gibi herkes ona geçmezse benimde adım batu diil, millet nefret ediyor ttnet ten ama elimiz mahkum napalım,yoksa başka seçeneğim olsa 1sn bile durmam yeter havadan para kazandırdığımız Evil or Very Mad
peny avatarına bayıldımmm:D:D:D

Yukarı Alt