1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

TT "İletişim Köprüsü" olacak


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Türk Telekom, KKTC’nin ses, internet, ve veri trafiğinde gerekli bant genişliğine ulaşabilmesi için için deniz altına ikinci fiber optik kablo çekeceğini açıkladı.

  Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, konuyla ilgili Türk Telekom ve KKTC Telekomünikasyon Dairesi arasında bir protokol imzalandığı bildirildi.

  Açıklamada, KKTC’de bugüne kadar iletişim faaliyetlerinin Mersin- Girne arasında 1994 yılında kurulan fiber optik kablo ile sağlandığı bildirildi. Şimdi ise Türk Telekom’un, Gazimagusa – Hatay arasında çekilecek alternatif hatla KKTC’nin, günümüz şartlarında gün geçtikçe ve hızla artan ses, internet ve veri trafiği için gerekli bant genişliğine ulaşmasına imkân verileceği belirtildi.

  Protokol gereği projenin yatırım maliyetinin Türk Telekom tarafından üstlenildiği bilgisine yer verilen açıklamada, KKTC Telekom Dairesi’nin ise yapılacak yatırımların işletme faaliyetlerini üstleneceği bildirildi.

  Türk Telekom ve KKTC Telekomünikasyon Dairesi arasında yapılan imzalanan törenine, KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve KKTC Telekom Dairesi Başkanı İrfan Paşa Özakalın katıldığı açıklandı.

  DOANY: TÜRKİYE VE KKTC ARASINA GÜÇLÜ İLETİŞİM KÖPRÜSÜ KURACAĞIZ

  Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ise Türkiye’nin öncü telekomünikasyon ve yakınsama teknolojileri Grubu olarak, yakınsama vizyonlarını, teknoloji ve altyapı yatırımları ile desteklediklerini söyledi.

  Doany “Yaptığımız bu yatırımla Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında ikinci ve daha güçlü bir iletişim köprüsü kurmuş olacağız” ifadelerini kulandı.