1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

TSK'dan kafa karıştıran açıklama


 1. Rewind

  Rewind Admin

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  9.538
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  58
  Şehir:
  New York
  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye tarafından düşürülen uçakla ilgili su yüzeyinden toplanan malzemeler üzerinde petrol türevi herhangi bir yangın başlatıcı ve hızlandırıcı madde profiline, organik ve inorganik patlayıcı madde artığına ve herhangi bir mühimmata ait olduğu değerlendirilen bir bulguya rastlanmadığını bildirdi.
  [​IMG]
  Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde, uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen uçağın enkazını arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili açıklama yapıldı.

  Açıklamada, 22 Haziran 2012'de, Doğu Akdeniz'de, uluslararası hava sahasında, görev uçuşu yaparken, radar ve telsiz teması kesilen ve müteakiben Suriye resmi makamlarınca kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait RF-4 uçağı ile ilgili bilgilerin bugüne kadar doğru ve tam bir şeffaflık içinde kamuoyu ile paylaşıldığı, bundan sonra da aynı şekilde paylaşılmaya devam edileceği belirtildi.

  Konuyla ilgili son gelişmelere yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Arama ve kurtarma faaliyeti sırasında su yüzeyinden toplanan malzemeler, Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nca incelenmiş ve tanzim edilen rapora göre malzemeler üzerinde petrol türevi herhangi bir yangın başlatıcı ve hızlandırıcı madde profiline, organik ve inorganik patlayıcı madde artığına ve herhangi bir mühimmata ait olduğu değerlendirilen bir bulguya rastlanmamıştır. Ayrıca, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından elde mevcut parçalar ile halen deniz dibinde bulunan parçaların kamera görüntüleri üzerindeki teknik inceleme devam etmektedir.

  Diğer taraftan, uçağımızın enkazının aranması ve kurtarılması faaliyetlerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 4 adet askeri gemi ile devam edilmektedir. Bu kapsamda, belirlenen ilave alanlarda, TCG ÇEŞME hidrografi gemisi tarafından dip taraması faaliyeti icra edilmektedir.

  NAUTILUS araştırma gemisinin, kamera sistemindeki arıza nedeniyle bölgeden ayrılması üzerine, deniz dibinde tespit edilen ve halen çıkarılamayan parçaların denizden çıkarılması için yeni imkanların araştırılmasına başlanmıştır."
   
 2. lemonade

  lemonade exlmanager

  Kayıt:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.420
  Beğenilen Mesajlar:
  33
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  студент
  Şehir:
  Белгород
  Yine sıçtık sıvıyoruz, yine bir olay karşısında tepkimizi ortaya koyamadık. Uçak düştü plotlarımız şehit oldu.. Adamlar hala uçağı füze mi düşürdü yoksa uçaksavar mı bunu tartışıyor.İki de bir çıkıpta "ne yapacağımızı göreceksiniz", "büyük devletler ne yapıyorsa bizde onu yapacağız" deyip duruyorlar bari susunda daha fazla batırmayın.En başta eyvallah deseydiniz bundan iyiydi.
   
 3. Galliport

  Galliport rank8

  Kayıt:
  17 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.413
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  PC Donanım
  Şehir:
  Çanakkale
  Çok şey söylenirde konuşmamak lazım bazı zamanlarda inşallah gereken cevap verilir bu olay unutturulmaz.