Takımı
Besiktas
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
bu forumda deneme mod diye bir şey yok mu artık
Hayır sarkis kardeşim deneme moderatör bölümü tamamen kapandı.

Takımı
Besiktas
Bu arada kimse hırsızları savunmuyor.Sadece düşük fiyata bu işin yapan şirketlerin genelinin dolandırıcı olabileceğini söylüyor arkadaşımız

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Amlmad hakli bencede. Bazi dolandirilma olaylarinda ben dolandirandan daha cok dolandirilana kiziyorum cunku o kadar aptalca bir yontemle dolandirilmis ki anlam verebilmek mumkun degil.

Gecenlerde bir adam habere cikmisti , 250 liraya iphone 5 aldim salatalik geldi , dolandirildim diye haberde bagriniyor. Ne bekliyordun ki ? Millet 2.500 lira verip aliyor bu telefonu sen 250'den mi alacaksin ? Bu kadar millet gerizekalida sen mi cok zekisin ?

Bu sunucu islerinde de durum bundan farksiz , adam 100 liraya botnet korumali dedicated satiyor , millet aliyor sonra anliyor ki makineyi daha 40 kisiye bolmus(sanal sunucu) satmis.

100 liraya botnet korumali turkiyede barinan sunucuyu kim kaybetmis ki sen bulacaksin ?

Burada sizin hatanizda 10 gun once acilmis bir yerden gidip hizmet almak. Tavsiye istemeden is yapmak. Bu sektorde iyi yada kotu hala barinan , en azindan aldigin hizmeti teslim ettigi belli olan firmalardan almak yerine yeni acilmis tamamen kopya siteyle hayata baslamis bir yerden almak , macera aramaktan baska bir sey degil. Bu yuzden evet , haksizsin , yanlis yapmissin.

Bende cok dolandirildim zamaninda hepsi guzel birer tecrube oldu benim icin. Bu memlekette en ufak bir seye bile tereddutle yaklasmam gerektigini ogretti , umarim dolandirilan arkadaslarda buradan ders cikarmistir. Ileride onlari karsilayacak daha cok kisi var , takla atmis araci temiz diye satmaya calisan galericiler , imar izni olmayan araziyi satmaya calisan emlakcilar ve dahasi...

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme:

AmIMad

Bakalım be.
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
Amlmad hakli bencede. Bazi dolandirilma olaylarinda ben dolandirandan daha cok dolandirilana kiziyorum cunku o kadar aptalca bir yontemle dolandirilmis ki anlam verebilmek mumkun degil.

Gecenlerde bir adam habere cikmisti , 250 liraya iphone 5 aldim salatalik geldi , dolandirildim diye haberde bagriniyor. Ne bekliyordun ki ? Millet 2.500 lira verip aliyor bu telefonu sen 250'den mi alacaksin ? Bu kadar millet gerizekalida sen mi cok zekisin ?

Bu sunucu islerinde de durum bundan farksiz , adam 100 liraya botnet korumali dedicated satiyor , millet aliyor sonra anliyor ki makineyi daha 40 kisiye bolmus(sanal sunucu) satmis.

100 liraya botnet korumali turkiyede barinan sunucuyu kim kaybetmis ki sen bulacaksin ?

Burada sizin hatanizda 10 gun once acilmis bir yerden gidip hizmet almak. Tavsiye istemeden is yapmak. Bu sektorde iyi yada kotu hala barinan , en azindan aldigin hizmeti teslim ettigi belli olan firmalardan almak yerine yeni acilmis tamamen kopya siteyle hayata baslamis bir yerden almak , macera aramaktan baska bir sey degil. Bu yuzden evet , haksizsin , yanlis yapmissin.

Bende cok dolandirildim zamaninda hepsi guzel birer tecrube oldu benim icin. Bu memlekette en ufak bir seye bile tereddutle yaklasmam gerektigini ogretti , umarim dolandirilan arkadaslarda buradan ders cikarmistir. Ileride onlari karsilayacak daha cok kisi var , takla atmis araci temiz diye satmaya calisan galericiler , imar izni olmayan araziyi satmaya calisan emlakcilar ve dahasi...

Vsro İşinde Firma ile çalışırsan herzaman skıntıdasın demektir çünkü 550 600 lira verip normal bir server acarsın firmalara güvenmeyin ben bu işden anlamıyorm edit yapıcak adamda bulamadım diyorsanız saglam firmaları tercih edin gene bunlardan ii :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Galatasaray
"Diğerlerine kıyasla çok ucuz veren genelde dolandırıcıdır" tezi doğru olabilir ama bu kesinlikle dolandırıcıyı aklamaz.
Evet, dolandırılanda da hata vardır böyle bir şeye belki inandığı için. Suçlu taraf yine de satıcı.
4 sene önce server4you.net almanya lokasyonlu sunucuları diğerlerine göre kat kat ucuz veriyordu. Dolandırıcı değillerdi sadece reklamları hiç yoktu ve bu fiyatlara yansıyordu.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sarkolata demiş ki:
"Diğerlerine kıyasla çok ucuz veren genelde dolandırıcıdır" tezi doğru olabilir ama bu kesinlikle dolandırıcıyı aklamaz.
Evet, dolandırılanda da hata vardır böyle bir şeye belki inandığı için. Suçlu taraf yine de satıcı.
4 sene önce server4you.net almanya lokasyonlu sunucuları diğerlerine göre kat kat ucuz veriyordu. Dolandırıcı değillerdi sadece reklamları hiç yoktu ve bu fiyatlara yansıyordu.
Dolandırıcıyı aklama çalışması zaten yok , hırsızın neyini aklayacağız ?
Burada belirtilmek istenilen şey , internet ortamında herkese güvenip , araştırmadan , fikirler almadan , firmanın geçmişini sorgulamadan işlem yapmanın bir hata olduğu.
Sorun ucuzluk da değil , maliyet fiyatının altına satma.

sarkolata demiş ki:
"havale yapdır"
"biras"
Böyle konuşan insanlardan profesyonellik beklemeyin... adam dolandırmak ne kadar kolay valla
Adam dolandırmak kolay değil aslında hocam sadece , insanların birbirine bu denli güven duyması yanlış , güveniyorsunuz karşınızdakini adam sanıyorsunuz ama bakıyorsunuz 5 para etmezin teki çıkıyor Yasin kahraman gibi şerefsizler. :)

arkadaşlar konu oradan oraya zıpladı , bu piyasada insanlar bir birine güvenemicekmi ? hırsızın neyi savunulucak ki ? karakterli biri olsa bu kadar lafın altında kalmaz bir cevap yazar adam o kadar rahat ki ( pardon adam dedim şerefsize ) gelip bir cevap bile yazmıyor . Bizde piyasada iş yapıyoruz ama her zaman diyoruz haklıda olsak haksız'da olsak müşteri herzaman haklıdır , ve her konuda müşterimizin işini görüyoruz memnun ediyoruz bir şekilde ben bu yasin kahraman olucak (trtdh.com un sahibi ) bu şahısdan gelicek 70 tl derdinde değilim sadece böyle adiler bu piyasada dolanmasın kimsenin canını yakmasın millet biraz bilinçlensin böylelerini tanısın ben bunun derdindeyim . boş muhabbetlerin gereği yok insanlık burada bir geçmiş olsun dese'de yetiyor . saygılar

Takımı
Besiktas
Güven lafı artık herkesin ağzında sakız olmuş.Yüzyüze baktığın insanlara güvenemezken,internetten tanışıp konuştuğun bir insana hiç güvenemezsin.Sen güvenilir olabilirsin ama herkes senin gibide değil yaptığın alışverişte veya herhangi bir işlemde gözünü açık tutup böyle numaralara gelmemen gerekiyor çünkü devlet bu tür suçların peşine düşmüyor geçmiş olsun.

Bu devletin böyle suçları zaten önemsememesinden kaynaklanıyor trtdh.com gibi şerefsizler oldukça daha çok insan dolandırılır , insanlarda güven olmalı bakın bende sunucu satışı yapıyorum yeri gelince ücreti almadan aktif ediyorum sunucuyu bu cok problem olmuyor ama dışarıdaki insanları bilemem bu trtdh.com sonuçta bize ait sunucuda işlem yapıcagı için parayı peşin istedi bizde gönderdik yapıcagı basit kurulum ve küçük 15 dk lık bir edit , bunu söylememin sebebide başkasına yaptırdık komple 1 saatte bitirdi adam işini ve çıktı gitti , diğer trtdh.com yani yasin kahraman olucak şerefsiz parasını aldı 70 tl olarak fakat ne işlem yaptı ne de parayı geri gönderdi + skypeden sildi beni telefonlarımada çıkmadı . böyle şerefsizleri bu piyasada barındırmamak bizim elimizde artık .

merhaba arkadaşlar öncelilkle dolandırılan arkadaşlara geçmiş olsun dileğimle ben ortalama 4 5 yıldır silkroad private serverleri ile uğraşıyorum gameofis + oyundanbiri editörlüğü yaptım 1 yıl civarı ve maddi anlamda anlaşamayıp yollarımızı ayırdık helali hoş olsun sonra düşündümki bu işi kendimde yapabilirim bu zamana kadar kimsenin hakkını yemedim çok şükür bundan sonrada yemem çünkü merhamet ve vicdan sahibi bir insan hiç bir insanın hakkına göz koymaz bu sektörde edit ve sunucu kurulumu işine başladım desteklerinizle müşterilerimin çoğalacağına inanıyorum çünkü ben işimi iyi yaparım ve sunucu liimitlerini yüksek olarak sizlere sunucam örnek 8 gb li bir sunucuda 100 70 gb gibi hd yerine 200 250 gb gibi fiyatlar olucak maliyeti değişmeden ulaşmak isteyen arkadaşlar skype adresim: djkanki09 iyi forumlar dilerim.

Bu mesaj AmIMad rumuzlu uyeden alinti yapildi
AmIMad demiş ki:
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:

Vsro İşinde Firma ile çalışırsan herzaman skıntıdasın demektir çünkü 550 600 lira verip normal bir server acarsın firmalara güvenmeyin ben bu işden anlamıyorm edit yapıcak adamda bulamadım diyorsanız saglam firmaları tercih edin gene bunlardan ii :)

kardeşim iyi hoş diyondan bizde yeni başladık bizide kötülüyosun ayıp ama

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
gamepvs yide önermem şuan 13 gün oldu oyun kapandı destekli sunucu üzerinden aldık destek 0
gamevps mehmet hırsızın tekidir

Takımı
Seçiniz...
Bu arada Serverimiz Kuruldu Gamevps ' den bizzat Mehmet bey kurdu gerçek anlamda server kurdurmak istiyen varsa gamevps ' den Mehmet beyi tercih etsinler silkroad server kurdurmak için gerçekten Mehmet bey işinin ehli onu bırakın ücreti almadan kurulumu yaptı ve daha sonra ücretini istedi. böyle insanlar bu piyasaya gerçekten gerekli... tabi trtdh.com gibi yasin kahraman adlı şahıs gibi sahtekarlarıda barındırmamak gerek.
Konuyu uplamış olayım vede Memo abime selam yollıyayım. Tek başına hem işe gidiyor, hemde editlerle, sunucularla uğraşıyor. Biraz aksaklık oluşsada yapıyo yani :headbang:

Yukarı Alt