1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Trabzonspor Yanal ile devam


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Trabzonspor Yanal ile devam
  Trabzonspor Yönetim Kurulu, basında çıkan Bületn Uygun’un teknik direktörlüğe getirileceği haberlerini yalanladı. Bordo-mavili yönetim, gelecek sezon da Ersun Yanal ile devam edileceğini bildirdi.
  Trabzonspor Yönetim Kurulu, gelecek sezon da bordo-mavili takımın başında teknik direktör Ersun Yanal'un görev yapacağını bildirdi.
  Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı medya organlarında Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un gelecek sezon Trabzonspor'u çalıştıracağı yönünde haberler yer aldığı ve bunun büyük bir şaşkınlıkla takip edildiği belirtildi.
  Bülent Uygun'un bu sezon Sivasspor'da sergilediği performansla önemli bir başarıya imza attığı ve taraflı, tarafsız herkesin övgüsünü kazandığı kaydedilen açıklamada, ''Ancak defalarca söylediğimiz gibi, takımımız gelecek sezon da teknik direktör Ersun Yanal ile yoluna devam edecektir. Bu anlamda kendisiyle geleceğin planlaması yapılmakta ve transfer faaliyetleri tüm hızıyla sürdürülmektedir. Bunların dışında medyada yer alan haberlerin hiçbirinin gerçekle ilgisi yoktur'' denildi.
  Açıklama, ''Yine yönetim kurulumuz gelecek sezona yönelik transfer çalışmalarını yürütürken, bir çok oyuncuyla temasa geçmiş ve bu sporcuların kadroya katılmaları doğrultusunda somut adımlar atmıştır. Elde edilen sonuçlara göre takımımıza önemli sayıda katılımın olacağı ortadadır. Bu katılımın ve profesyonel yaşamın doğal sonucu olarak, elbette bazı oyuncularımızla da yollarımız ayrılacaktır. Ancak, bu konudaki kesin karar Fenerbahçe maçı sonrasında yine teknik direktörümüz Ersun Yanal'ın vereceği rapor doğrultusunda yönetim kurulumuzun değerlendirmesi sonucu olacaktır. Şu an itibariyle hiçbir oyuncumuza, hiçbir yöntemle, ayrılacakları konusunda herhangi bir tebligat yapılmamıştır'' ifadelerine yer verildi.

  GİDECEK OYUNCULAR

  Öte yandan Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, sezon sonu takımdan hangi oyuncuların ayrılacağı noktasında netleşmiş bir kararın bulunmadığını söyledi.
  Alioğlu, ''Ama fikir dinamikleri var. Bilgi alış-verişi var. Bunlar normal şeyler. Kaldı ki Trabzonspor'un oyuncularının hepsi profesyoneldir. Kendi isimleri üzerinde yapılan spekülasyonlar onları olumsuz etkilemez. Nihayetinde bu onların mesleği. Fenerbahçe maçına profesyonelce hazırlanıp kendilerine görev verildiği zaman, onun hakkını vermek durumundadırlar. Profesyonellik onu gerektirir'' diye konuştu.
  Trabzonspor takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in 1 yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu kaydeden Alioğlu, ''Hüseyin takımımızın kaptanı. Takımdan ayrılacağı şeklindeki spekülasyonlar, her oyuncu için olabilir. Hüseyin için bu yönde bir karar verilmiş değil ama Trabzonspor için hiç bir oyuncu vazgeçilmez değildir. Bu diğer profesyonel takımlar için de geçerlidir. Neticede biz profesyonel düşünmek zorundayız. Kulübün menfaatleri önemli. Takım kurma yolunda vereceğiniz kararlar önemli. Bu doğrultuda yönetim kurulunun ve teknik direktörün bir görüşü var. Hocamız da futbol adamı olarak Trabzon'da 6 aydan beri çalışıyor. Belli bir birikim oluştu. Hepsini harmanlayarak Trabzonspor için en sağlıklı olanı bulmaya çalışacağız'' şeklinde konuştu.
  Bordo-mavili takımdan 2 futbolcunun, henüz sezon sona ermeden düğün yapmasıyla ilgili eleştiriler konusunda ise Alioğlu, ''Bu düğünler daha önceden planlanmış. Fakat bu aşamada artık bunların irdelenmesini doğru bulmuyoruz. Derbi maçına camia olarak konsantre olmak lazım. Biz hem bu maça önem veriyoruz hem de gelecek yılın takımını kurma yolunda aceleci davranmak istiyoruz. Transfer dönemine girmeden yapılan hamleler önemlidir. İstediğiniz oyuncuyu elde etme ve ekonomik olarak da iyi bir hamle yapma manasında önem arz ediyor. Onun için derbiye hazırlanma pisikolojimizde normal zamanlara göre çok büyük bir değişiklik yok'' dedi.

  ''FENERBAHÇE MAÇI İÇİN ÖZEL PRİM YOK''

  İhsan Alioğlu, şu anda hafta sonundaki Fenerbahçe maçına özel prim verilmesi gibi bir uygulamalarının olmadığını söyledi.
  Alioğlu, Trabzonspor için her maçın önemli olduğunu belirterek, ''Fenerbahçe olduğu zaman bu daha da önemli oluyor. Bu sezon derbi maçlarında taraftarların yüzünü güldürecek sonuç alamadık. Umut ediyoruz, Fenerbahçe galibiyetiyle bu hasreti gidereceğiz. Ayrıca, gelecek yıla başlama manasında iyi umut veren bir tablo ortaya koymak istiyoruz. Bunu da bu maçta sağlayabileceğimizi düşünüyoruz'' dedi.
  Alioğlu, ''Galatasaray maçı öncesinde Trabzonspor'un ligdeki durumu, ligi 6. sırada bitirmesi önemliydi. Yeni havuz sisteminde ilk 6 sıralaması önemli bir sıralama. Dolayısıyla biz onu bir yerde elde etmiş durumdayız ama derbi maçı derbi maçıdır. Şu anda Fenerbahçe maçı için çok özel bir uygulamamız yok'' diye konuştu.

  TARAFTARA SAĞDUYU ÇAĞRISI

  Trabzonspor taraftarının sadece Fenerbahçe maçları için değil, bütün maçlar için temkimli ve sağduyulu olmak durumunda olduğunu belirten Alioğlu, ''Eğer siz iddialı ve büyük bir camia olduğunuzu düşünüyorsanız, ona göre davranmak durumundasınız. Trabzonspor bu sezon ceza manasında epey bedel ödedi. Umut ediyoruz gelecek sezon bu olumsuzlukları yaşamayız. Fair-play ligi yapılsa Trabzonspor, altlarda olur gibi görünüyor. Biz bütün taraftarlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Bunda hepimizin sorumluluğu var. Fenerbahçe maçı beyaz bir sayfa açma hareketi olabilir'' diye konuştu.