Trabzonspor ilk transferini yaptı
Trabzonspor transfer günü başladığı ilk günde, kaleci Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un kalecisi Bora Sevim ile anlaştı.

Trabzonspor, 2010-2011 sezonu öncesi ilk transferini Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan aldığı kaleci Bora Sevim ile sözleşme imzalayarak yaptı.
Bordo-mavililer, resmi transfer döneminin başladığı ilk günde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'dan aldığı kaleci Bora Sevim ile 5 yıllık sözleşme yaptı.
Törende konuşan kulüp genel sekreteri Hasan Yener, transferin ilk gününde futbolda ilk sırada yer alan mevki olan kaleci takviyesi yaptıklarını belirterek, ''Bora, bizim takip ettiğimiz, yeteneğiyle ve kişiliğiyle Trabzonspor'a çok yararlı olacağına inandığımız bir kaleci. Kendisinin de çok çalışarak Trabzonspor'a ve Türk futboluna başarıyla hizmet edeceğine inanıyorum. Transferin hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi.
Kaleci Bora Sevim ise transferinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, ''Ne kadar büyük bir kulübe geldiğimin farkındayım. Trabzonspor formasını layıkıyla taşıyacağıma inanıyorum. Bana güvenenleri utandırmayacağım. İnşallah uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet edip, beklenen şampiyonluğa hep birlikte ulaşacağız'' diye konuştu.
İmzanın ardından yeni formasıyla poz veren Bora'ya ayrıca TrabzonCell hattı hediye edildi.

BORA KİMDİR?

Bordo-mavili takımın yeni transferi Bora Sevim, 17 Şubat 1984 Ankara'da doğdu. 1999 yılında Gençlerbirliği'nde futbola başlayan Bora, 2002 yılında Hacettepe forması altında profesyonelliğe adım attı.
Bora daha sonra Gençlerbirliği, Antalyaspor, İnegölspor, Yalovaspor, Türk Telekomspor ve son olarak da Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da forma giydi.
1.87 metre boyunda ve 84 kilo ağırlığındaki Bora, 15, 16, 17, 18 ve 19 yaş altı milli takımlarında toplam 24 kez görev aldı.
Bora Sevim, yeni sezonda 91 numaralı formayla mücadele edecek.
Bu arada basın mensuplarının çağrılmadığı imza töreni, Trabzonspor Medya Merkezi tarafından basına servis edildi.

3 KALECİ DE TÜRK

Trabzonspor, yeni sezonda Türk kalecilerle yoluna devam edecek. Senegalli kaleci Tony Sylva ile yollarını ayıran bordo-mavililer, Onur Recep Kıvrak, Tolga Zengin ve Bora Sevim olmak üzere kadrosunda 3 yerli kaleci bulunduracak.​

Yukarı Alt