1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Trabzon İçin Patlama Vakti


 1. Seppuku

  Seppuku rank8

  Kayıt:
  16 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.785
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Futbolu kitle sporuna dönüştüren en büyük dinamik hiç şüphesiz, saha içinde her türden farklılığı sıfırlaması ve karşılıklı 11 adamın eşit koşullarda mücadelesine olanak tanımasıdır.

  Her türden ayrımcılığın, güçlü olanların dayatmacılığının ve sınıf ayrımlarının egemen olduğu bir dünyada, futbol sahasında da olsa sağlanan “eşitliğin” bir çekim merkezi olmasından daha doğal bir şey düşünülemez. Bu başat pozitif etkinin yanında, bir de futbol denen oyunun içinde taşıdığı inanılmaz “sürpriz” potansiyeli var ki; dünyanın tüm coğrafyalarını kendine çekmeye yetiyor, ve hatta biliyoruz ki bağımlılık da yapıyor..


  Bu cümle şundan;

  Malum Pazar günü Avni Aker’deki tarihi buluşmanın bir tarafı Trabzon diğer tarafı da Galatasaray olacak, hani Hamburg "galibi" Galatasaray. Tur umutlarını İstanbul'a taşısa da, kayıp bir yıl yaşama olasılığı hala gündemde olan bir İstanbul temsilcisi yani, yani iktidardan biri…

  Trabzon’da geçen yıl asılan bir pankart şöyle diyordu; “Trabzon imparatorların çökertildiği yerdir aslanım”

  Evet, şu sıralarda bir kez daha okuduğum İnigliz Tarihçi William Fuller’ın da bin yıllar öncesinden belgeleriyle anlattığı gibi, Trabzon; tarihin her devrinde “iktidar edenlerin yerle yeksan edildiği” yer olmuş.

  Trabzon’da yaşayan hangi kavim olursa olsun, şehri küçümseyenleri darmadağın ve berbad eylemiş. Ta ki 1461’e dek böyle gelmiş, ama Dünya’nın görüp görebileceği en büyük liderlerden biri olan Fatih, Trabzon kapılarına dayanınca yenilgi kaçınılmaz olmuş. Fatih Sultan Mehmet, şehrin dokusunda zaten var olan isyancı geleneğe, Türklerin devlet idare etme yeteneğini ve cesaretini de ekleyince ortaya yenilmez bir şehir çıkmış. Biz bu şehre kısaca TRABZON diyoruz, siz Karadeniz olarak algılayın.

  İşte bu yenilmez şehir, Pazar günü kendi tarihini yeniden yazabilme şansını asla ıskalamayacak ve iktidarın temsilcilerinden birini, hak ederek yenecek ve geldiği gibi geri gönderecektir.
  Trabzonspor camiası, rakibi asla küçümsemeden ve rakibine saygı duyarak çıkacağı bu oyunun, bir futbol maçından çok daha fazlası olduğunu 31 Mayıs 2009 Pazar günü saat 21.00 de anlayacaktır. Aslında ortada abartılacak bir şey de yoktur; bordo-mavi formalı takım, daha önce onlarca kez dize getirdiği sarı – kırmızı formalı takımı bir kez daha altına alacaktır, hepi topu..

  Bir Farozlu kardeşimizin, Özer’in görüşleri ile bitirelim; “İstanbul’dan bakınca, güneşin hala doğudan yükseldiğini görmek istemiyorlar demek ki.Gördükleri ışığı da, aynadaki yansımaları sanmaktalar...Ne acı. Hamburg maçı sonrası oynanacak TS-GS maçında ,ruhen ve bedenen yorulmuş GS'lilere "aaa...bak bu TS büyükleri yenemiyormuş nasılsa" özgüvenini aşılamak da cabası tabiki...Ama buraya kadar beyler.Yaşam, sadece sizlerin o bol sıfırlı banknotlarınızın emrinde değil.Yaşam, bu hırçın coğrafyanın balıkçı yaka kazaklı çocuklarının sevdasının bir izdüşümüdür bu topraklarda.Yüreğimizin yettiği hiçbir şeye sizlerin maddi gücünüz yetmedi...yetmeyecek

  Yine bir pazar günü ...Faroz açıklarından esmeye başlayan o deli rüzgar, Dozer Cemil'in ruhunu şad ederek, Avni Aker'in o cennet çimlerinde, o güzelim forma eşliğinde vücut bulacak ve sömürüye,ezenlere isyanını galibiyet sonrası, bir kez daha kolbastı eşliğinde bize sunacaktır...darısı sezon sonundaki büyük finale.”
   
 2. ironEyE

  ironEyE rank8

  Kayıt:
  7 Şubat 2008
  Mesajlar:
  9.667
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Bahçelievler/İstanbul

  Güzel paylaşım saol.Başlığını küçültürmüsün?
   
 3. Seppuku

  Seppuku rank8

  Kayıt:
  16 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.785
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ahh Pardon hemen düzeltiyorum canım. :muck: