Advance

Japon' un biri, Rize'de bir kahveye girmis ve,herkese kafa tutmuş 'Var mı ? Aranızda delikanlı ?
Varsa ? Çıksın dışarı...' TEMEL kapıya doğru yürümüş,'Çıkıyorum ulan !Görelim bakalım erkekliğini...'
Birkaç dakika sonra, TEMEL ağzı-burnu dağılmış bir vaziyette, kahveye geri dönmüş...Peşinden de, JAPON kasılarak içeri girmiş ve kahvedekilere TEMEL'i göstererek : 'Ona, 'Toyokumi' ustanın, Katakori' tekniğiyle vurdum.' Ertesi gün JAPON yine gelmiş. Yine meydan okuma. Yine TEMEL' den rest. Ve birkaç dakika sonra kapıda yine, ağzı-burnu dağılmış bir TEMEL. Ve peşinden kasılarak yaptığı oyunu açıklayan JAPON : 'Ona, 'Kuyotomi' ustanın, 'Kihotomi' tekniğiyle vurdum.' Ertesi gün yine aynı hikaye. Dayak yemekten ayakta duramaz hale gelmiş TEMEL ve hergün değişik bir stil kullanan JAPON : 'Ona, 'Toyohama' ustanın, 'Kimanto' tekniğiyle vurdum.''Ona, 'Tiyotoki' ustanın, 'Kohimato' tekniğiyle vurdum.'...... derken,Bu böyle bir hafta devam etmiş.Ve sekizinci gün ! JAPON yine kahveye gelip, yine herkese kafa tutmuş. JAPON' un restini gören yine TEMEL olmuş tabii...
Birkaç dakika sonra, herkes yine suratı dağılmış bir TEMEL beklerken, Bu kez JAPON,
ağız-burun dağılmış, hoşaf ! Kanlar içinde kapı da belirmiş ? ? ?
TEMEL' de hemen arkasından girmiş içeriye, JAPON' u göstererek :

'Ona, 'Toyota' nın 'Krikosuyla' vurdum' demiş...

Yukarı Alt