Yaklaşık 1 sene önce Toshiba Satellite L500 aldım şuana kadar gayet güzel idare etti fakat bu aralar laptop da donmalar yaşıyorum.Toshiba Recovery Disc Creator hakkında aldığım yerdeki adam bir kaç şey söymişti fakat aklımda tam kalmadı , tam olarak ne işe yarar bu 4 dvd gerekiyor bunu atmam için eğer bunu yaparsam laptop formatlanmış kadar olur mu ?

Teşekkürler...

EliteTurk

Aileden
Olucaktır arkadaşdada bu sıkıntı vardı donmalar yaşıyordu pc de ısındığından zannediyorduk ama değil demişti yetkili servis Recovery Disc Creator kullanmış ve sorun çözülmüştü. :oldie:

eet recoverın anlamı zaten kurtarmak dır.o dvd snn bılgısayarını formatlar ama o ıslemı yaparken normal kullandgn wın dosyalarınıda slmen lazım yoksa 2 tane wındowsun olur aclstada sana hangısıne grmek ıstedıgını sorar.

Recovery diskler sistemini kurtarmak içindir bu makina ile beraber gelir ve bilgisayarın ilk gunku gibi programlar kurulmuş halde çalışır ama bu tarz cdler sistemindeki bütün dosyları silmektedir dikkat etmen lazım.

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için şimdi atıyorum 4 tane dvd istiyor.. :P

eLempTRa demiş ki:
eet recoverın anlamı zaten kurtarmak dır.o dvd snn bılgısayarını formatlar ama o ıslemı yaparken normal kullandgn wın dosyalarınıda slmen lazım yoksa 2 tane wındowsun olur aclstada sana hangısıne grmek ıstedıgını sorar.
Hacım bunun bir zararı varmı şimdi pc yi çökertmeyelim durduk yere 2. vistayı yaptıktan sonra eskisine girip nasıl silebilirim ?

Quattro demiş ki:
Recovery diskler sistemini kurtarmak içindir bu makina ile beraber gelir ve bilgisayarın ilk gunku gibi programlar kurulmuş halde çalışır ama bu tarz cdler sistemindeki bütün dosyları silmektedir dikkat etmen lazım.
Amacım bu zaten ilk günkü tazeliğiyle laptop un zevkini çıkartmak. 8)

Recovery diskleri oluşturmak şu açıdan işe yarar. Laptobu aldığın haldeyken (first pation) yedeğini alırsın.

Bu sayede istediğin zaman o anki bilgilerine ulaşabilirsin. Yani teknik olarak sistem geri yükleme yapıyorsun. Ama istediğin zaman yapabiliyorsun.

Roxas demiş ki:
Recovery diskleri oluşturmak şu açıdan işe yarar. Laptobu aldığın haldeyken (first pation) yedeğini alırsın.

Bu sayede istediğin zaman o anki bilgilerine ulaşabilirsin. Yani teknik olarak sistem geri yükleme yapıyorsun. Ama istediğin zaman yapabiliyorsun.
Ben şuan bunu yapsam bir yararı olmazmı yani?

Schweppes demiş ki:
Roxas demiş ki:

Ben şuan bunu yapsam bir yararı olmazmı yani?

Attım pm. :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
laptop'larda zati bunlar kuruludur hepsinde farklıdır ama çoğunda f12 ile başlatırsanız ilk gün ki haline getirir bir nevi formatlar sistemi.

Ps : yetkililer neden bu mesjaı taşımamışlar :think:

extraloob demiş ki:
laptop'larda zati bunlar kuruludur hepsinde farklıdır ama çoğunda f12 ile başlatırsanız ilk gün ki haline getirir bir nevi formatlar sistemi.
Evet gerekli dvd ler varsa F12 ile sistem formatlanıyor birazdan uygulamaya dökücem önemli dosyaları yedekliyorum...

Yukarı Alt