1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

TorchLight


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Oyun Silkroad Online ve Metin 2 Karışımı bir oyundur.Oyun Kesinlikle Online Değildir.  Silkroad Oynamaktan sıkıldınızmı ?
  Yeni bir oyun arayışı içindemisiniz?
  İşte bu benden size mükemmel bir tavsiye oyun.

  - Resim Silinmiş.

  Oyun Tanıtım Videosu ;

  [youtube]v/8lsf3OAWqW8?fs=[/youtube]

  Oyunun İnternet Adresi: http://torchlight.perfectworld.com/


  Evet oyunu tanıttığımıza göre geçelim karakterler'e.
  Oyunumuzda 3 adet Karakter bulunmaktadır.Bunlar
  ;

  - Resim Silinmiş.

  Devastator (Warior) : Bu karakter Yakın dövüş için 1'e 1.Silkroad'da bildiğimiz Eu karakter Warior sevenler için diye biliriz.Bir elinde Uzun ağır silahı diğer elinde Kalkanı...
  Vanquisher (Bower): Bu karakterimiz ise Oyunumuzdaki tek dişi karakter olup,Silkroad'da Chin Bower/Eu Rogue Severler için diyebiliriz.Karakter Mob'lara saldırmada biraz çekingen olduğu için Uzun menzilli Silah / Ok kullanmaktadır.
  Alchemist (Wizard) : Bu karakterimiz ise Silkroad'dada bileceğiniz gibi Eu Wizard'dır.Benimde fovori karakterimdir kendisi.Tabikide uzaktan Magic attack ile moblara saldırmakta ve Yaratık(summon) çağarma gibi bir özelliğe sahiptir.

  Karakterlerimiz Tabikide Ellerinde Tek silahla gezmiyor.Misal Vanquisher (Bower)'ın eline arzu edersek 2 adet uzun menzilli Silah alabiliriz.Yada Alchemist (Wizard)'ın bir elinde asa'sı var iken diğer elinde neden bir kalkanı yada yakın dövüş için Kılıcı/Silah'ı bulunmasın? Diğer karakterde ise Devastator (Warior)'da 2 kılıç yada bir elinde kılıç var iken diğerinde Uzun Menzilli Silah bulunmasın?

  Oyun Yöneticileri Eee... Malum Online olmayan bir oyunda Tek başımıza böyle "Sap" Gibi gezmiyelim diye boş durmamışlar Bide bizim İçin Pet hazırlamışlar.
  2 adet petimiz mevcut bunlar;
  kedi (vaşak)
  - Resim Silinmiş.
  Kurt
  - Resim Silinmiş.

  Yeri geldiğinde saldırılara göğüs geren tank rolünü üstlebiliyor,büyülü yüzük-kolye gibi takılar takabiliyor, büyüler öğrenip büyü yapıyor,envanteriniz doluysa size fazla gelen eşyaları taşıyabiliyor.Silkroad'daki Grap pet ve Atack pet Görevini görüyor kısaca.

  Neden Oyun Metin2'ye benziyor dediğimin açıklamasını yapmaya geldi sıra.
  2 yönden dolayı 1.Grafikler Metin2 benzeri ama emin olun Metin2'den daha sağlam grafikleri mevcut.2.ci olarak Balık Tutma yerleri var.Fakat burda balıkları kendimiz için değil petlerimiz için topluyoruz.Topladığımız balıklara "Sağ Tuş" ile tıkladığımızda pet'imiz farklı bir Yaratığa dönüşüyor ve haliyle Att. artıyor ve daha saldırgan oluyor.Fakat bu durum sadece 2Dk. sürüyor.

  Sıra Geldi İtem Çeşitlerine/İtem'in rengi;
  Beyaz: Düz itemdir.Herhangi bir çeşit Özelliği / Blue'su yoktur.
  Yeşil: Beyazların biraz daha iyisi yani Özelliği olan / Blue'lu itemlerdir.
  Mavi: Nadir bulunan güçlü eşyalar anlamına gelmektedir.Yeşil itemlere göre özelliği / Blue'su daha iyidir.
  Altın sarısı: Oyundaki en güçlü eşyalar / itemlerdir.
  Mor : Set yani bir takıma ait parçalardır. Eğer bir seti tam olarak üstünüze takarsanız size + olarak Özellik / Blue vermektedir.

  Oyunumuzda 2 adet kasamız bulunmaktadır.
  1'i kişisel diğeri ortak kasadır.Ortak kasanın bir güzel özelliği ise Açtığımız diğer karakter ile kasanın bulunduğu haritaya gelip kasaya girdiğimizde Diğer karakterdeki koyduğumuz itemleride görmüş oluyor ve arzu edersek kullanıyoruz.

  Ee.. tabikide silahlara özellikte basmak gerek dimi?

  Bunun için ayrıca bir Büyücü açmışlar.Büyücünün yanına gidip itemi koyduğunuzda Özellik / Blue için ne kadar fiyat istediğini yazıyor.Paranız var ise Elinizdeki Silah'ı geliştirebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken altın renkli ve mor takım eşyaları gibi uzun süre kullanacağınız eşyaları büyüleyin ki paranız ziyan olmasın.

  Görevlere gelinceee ;

  Ana görev dağil 2 Adet görev daha alabiliyoruz.Yani toplam bir kerede 3 görev alabilirsiniz.Bazı görevler ise Getir götür görevi kimi zaman sıkılıyorsunuz ama çok sağlam görevlerde mevcut bu konuda oyuna bahane bulmamak gerek.

  Statlar ;

  Strength : Güç
  Dexterity: Çeviklik
  Magic : Büyü
  Defense: Savunma
  Kullandığımız itemler Stat istemektedir onun için karakterinizin giydiği item'e göre statlarınızı kullanırken gözden geçirmenizde fayda var.

  Skill'lerimiz :

  Alchemist (Wizard)

  [​IMG]

  Devastator (Warior)

  [​IMG]

  Vanquisher (Bower)

  - Resim Silinmiş.

  Açtığımız her skill max. 10 Defa Uplana bilmekte.

  Benden Bu kadar anlatım arkadaşlar,
  Oynayıp oynamamak size kalmış artık.Anlatım Tamamen Bana aittir.  Saygılarımızla,
  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. TanerUNER

  TanerUNER  

  Kayıt:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.438
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İşsiz
  Şehir:
  Bursa
  Gayet güzel oyun hata almadan oynayabilirseniz hiç sıkılmassınız. Çıkan patch leride sitelerinden indirirseniz gayet düzenli bir oyun oynayabilirsiniz. Yarım saate oyun sistemine alışırsınız :P