addIcFb

Aileden

Fatih Terim'in milli takım aday kadrosunu açıklaması ile birlikte herkes farklı yorumlar yapmaya başladı. Bu yorumlardan en serti ise Beşiktaş'ın defans oyuncusu İbrahim Toraman'dan geldi. Tecrübeli oyuncu, Fatih Terim'in seçimlerinin yanlış olduğunu iddia etti.

Hürriyet'in haberine göre, Toraman, "Türkiye’nin en sağlam pasaportlarına sahip yetenekli futbolculara ay yıldızlı forma giydirilmiyorsa düşünmek gerekir. Sonuçta Milli Takım’a alınan oyuncular, teknik direktörlerin tercihidir. Ancak, seçilmenin kıstasını bilmek istiyorum. Bakın, G.Saray teknik adamsız, yabancısız şampiyon oldu. Beşiktaş, hakem engellerine takılmasaydı, şimdi şampiyonluk sevincini bizler yaşıyor olurduk." diye konuştu.

"Futbolcular sessiz kalmasın"

Kadroda yeralması gereken pek çok futbolcunun görmezden gelindiğini söyleyen futbolcu, "Türkiye’nin en çok gol atan oyuncusu Hakan Şükür, Avrupa’nın birçok ünlü takımını peşinden koşturan Mehmet Topuz’un aday kadroda olmaması konusu irdelenmeli. Milli Takım birkaç kişinin tekelinde olmamalı. Beşiktaş’tan İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan ve ben çağrılmalıydık. Sivasspor’da, Kayserispor’da, Trabzonspor’da oynayan futbolcuların suskunluğu ne kadar sürecek merak ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt