1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tiyatro Boğaziçi'nden Bir Kadın Uyanıyor


 1. CalvinKleinn

  CalvinKleinn rank8

  Kayıt:
  9 Nisan 2013
  Mesajlar:
  43
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak Sevilay Saral tarafından yazılan Bir Kadın Uyanıyor adlı oyun, bir kadının ilk gençliğinden, evlilik hayatına, eşi ve çocukları ile ilişkisinden boşanma ve kendi ayakları üzerinde durma süreçlerine kadar, kadın sorunlarına odaklı bir yaklaşıma sahip. Oyun Mart ayı itibariyle Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde seyirci karşısına çıkıyor. Hem mizahi hem de dramatik bir üslupla bir kadının hayatına ayna tutan Bir Kadın Uyanıyor, kadının toplum ve aile içinde karşılaştığı sorunları açık bir dille tartışıyor.

  Sevilay Saral ve Metin Göksel’in yönettiği oyunda Aysel Yıldırım oynuyor. Hikayesi anlatılan gerçek karakter ile oyuncu ve yazarın birlikte yaptığı çalışmadan ortaya çıkan Bir Kadın Uyanıyor, bir Tiyatro Boğaziçi prodüksiyonu.

  İlk olarak kadınların tiyatrosu formunda ortaya çıkmış, sadece kadın seyirciye oynanan oyun Mart ayından itibaren erkek-kadın tüm seyircilere açık olarak sahnelenecek. Oyunun tarihleri ise şöyle: 6-13-28 Mart saat 20:30.


  Tiyatro Boğaziçi tarafından sahnelenen oyuna dair:
  Alev; 45'inde, dul, çalışıyor, iki çocuk annesi...


  15'inden 45'ine, çeyiz sandığında ne sakladıysa ortaya seriyor. İlk gençliğini, evliliğini, boşanmasını, yeniden kurduğu hayatını, Alev'in ateşle imtihanını anlatıyor... Bugüne dek sadece kadınlara anlattı, şimdi kadın, erkek, hem kadın hem erkek, herkese anlatıyor. Bir Kadın Uyanıyor... Ve soruyor: "Hayatı boyunca kaç kez uyanır insan?"


  Oyunun künyesi:
  Yazan: Sevilay Saral
  Yöneten: Sevilay Saral, Metin Göksel
  Oynayan: Aysel Yıldırım
  Görüntü ve Efekt Uygulama: Gülcan Küçük, Nihal Albayrak
  Işık: Zilan Kaki, Erdi Aydın
  Dekor-Kostüm: Ayşan Sönmez, Nilgün Ilgıcıoğlu, Özlem Pehlivaner, Selda Durna
  Müzik: Diler Özer, Feryal Öney, Ülker Uncu
  Görüntü: Pınar Özkul
  Afiş Tasarım: Filiz Bilmiş