1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

The Humble Indie Bundle


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  The Humble Indie Bundle


  Oyun dünyasında "indie" olarak tanımlanan ufak oyun geliştirici firmalar, genelde büyük dağıtıcı firmalarla işbirliği yapmadan, kendi ürünlerini kendileri tanıtıp pazarlamak durumundalar. Dolayısıyla bu firmalar pazarlama konusunda büyük markaların yapamadıkları denemeleri yapabiliyorlar.

  Bu tür denemelerden birisi, bugünlerde The Humble Indie Bundle adıyla sunulan bir oyun paketiyle gerçekleşiyor. Bahsi geçen oyun paketinde, her biri ufak birer oyun geliştirici firma tarafından üretilmiş 5 oyun var. Oyunların en büyük özelliği hem PC, hem Mac, hem de Linux destekli sürümleri olması. Ayrıca oyunlar hiç bir kopya koruma sistemi taşımıyorlar.

  The Humble Indie Bundle adıyla sunulan bu 5 oyunluk paketinin fiyatıysa tam olarak "gönlünüzden ne koparsa". Pakete herhangi bir fiyat konulmamış, siz ödemek istediğiniz değeri belirleyip, ödüyorsunuz. Ayrıca, ödediğiniz paranın ne kadarı oyun geliştiricilere gidecek, ne kadarı kampanyaya dahil edilmiş hayır kurumlarına gidecek, siz karar veriyorsunuz. Dilerseniz tüm parayı geliştiricilere ya da hayır kurumlarına yönlendirebilirsiniz. Sistem şu ana kadar 370.000$ civarında satış yapmış durumda.

  World of Goo, Aquaria, Gish, Lugaru HD ve Penumbra Overture oyunlarını içeren paketi Paypal, Amazon ya da Google Checkout sistemleri yardımıyla satın alabiliyorsunuz. Oyunları incelemek ve paketi satın almak için http://www.wolfire.com/humble adresine uğramanız yeterli.

  [​IMG]