Yaptığı yıldız transferler ile dikkatleri üzerine çeken Beşiktaş, Robinho transferinde sona yaklaştı. Ada`nın en saygın gazetelerinden The Guardian`ın haberine göre Robinho mutsuz olduğu Manchester City kulübü ile olan iki yıllık döneminin sonuna geldi. Beşiktaş`ın 16 milyon pound (performansa bağlı 10 milyon pound ekstra) karşılığında Beşiktaş`a transfer oluyor.
Beşiktaş`ın Robinho için önerdiği bu para, Manchester ekibine, Brezilyalı oyuncuyu Real Madrid`te aldığı dönemde ödediği 32.5 milyon paundluk bonservis bedelininde en az yarısını ödeme fırsatı veriyor. Manchester City Robinho`yu Real Madrid`te 32.5 milyon Paund karşılığında transfer ederek oyuncuyu İngiltere İngiliz futbolunun en pahalı oyuncusu yapmıştı.
İki kulübün aralarında birkaç haftadır yaptığı görüşmeler sonucunda anlaşmanın geri kalanındaki ödeme oyuncunun performansına göre yapılacak ve Beşiktaş kulübü oyuncunun Manchester City`deki gibi İstanbul`da da kötü bir performans sergilemesine karşı önlem almış olacak.

TARAFTAR ÇILDIRDI!
Robinho'nun transferinin bitmek üzere olduğununun duyurulması üzerine Beşiktaşlı taraftarlar da adeta kendinden geçti. Forumlarda özellikle "Huni" esprisi yer alırken, taraftarlar, "Robinho gelince lisanslı huni almak lazım" diyerek delirmek üzere olduklarını vurguladı.
Manchester City taraftarlarının forum sitelerinde ise Robinho'ya başarı dileyen taraftarlar kadar gitmesine üzülen taraftarlar olduğu da dikkatten kaçmadı.

Adalı: İmkansız değil

Beşiktaş’ta futbolun patronu Serdal Adalı, transfer konusunda net konuştu, “Kimseyle anlaşmadık. Ancak sponsorluk işi çözülürse Robinho veya Adebayor’dan birisini takıma kazandırmaya çalışacağız” diye konuştu

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, son dönemde basında çıkan transfer haberlerine değinerek, futbolcu arayışından ziyade önceliğin maddi kaynak arayışında olduğunu dile getirdi.
Taraftarın, Robinho ve Adebayor beklentilerinin oldukça yüksek olduğunu fakat imkânsız olmadığını söyleyen Adalı, “Şu an için ne Robinho, ne Adebayor ne de başka bir oyuncuyla anlaşmış değiliz. Beşiktaş’ın transfer görüşmelerini yürüten birisi olarak taraftarımıza Milliyet aracılığıyla bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Yabancı transferi mutlaka yapılacaktır. Gruplara çok yakınız bu nedenle üç kulvarda savaşacak bir kadro kurmamız lazım” dedi.

Önce mali kaynak
Serdal Adalı, “Öncelikle bu transferi yapabilmemiz için maddi kaynak arayışımız var. M-Oil yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler mutlu sona çok yakın. Eğer sponsorluk işi çözülürse Robinho ve Adebayor ikilisinden birisini Beşiktaş’a getirtmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Quaresma ve Guti gibi isimlerin transferinin, bir kaç ay öncesine kadar imkânsız denilmesine rağmen bu iki oyuncuyu alarak büyük iş başardıklarını da belirten Adalı, “İmkanlarımız çerçevesinde yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Forvet transferinde maddi kaynak bulsak bile takımdan gönderilmesi gereken yabancı oyuncular da var. Önce para bulunacak sonra oyuncular gönderilecek, daha sonra forvet transferi gerçekleşecek. Bütün bunlar bir gecede yapılacak işler değil. Taraftarımız biraz daha sabırlı olmalı ve sponsorlara soğuk bakmamalı” diye konuştu.

Kaynak : Milliyet.
Orjinal Kaynak : http://www.guardian.co.uk/football/2010/aug/19/robinho-besiktas-manchester-city.

o bişe değilde klüb batcak.zaten taraftar yardım etmiyo.daha quaresma ile gutinin forması 15bini geçmemiş.bjk taraftarı taraftarlıgı sadece bağırmak zannediyo heralde.

şahsen gelmesini isterim ligin değeri felan artar ama 8jk klübü açısından kötü olabilir.

DukeNukem demiş ki:
o bişe değilde klüb batcak.zaten taraftar yardım etmiyo.daha quaresma ile gutinin forması 15bini geçmemiş.bjk taraftarı taraftarlıgı sadece bağırmak zannediyo heralde.

şahsen gelmesini isterim ligin değeri felan artar ama 8jk klübü açısından kötü olabilir.
Bu yapılıcak yıldız transfer bas bas bağırıldı sponsor tarafından ödenilicek diye panik yapmayın :thumbsup:
Geçen yıldan bjk daha az para harcayarak daha iyi transferler yaptı bunada dikkat edin sadece tabataya verdiğimiz paraya Q7 Guti alındı :mrgreen:
Birde Robi transferi yada herhangi bir yıldız transferi mutlaka olunucak dendi ama hala bir resmi açıklama yok bunun sebebide büyük ihtimalle borsadan kaynaklanıyor :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
DukeNukem demiş ki:

alayı fakir diyorum da inanmıyorsunuz neyse ki tüpçünüz zengin ama :P

Ps : http://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=678&t=214016&hilit= summer3:

extraloob demiş ki:
DukeNukem demiş ki:

alayı fakir diyorum da inanmıyorsunuz neyse ki tüpçünüz zengin ama :P

Ps : http://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=678&t=214016&hilit= summer3:
gaz ada zam felan gelmedi nerden buluyolar bu kadar parayı :lol:

Oyundan biri Global attı Robinho Beşiktaş Camiasına hayırlı olsun diye kaynak nedir dedim bana şu cevabı verdi ;
Recai Kocaman Kaynak Sağlam
kimdir bu adam ?

hmzsnmz demiş ki:
Vaka olacak ama öyle gülizar değil :twisted: Sevinin uleyn stadınıza 34 haftada 1 de olsa q7 guti robinho gelecek 8)
cool2: :beer:

benim anlamadıgım besiktaslı taraftarlardan cok diger takımlar ilgileniyor topicle.Bu kadarmı takipteyiz 8)

Yukarı Alt