1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

The 7 Day Theory


 1. os1

  os1 olduser

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.356
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Yarram Victoria / Australia
  7 TEORİSİ

  2Pac'in vurulmasi üzerine en büyük tatisma canli mi ölü mü olduguydu. Canli teorileri Pac'in Makaveli - The 7 Day Theory cdsini çikarmasiyla internette basladi. CD kapaginda 2Pac çarmiha gerilmisti. Bu durum bazi insanlari Pacin geri gelecegini inandirdi. Diger bir faktör Pac'in nerdeyse her sarkisinda söyledigi planlardi. Zengin olmak için plan yaptigini söylüyordu.
  Iste asagida 2Pac'in yasadigina dair bir çok teori ve solunda da teoriyi çürütecek kanitlar. Siz karar verin.
  Canli teorisi Teoriyi çürüten kanit

  "I ain't mad at cha" klibi ölümünden bir kaç gün sonra çikti. Bu klipte Pac cennetteki bir melek. Klipte Tupac arkadasiyla beraber bir tiyatrodan ayrilirken vuruluyor. Bu gerçek yasantisindaki vurulusuna çok benziyor. 2Pac gibi bir hayat süren birinin vurulacagi belliydi. Bunu bir çok sarkisinda zaten söylüyordu. Mafya yasam biçiminde de en tehlikeli zaman arabada seyahat anidir.
  Çok ilginçtir ki Tupac son klibi Tupacta da ölüyor. Muhtemelen ad degisikligi ve Makaveli CDsi için planlanmis bir sey. Belki de tesadüf.
  Yeni albümünden yeni klibi "toss it up" Makaveli ismi altinda çikmisti. Tabi ki o adla çikacak çünkü ismini Makaveli yapti.
  Makaveli adinda çikacak ikinci klibi "To Live and Die in LA"di ama nasil oldu da Pac "ölüyken" onlar ikinci klibi çekti? Klip 4 ay önce 96 agustosunda mi çekilmisti? Klip 4 ay önce çekildi.
  Makaveli adi altinda çekilmis olan "Mail Mary" klibinde Makaveli yazan bir mezar tasi var ama mezar tasi çatlamis ve önünde bir delik var sanki Makaveli ölümden kalkmis gibi. Tupac klipte oynamadi, klibi Deathrow yapti daha fazla para kazanmak için canli teorisini uydurdular.
  Kursunlanma olayinda hiç süpheli yok. Bir çok süpheli var, polis kimin yaptigini bile bildigini söylüyor ama tutuklamak için yeterli kanitlari yok.
  Vurulmadan önceki röportajlarinda Tupac "rapi birakmak istedigini ve gangster olup bir kenara çekilmek istedigi" hep söylüyordu. 1994te hapise gittigi zamanda ayni seyi Vibe dergisine demisti.
  Tupac nereye giderse gitsin herzaman kursungeçirmez yelek giyerdi ama o gün Tyson kavgasi gibi halka açik bir yerde niye giymedi? Tupac'in koruma görevlisi sicak ve rahatsiz oldugunu, hemde Tupac vücudunu ve dövmelerini gösteremedigi için çok sik giymedigini söylemisti.
  Still I Rise Cdsinin Killuminati sarkisinda Pac "Now Biggie die/died every time I ride it's for reasons ... I'm coming back like Jesus" diyor. Kendinin Hz. Isa gibi geri gelecegini söylüyor ve Biggie'nin öldügünü de görebiliyor. (Biggie daha sonra öldü) Biggie die mi died mi dedigi tam anlasilmiyor.
  Tupac'in hastenedeyken çekilmis hiç bir resmi yayinlanmadi. Hastanedeyken 6 tane resmi çekildi ama yayinlanmadi.
  "Life goes on" sarkisinda Pac kendi cenazesi hakkinda rap yapiyor. Sonuçta herkes ölüyor, Tupac da fazla yasamayacagini biliyordu.
  Tupac'in gittigi arbanin sürücüsü Suge Knight sorgulamaya gitmedi. Suge Knight zaten polisi sevmiyordu ve o gece MGM ile bir kavgaya bulasti bu da onun sartli tahliyesinin kurallarini çignemekti. Bu yüzden polisle konusmak istememis olabilir.
  Makaveli albümü Kasimin besinde piyasaya çikmisti ve orijinal olarak 6 sarkisi olacagi tahmin ediliyordu ama daha sonra 12 sarkiya kadar uzatildi. Zaten o kasedin 13 sarkisi olacakti, Tupac vurulmadan önce bir röportajinda ondan bahsetmisti. "Friends" sarkisi Deathrow tarafindan kasetten çikarildi.
  Tupac'in takma adi Makaveli. Yazilisi biraz farkli olsada, Italyan bir filozof olan Machiaveli kitaplarinda güç kazanmak ve düsmanlari atlatmak için ölüm taklidi yapmayi savunan biriydi. Pac cezaevinde Machiaveli kitaplari okurdu. Kitaplarin adlari da "Book One", "Book Two"ydu. 2Pac'in "All Eyez On Me" Cdlerinin adlari da "Book One" ve Book "Two"ydu. Tüm Outlawz'un takma adi var. Machiaveli'nin "The Prince" adli kitabi, Tupac Baltimore'da Sanat okuluna giderken derslerinin birinde okutulmustu. Tupac'da onun adini aldi.
  Tupac'in yeni albümünün adi "The 7 Day Theory" (Yedi Gün Teorisi). Eylül'ün yedisinde vurulmustu; 7, 8, 9, 10, 11, 12sinde yasiyordu ve 13ünde "öldü". Toplam 7 gün. Bu yüzden albümün adi "The 7 Day Theory". Outlawz, Tupac'in o kasedi bir haftada yaptigi için kasedinin adi "The 7 Day Theory" oldugunu söylemisti.
  Tupac'in "All Eyez On Me" kasedi 13 Subat 1996da çikmisti. Tupac 13 Eylülde "öldü". Tesadüfe bakin aralarinda tam 7 ay var. Evet, tesadüf.
  Tupac resmi olarak ögleden sonra 4:03te "öldü" ve 25 yasindaydi. 2+5=7. 7, Pac'in sansli numarasi gibi görünüyor. Evet.
  Yeni albümlerinde Tupac öldügüne dair hiçbir yazi yok. Tupac 1971-1996 gibi. "Ölümünden" sonraki ilk albümünden böyle birsey olmasi daha anlamli olmazmiydi? Bahsedilen tek sey "Exit Tupac enter Makaveli" ki bu da çok süpheli. Kendi kasedine ölümüyle ilgili birsey yazmasi bence garip.
  Tupac'in The Seven Day Theory adli albümüyle ayni anda çikan Richie Rich'in "Seasoned Veteran" albümünde Richie ve Tupac'in "Niggaz Done Changed" adli sarkida düetleri var. Bu sarki da Pac "Vuruldum ve öldürüldüm, sana nasil oldugunu anlatamam ama o zencilerin hakettiklerini alacaklarina inaniyorum" diyor. Bu söz Tupac'in Richie Rich albümü çiktiginda ölü olucagini bilmesini kanitliyor. Belki de ölücegini bildigini demek istiyor.
  "Makaveli The Don Killuminati The 7Day Theory"deki harfleri karistirirsak söyle bir sey çikiyor: "Ok on tha 7th u think I'm dead yet I'm really alive" Bu da "Tamam, beni ölü sandiginiz 7sinde aslinda canliyim" demek. Burdaki "7si" hastanede kalip ölü olarak ilan edildigi gün olabilir. Dogru ama 2Pac bu cümleyi alip ben bunla nasil bir baslik bulurum diye düsünmüs olamaz. Saçma.
  "Heaven Gotta Ghetto" klibinde Tupac'in yasli adamli girdigi arabanin plakasi 61671. Yine 6+1=7 rastlantisi. 7 oluyor ama o Tupac'in dogum günü.
  Bir röportajda ABC spikeri Suge Knight'a "Tupac'i kimin vurdugunu bilseniz söyler miydiniz" diye sordu ve Suge da "kesinlikle hayir" dedi. Suge Knight polislerden nefret ederdi tabi ki söylemez.

  tupac bir konuşmasında ''siz beni öldü sanınız aslında 7sinde canlıyım''demişti.burada bahsettiği 7gün can çekişip 7.gün bütün herkeze öldü die haber verildiği gün olabi


  ps:2014 ü beklemekteyim Tupacın Makaveli olarak ortaya çıkacağına inanmaktayım.
  ps2:tamamını okumanızı tavsiye ediyorum