Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Antalya'da gerçekleştirdiği toplantıda, Futbol Disiplin Talimatı ve Futbol Müsabaka Talimatı'nın bazı madelerinde değişiklik yapıldı. Yapılan açıklamada 'Şikeye teşebbüs eden kulüp küme düşer' maddesinin 'Puan silme' cezasına çevrildiğini açıklandı..
PFDK'ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) sevk edilen kulüplerin şöyle olduğu iddia ediliyor:

Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
Bursaspor
Antalyaspor
Eskişehirspor
Manisaspor
İstanbul BŞB
Sivasspor
Ankaragücü
Gençlerbirliği
Karabükspor
Mersin İY
Kayserispor
Samsunspor

Şimdi gündem bu yönde ilerlerken Fenerbahçeli arkadaşları kızdırmayalımda ne yaptılar ne ettiler yine üstünü ört pas etmeyi başardılar ki malesef bizim ülkemizde işler böyle yürüyor Milyonlar sosyal paylaşım sitesinde #UEFAbanTurkey tag'i altında tepki gösteriyor. Allah dostu Yıldırım Demirören :muck: Türk futbolu bitmiştir

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Her sekilde kendilerini kurtaracak birileri cıkıyor. Helal olsun. Ee ama adamlar bosuna namusumuz dedikleri CAS davasından cekilmedi. Bildikleri bir sey olsa gerek hani önceden haber verilmis kulaga fısıldanmıs bir sey :curtain:

Kesinlikle orası öylede işe bide ekonomik açıdan bakmak lazım Fenerbahçe sayesinde cepleri dolan okadar kurum ve kuruluş varki başta Lig TV cephesi sadece kurumlar değil bireysel olarakta bu işe yüklenen dış güçler olduğu aşikar. Ama işte Türkiyenin farkı burda ortaya çıkıyor dünya devi Juventus'u hatırlayalım tek çizikte üstü silindi. Biz bu işi beceremiyoruz olmadi:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Kimin ne sekilde cebinin doldugu inan umrumda degil. Bu ülkenin futbolunu üst düzeye cıkarmak benim temel görevim dememis miydi MAA? YD de geldiginde aynısını söyledi. Futbolun üst düzeye cıkması icin seviyenin yükseltimlesi gerekli. Varsa sike yapan düsüreceksin arkadasım. Fenerbahceymis Besiktasmıs Galatasaraymıs ya da Kasımpasaymıs Orduspormus oymus buymus fark etmez. Bu bastaki salaklar yüzünden bizim futbolumuz ilerlemiyor. Avrupa kupalarında hayranlıkla izliyorum bir İngiliz ekibini bir İspanyol ekibini. Neden bizim futbol takımımız böyle olmuyor? Neymis lig gec baslamıs Lig TVnin gelirleri düsmüs playoff sistemi girmis bu yüzden. Galatasaray'ın en yakın takipcisine 9 puan fark attıgı sampiyonlugu yenildi.
Kimse kusra bakmasın ama futbol bu sekilde ilerlemez. Paralar belirli kisilerin cebine girdigince,kulüplerdeki paralar yenildikce bir halt olmaz bizden. Türkiye Liginde sikenin legal oldugu bugün itibari ile tescillendi.

Takımı
Besiktas
Wax Whine demiş ki:
Kimin ne sekilde cebinin doldugu inan umrumda degil. Bu ülkenin futbolunu üst düzeye cıkarmak benim temel görevim dememis miydi MAA? YD de geldiginde aynısını söyledi. Futbolun üst düzeye cıkması icin seviyenin yükseltimlesi gerekli. Varsa sike yapan düsüreceksin arkadasım. Fenerbahceymis Besiktasmıs Galatasaraymıs ya da Kasımpasaymıs Orduspormus oymus buymus fark etmez. Bu bastaki salaklar yüzünden bizim futbolumuz ilerlemiyor. Avrupa kupalarında hayranlıkla izliyorum bir İngiliz ekibini bir İspanyol ekibini. Neden bizim futbol takımımız böyle olmuyor? Neymis lig gec baslamıs Lig TVnin gelirleri düsmüs playoff sistemi girmis bu yüzden. Galatasaray'ın en yakın takipcisine 9 puan fark attıgı sampiyonlugu yenildi.
Kimse kusra bakmasın ama futbol bu sekilde ilerlemez. Paralar belirli kisilerin cebine girdigince,kulüplerdeki paralar yenildikce bir halt olmaz bizden. Türkiye Liginde sikenin legal oldugu bugün itibari ile tescillendi.

:buddha: :buddha: sin:

EmmaW

işte türk futbolunun geldiği yer ülkede milletin düzgünce tek yaptığı aktivite futboldu onuda bitirdiler umarım uefa 2-3 sene engeller bizide herşeyin para olmadığını anlarız ozaman

Avasin

Wax Whine demiş ki:
Galatasaray'ın en yakın takipcisine 9 puan fark attıgı sampiyonlugu yenildi.
Galatasarayın 9 puan fark atacağı sene başında belli miydi? Madem yenildi ise ve bu kadar kesin kanaat getiriliyorsa sene başında Galatasarayın kabul etmemesi gerekiyordu böyle bir durumu. Sene başında Gs de 9 puan fark atacağını biliyordu ve garantilemişti ya... whiteangel

Wax Whine demiş ki:
Playoffa kimler karsı cıktı? Ben bütün kulüpler karsı diye hatırlıyorum
Yok yanılıyosun playoff hakkında sokaktaki düşünce lig tv nin süper final maçlarından para koparmaya çalışması olarak nitelendirilsede ilk 4 haricindeki Anadolu Takımları olarak isimlendirilen klüplerede şanş verilmesi bi alt playoffun 1.sine para ödülü ve avrupa şansı veriliyor bir nevi futbolu canlandırma düşüncesi kendi kendine büyüyemeyen takımlarada yardımcı olmak kıyasıya mücadele diye tabir edilen olayı sahaya yansıtmak. De yanlız futbol türk insanı için tutkuydu akşam evine gidip sırtını arkasına yaslayıp çayını eline alıp keyf aldığı bişeydi yani tarifi yok bunun. Türk futbolu bitmiştir herşeyde olduğu gibi bununda üstünü kapatırız biz 2 3 hafta sonra unutulur zaten balık hafızalı insanımızı seviyorum :muck:

Yukarı Alt