Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.474
Beğeniler
1.611
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Terminal filmi bir kez daha gerçek oldu!

3 aydır Meksika’daki bir havaalanının terminalinde yaşamını sürdüren Japon turist Hiroşi Nohara’nın hayatı, başrolünü Tom Hanks’in oynadığı ‘Terminal’ filmindeki sahneleri aratmıyor

fft17_mf138950.Jpe


Gerçek bir olaydan esinlenerek çekilen Doğu Avrupalı bir turistin New York havaalanında mahsur kalışını anlatan ve başrolünü Tom Hanks ile Catherine Zeta-Jones’un paylaştığı 2004 yapımı “Terminal” adlı film, Meksika’nın başkenti Mexico City’nin Benito Juarez Uluslararası Havaalanı’nın 1 numaralı terminalinde bir kez daha gerçek oldu. 2 Eylül’de havaalanına inen Japon turist Hiroşi Nohara, yetkililerin tüm ısrarlarına direnerek 3 aydan beri terminali terk etmiyor ve yaşamını burada sürdürüyor.

Bağışları yiyip içiyor
Havaalanı yetkilileri, Japon elçiliğini devreye soksa da Nohara kararından vazgeçmedi. Birinci terminali çok sevdiğini belirten Nohara, havaalanında yiyecek satan dükkânların verdiği hazır gıdaları ve yolcuların ikram ettiği fast food ürünlerini yiyip içiyor.

‘Bu da Terminal 2’
Kılıksız görünüşü ve saç sakalı birbirine karışmış haliyle zaman zaman yolcuları korkutan Nohara, Meksika televizyonlarının yoğun ilgisi nedeniyle de adeta bir yıldız gibi, ekrandan eksik olmuyor. Gün geçmiyor ki bir televizyon kanalı Nohara ile ropörtaj yapmasın. Terminal filminden esinlenmediğini kaydeden Japon turist, filmle hayatı arasında benzerlik olduğunu kabul ederek “Benim hayatım Terminal 2 oldu” dedi.


Kaynak : http://news.yahoo.com/s/ap_travel/20081121/ap_tr_ge/lt_travel_brief_mexico_living_at_airport
 
Yukarı Alt